منو سایت

فاینری می خواهد در مورد بانکداری خصوصی تجدید نظر کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تصاویر پس زمینه از جولای 1401

استارت‌آپ فرانسوی Finary در سری آ ۹ میلیون دلار (۸ میلیون یورو) گردآوری کرده است. این شرکت یک جمع‌آوری جامع ساخته است تا افراد ثروتمند بتوانند تصویر کاملی را در مورد ردیابی ثروت دریافت کنند. و این بدان معناست که Finary به حساب های بانکی محدود نمی شود. شما می توانید بسیاری از دارایی ها، از املاک و مستغلات گرفته تا ارزهای دیجیتال و سهام را ردیابی کنید.

و دیدگاه استارتاپ از زمان پست اولیه من در مورد شرکت تغییر چندانی نکرده است. ادغام داده ها تنها گام اول بود. فاینری می خواهد یک بانک خصوصی از ابتدا با مجموعه ای متفاوت از اصول تاسیس بسازد.

اگر به بخش بانکداری خصوصی فکر کنید، ناهماهنگی بین مشتریان و بانک ها وجود دارد. بانک ها به جای درآمدزایی مستقیم از مشتریان، سعی در فروش محصولات مالی و کسب درآمد از این محصولات دارند. آنها آن را شورای مالی می نامند، اما این فقط یک فرآیند فروش مبهم است.

«از آنجایی که ما مستقل هستیم، می توانیم همه چیز را به شما بگوییم. مونیر لاگون یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت منیر لاگون به من گفت که بازیگران موجود تنها راه حل هایی ارائه می دهند که برای آنها کمیسیون ایجاد می کند.

فینیاری معتقد است که نسل بعدی افراد ثروتمند به دنبال تجربه ای متفاوت خواهند بود. آنها می خواهند مستقیماً اطلاعات را ببینند و خودشان تصمیمات آگاهانه بگیرند. به عبارت دیگر، همانطور که دیگر با بانکدار خود برای انتقال پول به یکی از اعضای خانواده تماس نمی گیرید، Finary نیز می خواهد افراد ثروتمند را با ابزارها و اطلاعات مناسب قادر سازد.

برخی از سرمایه گذاران موجود در دور Finary امروز رهبری می کنند، یعنی Speedinvest و Y Combinator. همچنین فرشتگان تجاری مانند بنیانگذاران کونتو، استیو آناوی و الکساندر پروت، و همچنین اریک دموت از Bitpanda در این امر دخیل هستند.

اما این همه ماجرا نیست. فینری همچنین معتقد است که ساخت یک بانک خصوصی جدید همچنین به این معنی است که فعال ترین مشتریان باید بتوانند در استارتاپ سهام داشته باشند. این استارت آپ به زودی یک کمپین تامین مالی جمعی برای تامین مالی سهام راه اندازی خواهد کرد.

در عمل، مردم تنها می توانند 10 یورو برای خرید سهام یا بخشی از سهام از طریق یک پلت فرم تامین مالی گروهی که به زودی در فرانسه راه اندازی می شود، سرمایه گذاری کنند. لاگون گفت: «ما 500000 یورو کنار گذاشته‌ایم، اما با مقداری بیش از حد بودجه خوب هستیم.

از زمان پست قبلی من، Finary یک برنامه تلفن همراه برای iOS و Android راه اندازی کرده است. این برنامه به روشی محبوب برای دسترسی به این سرویس تبدیل شده است، زیرا کاربران تمایل دارند حساب Finary خود را به طور متوسط ​​نه بار در هفته – بیش از یک بار در روز – چک کنند.

این استارت آپ همچنین ادغام های بیشتری را اضافه کرده است و اکنون می تواند 10000 جیب مختلف پول را در فرانسه، ایالات متحده، کانادا، اسپانیا، ایتالیا، بلژیک، هلند و لوکزامبورگ ردیابی کند. به عنوان مثال، می‌توانید چندین حساب بانکی، حساب‌های معاملاتی سهام، املاک و مستغلات، شمش‌های طلا، آدرس عمومی کیف پول ارزهای دیجیتال خود و موارد دیگر را به یکدیگر متصل کنید.

Finary از چندین API-Aggregator برای ردیابی حساب‌ها مانند Plaid و Budget Insight استفاده می‌کند. همچنین گره های بیت کوین و اتریوم را برای ردیابی آدرس کیف پول مدیریت می کند.

در مجموع، این استارتاپ 30000 کاربر جذب کرده و دارایی هایی به ارزش 10 میلیارد یورو را دنبال می کند – به این معنی که میانگین کاربران شرکت هر کدام بیش از 300000 یورو را دنبال می کنند. این شرکت در حال حاضر از طریق اشتراک درجه یک که 10 یورو در ماه هزینه دارد، درآمد کسب می کند.

و در اینجا محصول جالب می شود. علاوه بر جمع آوری داده ها، Finary می تواند توصیه هایی ارائه دهد. به عنوان مثال، این سرویس به شما کمک می کند تا کارمزدهای پنهان در صندوق های سرمایه گذاری مشترک را کشف کنید. کاربران همچنین می توانند گزارش های عملکرد تولید کنند و یاد بگیرند که چگونه می توانند سرمایه گذاری های خود را در توزیع های جغرافیایی، بخش ها و پروفایل های ریسک مختلف متنوع کنند.

با دور تامین مالی امروز، این شرکت قصد دارد موسسات مالی در بریتانیا، آلمان و سوئیس را به طور کامل تحت پوشش قرار دهد. این شرکت همچنین در حال کار بر روی ویژگی‌های اضافی، مانند حالت خانوادگی، راهی بهتر برای ردیابی RSU (یا BSPCE در فرانسه) و توانایی جدا کردن ثروت شخصی از ثروت حرفه‌ای است.

فاینری 25 نفر دیگر را استخدام خواهد کرد. افزونه‌های محصول بالقوه زیادی در این راه وجود دارد. به عنوان مثال، می توانید تصور کنید که ارزهای دیجیتال را مستقیماً از پلتفرم خریداری کنید. این سرویس همچنین می تواند در زمینه اظهارنامه مالیاتی به شما کمک کند. تا پایان سال 2022، Finary انتظار دارد مشتریان خود را ده برابر کند و به 300000 کاربر برسد.