منو سایت

فروش SaaS در حال افزایش است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
فروش SaaS در حال افزایش است

تا اینجا ممکن است از داستان هایی که اخبار بد در بازار را توصیف می کنند خسته شده باشید. خیلی بد! بیشتر در راه است.

اگر سیل سرفصل‌های منفی به نظر انبوهی می‌رسد، به یاد داشته باشید که در سال‌های 2020 و 2021، TechCrunch با وسواس فراوانی به افراط‌های مختلف در بازارهای فناوری، استارت‌آپ‌ها و سرمایه‌های مخاطره‌آمیز پرداخت. عدم پوشش سقوط حزب یک حذف فاحش خواهد بود.

برای بحث گسترده تر در مورد تاخیر و معنای کاهش قیمت سهام و دارایی های رمزنگاری شده برای استارتاپ ها و به طور کلی یونیکورن ها، به اینجا بروید. از این به بعد ما فقط در مورد SaaS صحبت می کنیم.

مشکل شرکت های نرم افزاری چیست؟

شرکت‌های نرم‌افزاری که در زیرگروه عمومی گروه بزرگ‌تر در نظر گرفته شده‌اند، از زمانی که کووید به صحنه جهانی وارد شد، موفقیتی باورنکردنی داشته‌اند. شرکت‌های نرم‌افزار عمومی از دو چیز سود بردند: اول، به سرعت مشخص شد که این نرم‌افزار به فروش خود ادامه خواهد داد، حتی در صورت رکود. و ثانیاً، رشد اندکی برای سرمایه‌گذاری در جای دیگر وجود داشت یا اصلاً رشدی نداشت، بنابراین پول به مشکلات فناوری انباشته شد.

در واقع، این تجارت همه گیر بود. و از آنجایی که این دوره تبدیل به یک دوره تعیین کننده برای ارزش سهام فناوری شده است، برعکس، فروپاشی آن نیز تأثیر مشابهی دارد.

این معکوس انجام نشده است. نه هنوز. علیرغم فروش عظیم پس از اوج در ماه نوامبر، سهام فناوری امروز ثابت می کند که اعماق جدیدی وجود دارد که باید افزایش یابد. مثلا:

فروش SaaS در حال افزایش است

اعتبار تصویر: یاهو فاینانس

این ETF خاص، فهرستی از شرکت‌های نرم‌افزار عمومی که عمدتاً کسب‌وکار خود را از طریق ابر ارائه می‌کنند، فهرست ابری Bessemer را دنبال می‌کند. سبد سهم به 65.51 دلار به ازای هر سهم به اوج خود رسید، یعنی همانطور که برای شما می نویسم 54 درصد کاهش یافته و در حال تغییر است.