منو سایت

غول جستجوی روسی Yandex به سرمایه گذاران می گوید که به دنبال یک رسانه است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
غول جستجوی روسی Yandex به سرمایه گذاران می گوید که به دنبال یک رسانه است

غول اینترنتی روسی Yandex به سرمایه گذاران گفته است که در حال بررسی “گزینه های استراتژیک” برای محصولات رسانه ای خود است – از جمله فروش احتمالی گردآورنده اخبار Yandex News و محتوای تولید شده توسط کاربر و پلت فرم وبلاگ نویسی “سرگرمی اطلاعات” به نام Zen.

این افشاگری گزارش ما را در اوایل این هفته تأیید کرد – زمانی که منابع به ما گفتند که Yandex در حال مذاکره برای فروش Yandex News و Zen است.

منابع ما نشان می‌دهند که این اقدام به خطرات ناشی از مقررات سخت‌گیرانه‌تر در مورد آزادی بیان دولت روسیه پس از ورود به جنگ اوکراین مربوط می‌شود، از جمله قانون جدیدی که مجازات‌های حبس طولانی‌مدت را برای هر کسی که اطلاعات «کاذب» را منتشر می‌کند، تهدید می‌کند. ارتش روسیه (مانند اشاره به “جنگ” در اوکراین، به جای استفاده از عبارت ترجیحی کرملین برای “عملیات نظامی ویژه”).

Yandex امروز در بیانیه‌ای به سرمایه‌گذاران خود گفت که در حال بررسی گزینه‌های استراتژیک مختلف، از جمله فروش، برای سرویس جمع‌آوری اخبار و پلتفرم سرگرمی Zen است.

این شرکت قصد دارد بر توسعه سایر مشاغل و محصولات مرتبط با فناوری (از جمله جستجو، تبلیغات، رانندگی خودکار و ابر) و خدمات تراکنش (از جمله حمل و نقل، تجارت الکترونیک، ویدئو/صوت و پخش) از جمله تمرکز کند. او اضافه کرد.

سخنگوی Yandex تایید کرد که در حال مذاکره برای فروش News و Zen است.

آنها گفتند: “ما تایید می کنیم که شرکت در حال بررسی گزینه های استراتژیک مختلف، از جمله فروش، برای سرویس جمع آوری اخبار و پلت فرم اطلاعات سرگرمی Zen است.”

این شرکت در مورد خریداران بالقوه محصولات رسانه ای اظهار نظر عمومی نکرده است، اما منابع نزدیک به بحث پیشتر به ما گفتند که غول رسانه های اجتماعی روسی VK یکی از رقبای اصلی است.

در اظهارات آینده نگر به سرمایه گذاران، Yandex پیشنهاد می کند که فرآیند فروش “در مرحله اولیه” است و همچنین به سرمایه گذاران خود هشدار می دهد که نمی تواند تضمینی برای موفقیت در شناسایی خریدار، مذاکره شرایط قابل قبول یا بسته شدن معامله ارائه دهد. “

این شرکت روسی ثبت شده در هلند در 25 فوریه معاملات خود را متوقف کرد، زمانی که ارزش بازار آن 6.8 میلیارد دلار بود.

جنگ روسیه به Yandex، روسیه گوگل ضربه می زند