منو سایت

فورد اهداف جدیدی را برای تولید خودروهای برقی و سود برای اروپا اعلام کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
فورد اهداف جدیدی را برای تولید خودروهای برقی و سود برای اروپا اعلام کرد

فورد در حال تسریع برنامه های خود برای فروش خودروهای الکتریکی بیشتر در اروپا در مسیر بی طرفی کربن در منطقه تا سال 2035 است.

این خودروساز روز دوشنبه اعلام کرد که طی دو سال آینده سه خودروی سواری برقی جدید و چهار خودروی تجاری الکتریکی جدید را در اروپا عرضه خواهد کرد. این شرکت همچنین گفت که قصد دارد تا سال 2026 بیش از 600000 خودروی برقی را در اروپا بفروشد تا از ضرب الاجل سال 2035 خود در زمینه کربن خنثی “در چارچوب تجهیزات، لجستیک و تامین کنندگان اروپایی” حمایت کند.

این نقاط عطف جدیدترین موارد از سری اعلامیه های اخیر این خودروساز در دیربورن است. در اوایل ماه مارس، فورد اعلام کرد که 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد کرد که از 30 میلیارد دلار اعلام شده قبلی به هدف جهانی خود برای تولید 2 میلیون خودروی الکتریکی در سال تا سال 2026 افزایش یافته است.

در آن زمان، این شرکت گفت که واحد EV خود را که اکنون فورد مدل e نامیده می شود، از تجارت موتورهای احتراق داخلی خود به نام Ford Blue جدا خواهد کرد.

نسل جدید مدل های الکتریکی در اروپا در کارخانه های فورد در کلن آلمان و کرایووا رومانی تولید می شود.

فورد همچنین روز دوشنبه اعلام کرد که قراردادی غیر الزام آور با سازنده باتری کره ای SK On Co امضا کرده است. و شرکت ترکی Koc Holding یکی از بزرگترین کارخانه های باتری خودروهای تجاری در اروپا را در ترکیه بسازند.

سال آینده، فورد تولید یک کراس اوور تمام الکتریکی سایز متوسط ​​را در کلن آغاز خواهد کرد. در سال 2024، این شرکت علاوه بر ساخت نسخه الکتریکی فورد پوما در کرایووا، پرفروش‌ترین خودروی سواری فورد در اروپا، دومین خودروی الکتریکی را به خط تولید کارخانه اضافه خواهد کرد.

پرفروش ترین خودروی فورد در اروپا، ون ترانزیت تجاری، چهار مدل الکتریکی جدید را به محدوده خود اضافه می کند. انتظار می‌رود نسخه‌های برقی Transit Custom و Tourneo Custom در سال 2023 وارد بازار شوند و پس از آن ون کوچکتر Transit Courier و خودروی چند منظوره Tourneo Courier عرضه شوند.