منو سایت

فیسبوک شبکه اجتماعی پردیس خود را می بندد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
فیسبوک شبکه اجتماعی پردیس خود را می بندد

فیس بوک با راه اندازی پردیس در پاییز 2020 تلاش کرد تا به ریشه های خود به عنوان یک شبکه اجتماعی دانشگاهی بازگردد، بخش خصوصی فیس بوک که فقط برای کسانی که آدرس ایمیل .edu@ داشتند باز بود. با این حال، ابتکار عمل شکست خورد، زیرا فیس بوک قبلاً به کاربران هشدار می دهد که پردیس در 10 مارس به طور کامل بسته خواهد شد.

فیس‌بوک در بیانیه‌ای در این اپلیکیشن به کاربران اطلاع داد که پروژه آزمایشی پردیس آن بسته خواهد شد و پروفایل‌ها، گروه‌ها، پست‌ها و سایر داده‌های پردیس حذف خواهند شد. در بیانیه آمده است، قبل از توقف آن، کاربران می توانند داده های خود را مشاهده کرده و با استفاده از یک ابزار صادراتی دانلود کنند.

“از زمان راه اندازی پردیس آزمایشی، ماموریت ما کمک به جمع کردن جوامع کالج بوده است. اما ما آموختیم که بهترین راه برای حمایت از دانش آموزان از طریق گروه های فیس بوک است.

مشاور شبکه های اجتماعی مت ناوار به TechCrunch گفت که چندین کاربر پردیس به او درباره بسته شدن هشدار داده اند و یک مطلب منتشر کرده است. اسکرین شات از پیام به توییتر کاربران پردیس دیگری هم بودند اشاره شد خاموشی برنامه ریزی شده و برنامه های پاک کردن داده های همراه. اما تعداد بسیار کمی در مورد باخت اظهار نظر کرده بودند – شاید نشانه ای از عدم کشش در پردیس.

در ابتدا، فیس بوک پردیس را به عنوان راهی برای جلب توجه شبکه اجتماعی برای افراد جوان معرفی کرد، و به دانش آموزان مکانی خصوصی ارائه داد که در آن بتوانند با همکلاسی های خود ارتباط برقرار کنند، به گروه ها بپیوندند، درباره رویدادهای آینده در محوطه دانشگاه اطلاعات کسب کنند، و به روز رسانی ها را از مدیریت مدرسه خود دریافت کنند. و با دیگران چت کنید

با ظهور همه‌گیری COVID-19، این حس نیز وجود داشت که فیس‌بوک به طور بالقوه می‌تواند از این واقعیت استفاده کند که بسیاری از دانش‌آموزان برای تحریک پذیرش شبکه کالج آنلاین خود به یادگیری مجازی روی آورده‌اند.

با این حال، پردیس به عنوان یک برنامه کاملاً مجزا ارائه نشد – این برنامه از بخش “بیشتر” همراه با سایر بخش های عمودی در فیس بوک، مانند تماشا، دوستیابی، بازی، اخبار و موارد دیگر در دسترس بود. این ممکن است باعث شود که بیشتر شبیه بخشی از خود فیس بوک باشد تا یک شبکه واقعا خصوصی.

فیسبوک شبکه اجتماعی پردیس خود را می بندد

اعتبار تصویر: فیس بوک

فیس بوک یک ویژگی از پلتفرم خود را راه اندازی کرده است – گاهی اوقات بسیار تهاجمی، کاربران شکایت می کنند. یکی از کاربران توییتر در سال 2021 اشاره شد چگونه آنها را مجبور کردند به دانشگاه بپیوندند، حتی اگر معلم بودند، نه دانشجو. تا اواسط سال 2021، پس از اضافه شدن 30 مدرسه دیگر به این سرویس، این ویژگی در مجموع 60 کالج و دانشگاه آمریکایی در دسترس قرار گرفت. در اوایل ژانویه، توسعه پردیس فیس بوک در حال انجام بود، زیرا آژانس های محلی اضافه شدن مدارسی مانند UNC Charlotte را اعلام کردند.

فیسبوک به TechCrunch گفت که برنامه آزمایشی در حال حاضر شامل 204 مدرسه است.

یکی از سخنگویان شرکت خاطرنشان کرد که ایده اولیه پردیس به این دلیل به وجود آمد که دانش‌آموزان قبلاً از گروه‌های فیس‌بوک برای کالج خود استفاده کرده بودند و فیس‌بوک می‌خواست ببیند آیا یک محصول خاص می‌تواند در این مورد استفاده بهتر عمل کند یا خیر. اما در نهایت فیس بوک متوجه شد که گروه ها بهتر عمل می کنند.

سخنگو همچنین با تایید تصمیم برای تعطیلی پردیس خاطرنشان کرد:

تصمیم گرفتیم به پروژه آزمایشی خود در پردیس فیس بوک پایان دهیم. ما در مورد بهترین راه‌های حمایت از دانش‌آموزان چیزهای زیادی یاد گرفتیم و یکی از مؤثرترین ابزارها برای کمک به متحد کردن آنها، گروه‌های فیسبوک هستند. ما به دانش‌آموزان مدارس آزمایشی اطلاع دادیم که پردیس دیگر در دسترس نخواهد بود و به گروه‌های فیس‌بوک مربوطه از کالج پیشنهاد کردیم که بپیوندند.