منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • غول های رسانه های اجتماعی چینی در حال حذف محتوای “نامناسب” در اوکراین هستند

غول های رسانه های اجتماعی چینی در حال حذف محتوای “نامناسب” در اوکراین هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
غول های رسانه های اجتماعی چینی در حال حذف محتوای "نامناسب" در اوکراین هستند

چین مصمم است که اقدام نظامی روسیه در اوکراین را «تهاجم» خطاب کند یا مسکو را محکوم کند، اما مردم این کشور برای بیان احساسات خود در مورد جنگ به رسانه های اجتماعی روی می آورند.

در چند روز گذشته، موضوعات مرتبط با اوکراین به یکی از محبوب ترین هشتگ ها در Weibo، انجمن گفتگوی عمومی این کشور تبدیل شده است. در همین حال، غول‌های شبکه‌های اجتماعی چینی در روزهای حمله روسیه به این کشور، تلاش برای دریافت اطلاعات «نامناسب» و «گمراه‌کننده» درباره اوکراین را آغاز کرده‌اند.

این شرکت در بیانیه ای در آخر هفته اعلام کرد که Weibo، معادل چینی چین، بیش از 4000 پست را حذف کرده است که گمان می رود «جنگ برانگیخته، جنگ را به سخره گرفته یا محتوای مبتذل توزیع کرده است». Douyin، نسخه چینی TikTok، بیش از 3500 ویدئو را حذف کرده است که شامل “ابتذال، محتوایی که جنگ را بی اهمیت جلوه می دهد، اطلاعات تحریک آمیز و نظرات خصمانه” است.

ده ها نشریه در Weibo منتشر شده و خواستار رفتن “زنان زیبای اوکراین” به چین شده اند. بر اساس گزارش وی چت، برخی از کاربران اطلاعات نادرست را جعل کردند و ادعا کردند که ثبت نام در یک دعوا در اوکراین می تواند به فرد کمک کند تا برای یک دوره اعتبار کسب کند. در Douyin، صدها نشریه کلیک-فریب کاربران را گمراه می کند که معرفی “اوکراین” باعث ایجاد “اثرات انفجاری” در برنامه ویدئویی کوتاه می شود.

سایر کاربران با چنین محتوای بی اهمیت مخالفت کرده و خواستار همدردی بیشتر با جنگ در اوکراین شده اند.

“صلح آسان نیست. ما باید به زندگی احترام بگذاریم و برای آن ارزش قائل شویم.” ما از همه کاربران آنلاین می‌خواهیم که رویکردی عینی و منطقی نسبت به موضوعات کلید میانبر جهانی داشته باشند، در هنگام شرکت در بحث‌ها منطقی باشند و یک محیط سایبری پاک و پر جنب و جوش را با هم حفظ کنند.