منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • غول DeFi Uniswap سرمایه گذاری خطرپذیر را برای سرمایه گذاری در سایر شرکت های رمزنگاری راه اندازی می کند

غول DeFi Uniswap سرمایه گذاری خطرپذیر را برای سرمایه گذاری در سایر شرکت های رمزنگاری راه اندازی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
غول DeFi Uniswap سرمایه گذاری خطرپذیر را برای سرمایه گذاری در سایر شرکت های رمزنگاری راه اندازی می کند

Uniswap Labs، شرکتی که پشت پروتکل محبوب تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) قرار دارد، یک واحد سرمایه گذاری خطرپذیر را برای سرمایه گذاری در پروژه های web3 راه اندازی کرده است.

به گفته این شرکت، Uniswap Labs Ventures، بخش جدید، بر روی شرکت‌ها در مراحل و حوزه‌های مختلف در web3 سرمایه‌گذاری خواهد کرد، از زیرساخت‌ها گرفته تا ابزارهای توسعه‌دهنده و برنامه‌های کاربردی هدفمند. The Block ابتدا گزارش داد که سرمایه گذاری مستقیماً از ترازنامه شرکت انجام می شود، اگرچه این شرکت جزئیاتی در مورد حجم این چک ها یا میزان سرمایه موجودی که به صندوق خود اختصاص می دهد را به اشتراک نمی گذارد.

این شرکت متئو لیبوویتز را به همراه مدیر عامل Uniswap، مری کاترین لیدر، به عنوان سرپرست شرکت استخدام کرد. به گفته Linkedin، Leibovitz قبلاً از آگوست 2020 در Uniswap به عنوان یک مدیر استراتژیک کار می کرد و قبلاً به مدت دو سال تحلیلگر تحقیقاتی در The Block بود.

پیش از راه اندازی این ابتکار خاص، Uniswap در 11 شرکت و پروتکل در اکوسیستم web3 سرمایه گذاری کرد، از جمله Tenderly، LayerZero، MakerDAO، Aave، Compound Protocol و PartyDAO. به نظر می رسد صرافی اتریوم تا حد زیادی از سایر شرکت هایی که در اکوسیستم اتریوم نیز حضور دارند، حمایت کرده است.

تیم سرمایه گذاری جدید او قصد دارد نقش فعالی در مدیریت زنجیره ای و خارج از زنجیره ایفا کند، “در صورت لزوم”. او به طور خاص برنامه هایی را برای مشارکت در سیستم های مدیریت MakerDAO، Aave، Compound و Ethereum Name Service (ENS) تا کنون اعلام کرده است.

این خبر حدود یک هفته پس از شکایت دسته جمعی علیه Uniswap Labs و همچنین بنیانگذار و حامیان آن – Paradigm، Andreessen Horowitz (a16z) و Union Square Ventures – به اتهام دخالت در “کلاهبرداری لجام گسیخته” در مبادله منتشر شد. Uniswap Labs آخرین بار در یک دور سری A در آگوست 2020، به رهبری a16z، 11 میلیون دلار جمع آوری کرد.

Uniswap به بخش رو به رشدی از شرکت‌های رمزنگاری می‌پیوندد که اکنون رسماً منابعی را برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دیگر در این فضا تخصیص می‌دهند، از جمله ارزهای دیجیتال FTX و DeFi Protocol Cake، که اخیراً صندوق‌های سرمایه‌گذاری را راه‌اندازی کرده‌اند. رایان راسموسن، محقق DeFi از مدیریت دارایی Bitwise، شرکت هایی مانند Uniswap که قبلاً در ساخت وب 3 تجربه دارند، می توانند تجربیات و درس های آموخته شده خود را در سایر زمینه های بازار ارزهای دیجیتال از طریق سرمایه گذاری های خود در مراحل اولیه به کار گیرند. در توییتی نوشت.

صرافی غیرمتمرکز پنجمین صرافی بزرگ در DeFi of Total Value Locked (TVL) است، شاخصی که اندازه دارایی‌ها را در پروتکل نشان می‌دهد. او 7.04 میلیارد دلار در TVL داشت، یعنی تقریباً نیمی از پلتفرم پیشرو DeFi، Maker، تا 11 آوریل، DeFi Pulse نشان می دهد.

سخنگوی Uniswap به TechCrunch گفت که روند گسترده‌تر شرکت‌های web3 که سرمایه‌گذاری‌های پرخطر انجام می‌دهند، تمایل آنها به همکاری است، نه رقابت با یکدیگر.

سخنگوی کریپتو در ایمیلی گفت: «کریپتو به جای این که اجازه دهد سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر برند کل دایره را در اختیار بگیرد، شرکای استراتژیک به دست می‌آورد.