منو سایت

فناوری های پیشرفته اروپا به ساخت دانشگاه ها بستگی دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
فناوری های پیشرفته اروپا به ساخت دانشگاه ها بستگی دارد

به TechCrunch Exchange، یک خبرنامه هفتگی برای استارتاپ ها و بازارها خوش آمدید. الهام گرفته از TechCrunch روزانه + ستون جایی که نام خود را گرفته است. آیا می خواهید آن را هر شنبه در صندوق پست خود قرار دهید؟ ثبت نام اینجا.

فناوری عمیق به یک موضوع داغ در اروپا تبدیل شده است، به این امید که این منطقه بتواند در نوآوری که ریشه در تحقیقات پایه دارد، نسبت به سایر نقاط جهان اولویت داشته باشد. یکی از بحث های کلیدی: کشورهای اروپایی دانشگاه ها و استعدادهای بزرگی دارند. اما استعداد تحصیلی چگونه می تواند به یک استارت آپ تبدیل شود؟ بیا شیرجه بزنیم – آنا

دانشگاه ها، دیگ فن آوری عمیق

ماریا گابریل، کمیسر اتحادیه اروپا: «از استارت‌آپ‌ها تا دانشگاه‌ها، ما در حال پیوستن به نیروها هستیم تا اروپا را به یک رهبر جهانی در موج جدید نوآوری‌های عمیق فناوری تبدیل کنیم!» توییت ها اوایل این هفته پس از سخنرانی او در اجلاس Tech.eu در بروکسل. همانطور که در هنگام حضور در این رویداد متوجه شدم، او تنها کسی بود که با اشتیاق به این موضوع اشاره کرد.

این فناوری عمیق امیدهای زیادی را در اروپا ایجاد می کند، دقیقاً تعجب آور نبود. الکس و من قبلاً در مورد رونق عمیق تکنولوژی در اروپا و علاقه سرمایه گذاران به آن در اوایل سال جاری نوشتم. اما نقشی که از مؤسسات آموزشی انتظار می رود ایفا کنند، توجه من را برانگیخته است.

VCها آینده اروپا را در بازار فناوری عمیق حیاتی هدف قرار می دهند

ریام کانسو در یک پست مهمان در سایت Tech.eu پیش از این رویداد نوشت: “شکی نیست که آینده نوآوری در اروپا از دانشگاه های پیشرو آن در جهان خواهد آمد.” کانسو بنیانگذار Conception X است که به طور تصادفی اوایل این ماه برای اولین بار در مورد آن شنیدم. هدف این سازمان غیر انتفاعی مستقر در بریتانیا تغییر Ph.D. محققان در دانشمندان خطر

کانسو گفت: “این یک دستور غذای ساده اما به خوبی اثبات شده است.” “تو دکتری داری. تیمی که بر روی تحقیقات پیشرفته با برنامه های کاربردی کلیدی در دنیای واقعی کار می کند. آنها می‌دانند که نوآوری آنها می‌تواند به یافتن درمان‌های مؤثر برای بیماری‌های صعب‌العلاج فعلی، نیرو دادن به شهرهایی با کربن منفی یا مقابله با آینده اتوماسیون کمک کند. از طریق ترکیبی از آموزش کارآفرینی، دسترسی به مشاوره حقوقی رایگان، فرصت‌های تامین مالی و پیوندهای متخصص، به آنها کمک می‌کنیم تا بفهمند چگونه می‌توانند تحقیقات خود را به یک استارت‌آپ با فناوری عمیق تبدیل کنند.”

برای دانشگاه‌ها این که کم و بیش مایل به تولد اسپینوف‌ها یا تقسیم‌بندی‌ها باشند، چیز جدیدی نیست (در اینجا ما از اصطلاحات به جای یکدیگر استفاده می‌کنیم.) برای مثال MIT به دلیل شمارش کارآفرینان زیادی در بین فارغ‌التحصیلانش و بسیاری از آنها شناخته شده است. این تلاش ها مبتنی بر مالکیت معنوی است که در طول آموزش یا تحقیق آنها ایجاد شده است.

اما در اروپا، مالکیت معنوی می تواند یک موضوع دشوار باشد. کانسو گفت: «پتانسیل برای نوآوری معنادار در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی در اروپا، به دلیل قوانین مالکیت IP متفاوت – و گاه خفه‌کننده – که می‌تواند شرکت‌های غیرسرمایه‌گذاری را سرمایه‌گذاری کند و مقیاس‌گذاری آن را دشوار کند، تا حد زیادی استفاده نشده باقی می‌ماند.»

با این حال، هم دانشگاه‌های اروپایی و هم شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر به طور فزاینده‌ای در تلاش هستند تا اطمینان حاصل کنند که امیدوارکننده‌ترین بذرها به شرکت‌های موفق تبدیل می‌شوند.

شکاف را در نظر داشته باشید

علیرغم موانع، سرمایه گذاران خطرپذیر که به دنبال نوآوری هستند می دانند که اسپینات ارزش توجه آنها را دارد. سایمون کینگ که خود یک VC با مدرک دکترا است، می‌گوید: «به‌عنوان یک سرمایه‌گذار در مراحل اولیه، که بسیاری از آنها عمیقاً فنی هستند، دانشگاه‌ها را برای شرکت‌هایی که در آنها سرمایه‌گذاری می‌کنیم، اساسی می‌دانیم.