منو سایت

فناوری اطلاعات می تواند نقش مهمی در تقویت پایداری داشته باشد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
فناوری اطلاعات می تواند نقش مهمی در تقویت پایداری داشته باشد

با توجه به اینکه مراکز داده به تنهایی حدود 1 درصد از تقاضای برق جهانی را مصرف می کنند، بخش های فناوری اطلاعات تأثیر قابل توجهی بر اهداف پایداری سازمان خود دارند.

با این حال، کاهش قابل توجه در مقدار انرژی مورد استفاده برای انجام بارهای کاری و فرآیندهای تجاری نیازمند اتوماسیون هوشمند، دید عمیق، کاهش IT تاریک و بهینه سازی خطوط لوله CI / CD است.

اتوماسیون هوشمند

گزارش وضعیت FinOps 2021 نشان می‌دهد که 39 درصد از مشکل شماره یک برای متخصصان مالی این است که مهندسان را مجبور به اقدام در هنگام شناسایی ناکارآمدی‌های ابری کنند. این بی عملی به این معنی است که پول و انرژی زیادی هدر می رود.

بخش‌های فناوری اطلاعات می‌توانند با استفاده از اتوماسیون هوشمند و مدیریت منابع، مصرف برق را به‌طور چشمگیری کاهش دهند. با یک سیستم هشدار و تجسم پیشرفته و خودکار، توسعه دهندگان و سایر ذینفعان در سراسر سازمان همیشه می توانند از تأثیرات زیست محیطی تصمیماتی که در طول روز می گیرند مطلع شوند.

اندازه و پیچیدگی معماری‌های چند ابری به رشد خود ادامه خواهد داد، اما میزان کربن مورد نیاز برای تامین انرژی آنها اختیاری است.

به عنوان مثال، اگر توسعه‌دهنده‌ای یک منبع ابر عمومی ارائه دهد و گزینه‌ای با انرژی کمتر در دسترس باشد، ممکن است اعلانی دریافت کند که مشکل را به آنها هشدار دهد و گزینه سبزتری را ارائه دهد.

چنین سیستمی همچنین می‌تواند از نرده‌های محافظ داخلی برای خاموش کردن خودکار منابع غیرفعال که دیگر استفاده نمی‌شوند استفاده کند، مانند ماشین‌های مجازی زامبی، محیط‌های توسعه نادیده گرفته شده، و منابعی که در شب و آخر هفته‌ها برای کار باقی می‌مانند. وقتی مجبور نیستید به صورت دستی افراد را تعقیب کنید تا به آنها یادآوری کنید که چیزها را خاموش کنند یا قرارهای صفحه گسترده را دوباره بررسی کنند، انرژی کمتری از دست می رود و کربن کمتری می سوزد.

دید عمیق

عدم دید یکی از ضروری ترین چالش ها در بهینه سازی محیط های چند ابری با ابزارهای متعدد و درک مزایای آنهاست.

ارائه دهندگان بزرگ ابر مانند AWS، Azure و GCP ابزارهای دید را ارائه می دهند و حتی ابزارهایی را ارائه می دهند که به کسب و کارها امکان اندازه گیری میزان مصرف کربن را می دهد. با این حال، این ابزارها مبتنی بر ابر هستند، به این معنی که آنها فقط بر روی محصولات و خدمات این ارائه دهنده کار می کنند.