منو سایت

فاکسکان خودروی فیسکر PEAR EV را در کارخانه سابق Lordstown Motors در اوهایو خواهد ساخت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
فاکسکان خودروی فیسکر PEAR EV را در کارخانه سابق Lordstown Motors در اوهایو خواهد ساخت

شرکت فیسکر و فاکسکان روز پنجشنبه اعلام کردند که پس از خرید کارخانه سابق Lordstown Motors توسط فاکسکان، برای ساخت دومین مدل تمام الکتریکی فیسکر، PEAR Urban Lifestyle EV، در اوهایو شریک خواهند شد.

انتظار می رود تولید PEAR، مخفف “انقلاب خودروهای الکتریکی شخصی” در سال 2024 آغاز شود و در نهایت به 250000 دستگاه در سال افزایش یابد.

این اعلامیه ساعاتی پس از آن منتشر شد که شرکت کامیون‌های برقی باطری‌دار Lordstown قراردادی حیاتی 230 میلیون دلاری را برای فروش فاکسکان به کارخانه مونتاژ سابق جنرال موتورز تکمیل کرد.

این قرارداد که چند روز قبل از پایان ضرب‌الاجل روز شنبه امضا شد، به Lordstown اجازه می‌دهد تا در تجارت باقی بماند و پول لازم برای ساخت اولین مدل خود، پیکاپ تمام الکتریکی Endurance را در اختیار او قرار دهد. لردستون در روز دوشنبه برای سه ماهه اول سال 2022 زیان 90 میلیون دلاری را گزارش کرد.

لردستاون در ارسال نامه ای گفت: بر اساس این قرارداد، “فاکسکان تلاش های تجاری منطقی برای کمک به کاهش هزینه های قطعات و تدارکات و در غیر این صورت بهبود شرایط تجاری برای تامین کنندگان انجام خواهد داد، و طرفین با یکدیگر همکاری خواهند کرد تا هزینه کلی مواد را کاهش دهند. استقامت”. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده روز پنجشنبه.

فاکسکان، یک تولید کننده الکترونیک تایوانی، همچنین از تسهیلات 6.2 فوت مربعی برای ساخت کراس اوور PEAR 30000 دلاری زیر 30000 دلار استفاده خواهد کرد که دومین مدل از سازنده خودروهای الکتریکی فیسکر است.

هنریک فیسکر، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل فیسکر در بیانیه ای گفت: «PEAR یک خودروی الکتریکی انقلابی خواهد بود که در هیچ بخش فعلی جای نخواهد گرفت». “طراحی بیرونی شامل فناوری نورپردازی جدید و شیشه جلویی است که با الهام از سایبان شیشه ای هواپیمای گلایدر، دید جلو را بهبود می بخشد.

فیسکر گفت که اولین خودروی الکتریکی او، یک SUV 37499 دلاری اوشن، قرار است در نوامبر تولید خود را در اروپا آغاز کند.

در همین حال، Lordstown همچنان توسط SEC و وزارت دادگستری ایالات متحده به دلیل گمراه کردن سرمایه‌گذاران از طریق افزایش ظرفیت تولید و جعل دفترچه پیش‌سفارش تحت تحقیق است. این شرکت در اکتبر 2020 با ادغام SPAC 1.6 میلیارد دلاری با DiamondPeak Holdings وارد بورس شد، اما هنوز خودرویی تولید نکرده است.

این شرکت اعلام کرد که امیدوار است تا ماه جولای تعداد محدودی خودروی پیش تولید برای آزمایش، صدور گواهینامه، اعتبارسنجی و تاییدیه های نظارتی بسازد و توانایی های Endurance را به مشتریان بالقوه نشان دهد.