منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • غول مواد غذایی هندی Swiggy در حال برنامه ریزی برای عرضه اولیه سهام 1 میلیارد دلاری است

غول مواد غذایی هندی Swiggy در حال برنامه ریزی برای عرضه اولیه سهام 1 میلیارد دلاری است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
غول مواد غذایی هندی Swiggy در حال برنامه ریزی برای عرضه اولیه سهام 1 میلیارد دلاری است

به گفته یک منبع آگاه، غول مواد غذایی هند، سوئیگی، بانکدارانی را برای عرضه اولیه عمومی در سال آینده آماده کرده است.

این استارت آپ که در ژانویه امسال 10.7 میلیارد دلار بودجه سری K ارزش گذاری شده بود، قصد دارد تا 1 میلیارد دلار در یک IPO جمع آوری کند، این منبع گفت که قصد دارد آن را در نیمه اول سال آینده ثبت کند. درخواست ناشناس ماندن، زیرا بحث در حال انجام است و جزئیات خصوصی است.

منبع هشدار داد که زمان عرضه اولیه سهام سویگی و میزان پولی که می‌خواهد از بازار عمومی جمع‌آوری کند بسته به شرایط بازار و سایر عوامل، احتمالاً تغییر می‌کند و افزود که این استارت‌آپ حداقل یک دور دیگر بودجه را قبل از IPO جذب خواهد کرد.

این منبع گفت که این استارت آپ – که شامل Prosus Ventures، Accel و SoftBank در میان حامیان خود می شود – در هفته های اخیر JP Morgan و ICICI Securities را برای مدیریت کتاب های IPO خود استخدام کرده است. این استارت آپ احتمالا در ماه های آینده چندین بانک سرمایه گذاری دیگر را اضافه خواهد کرد.

این واقعیت که سویگی – رقیب اصلی‌اش، زوماتو، سال گذشته وارد بازار سهام شد – منتظر عرضه اولیه اولیه سهام (IPO) بود، مدتی است که آشکار است. در سه ماهه اخیر، او به چندین سرمایه گذار گفته است که برای عرضه اولیه عمومی سهام آماده می شود. چندین سرمایه گذار در مرحله آخر و قبل از عرضه اولیه سهام مانند Invesco، IIFL AMC Late Stage Fund و Axis Growth در آخرین دور تامین مالی استارتاپی سرمایه گذاری کرده اند.

Swiggy همچنین در حال تلاش برای بهبود وضعیت مالی خود است و در سه ماهه منتهی به سپتامبر گذشته، به طور کامل از زیان های بیماری همه گیر بهبود یافته است. همچنین در حال آماده شدن برای برخی خریدها و سرمایه گذاری های کلان است. به گفته یکی از آشنایان، این استارتاپ در حال مذاکره برای خرید یک اپلیکیشن رزرو در رستوران Dineout است. (روزنامه هندی Inc42 اولین کسی بود که در مورد این مذاکرات گزارش داد.)

از ابتدای سال مالی، سوئیگی با فعال کردن مجدد مصرف‌کنندگان، افزایش دفعات ماهیانه و برگرداندن تبدیل‌های مصرف‌کننده به سطوح قبل از کووید-19، بر بهبودی تمرکز کرده است. این استراتژی جواب داد زیرا سوئیگی 128000 رستوران را در پلتفرم فعال کرد (100 درصد سطح قبل از کووید-19)، به 1.59 میلیون سفارش در روز و GMV به 984 میلیون دلار رسید که 69 درصد بیشتر از دوره مشابه است. سرمایه گذاری در صورت مالی نوامبر خود.

“این رشد نشان دهنده میانگین سفارشات بالاتر از قبل از همه گیری و درآمدهای بالاتر از هزینه حمل و نقل و تبلیغات است.”

Swiggy در ژانویه گفت که ارزش ناخالص سفارش‌های تجاری تحویل غذای خود را تقریباً دو برابر کرده است و Instamart، سرویس تحویل فوری آن، در مسیر رسیدن به نرخ GMV سالانه 1 میلیارد دلاری در سه فصل آینده است.

“هدف ما ساختن پلتفرم Swiggy است که 100 میلیون کاربر می توانند 15 بار در ماه از آن استفاده کنند. سریهارشا مگتی، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Swiggy گفت: ما به سرمایه گذاری در افراد، محصولات و شرکای خود ادامه خواهیم داد تا تأثیر مثبتی بر اکوسیستم ایجاد کنیم و تحول دیجیتال در عرضه مواد غذایی و خواربار و سایر خدمات بر اساس تقاضا را تسریع کنیم. در ژانویه

تحلیلگران Bernstein در گزارشی به مشتریان در سال گذشته نوشتند که در خطر بازار خدمات غذایی هند است که انتظار می رود تا مارس 2026 به 97 میلیارد دلار برسد.