منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • فورد در تلاش برای عقب نشینی از تسلا، هزینه های برق رسانی را به 50 میلیارد دلار افزایش می دهد

فورد در تلاش برای عقب نشینی از تسلا، هزینه های برق رسانی را به 50 میلیارد دلار افزایش می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
فورد در تلاش برای عقب نشینی از تسلا، هزینه های برق رسانی را به 50 میلیارد دلار افزایش می دهد

شرکت فورد موتور در حال افزایش سرمایه‌گذاری خود در خودروهای الکتریکی به 50 میلیارد دلار تا سال 2026 است که نسبت به 30 میلیارد دلار قبلی تا سال 2025 افزایش یافته است. کسب و کار موتورهای احتراقی، چیزی که فورد هنگام اعلام درآمد سه ماهه چهارم سال 2021 در اوایل فوریه به آن دست زد.

این سومین بار در کمتر از یک سال است که فورد هزینه های برقی سازی خود را افزایش می دهد. فورد در می 2021 اعلام کرد که 22 میلیارد دلار در خودروهای برقی سرمایه گذاری خواهد کرد و ادامه رشد مالی نشان داد که این خودروساز امیدوار است بتواند با تسلا پیشرو در صنعت برسد.

فارلی گفت، از طریق کسب و کار جدید خودروهای الکتریکی خود به نام فورد مدل e، فورد قصد دارد در سال 2026 بیش از 2 میلیون خودروی برقی بسازد که یک سوم تولید سالانه جهانی آن است و 50 درصد از کل حجم آن تا سال 2030 الکتریکی خواهد بود. با این حال، به گفته مدیر مالی جان لاولر، این شرکت انتظار ندارد تا زمانی که نسل بعدی مدل‌ها در سال 2025 تولید خود را آغاز کنند، سودی کسب کند. فورد مدل e و فورد بلو، واحد سنتی‌تر ICE این شرکت، نتایج مالی جداگانه‌ای را تا سال 2023 گزارش خواهند کرد.

فورد انتظار دارد امسال 5 میلیارد دلار برای خودروهای الکتریکی هزینه کند که دو برابر هزینه سال گذشته این خودروساز است.

در حالی که بسیاری از تحلیلگران صنعت انتظار دارند فورد تجارت خودروهای برقی خود را گسترش دهد، فارلی هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه این اتفاق به زودی رخ خواهد داد، ارائه نکرده است. این بدان معنا نیست که دیگر تکرار نخواهد شد.

فارلی گفت: «ما به کسب و کار ICE برای تولید پول و کسب و کار خودروهای برقی برای تمرکز بر نوآوری نیاز داریم.

فورد در ماه فوریه 72000 سفارش خودرو را پذیرفت که نسبت به سال گذشته 54000 سفارش بیشتر بود. به گفته فورد، در حالی که بیشتر این فروش ها کامیون ها و شاسی بلندها هستند، فروش خودروهای برقی فورد در ماه فوریه 55.3 درصد افزایش یافت و سریعتر از کل بخش رشد کرد.