منو سایت

فیس بوک و اینستاگرام پوشش رسانه های دولتی روسیه را کاهش داده اند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
فیس بوک و اینستاگرام پوشش رسانه های دولتی روسیه را کاهش داده اند

متا روز سه شنبه تایید کرد که توزیع محتوای تولید شده توسط روسیه را در پلتفرم های خود محدود می کند. این شرکت توزیع الگوریتمی محتوای به اشتراک گذاشته شده توسط صفحات فیس بوک و حساب های اینستاگرام مرتبط با روسیه و همچنین پست های حاوی لینک به این سایت ها را متوقف خواهد کرد.

ناتانیل گلیچر، رئیس امنیت متا در یک پست توییتری اضافه کرد که این شرکت «در روزهای آینده» شروع به الصاق برچسب‌های جدید به محتوای مرتبط با رسانه‌های دولتی روسیه می‌کند تا پیش از کلیک بر روی این سایت‌ها یا اشتراک‌گذاری لینک‌ها، زمینه بیشتری به کاربران بدهد. این شرکت همچنین اعلام کرد که با توجه به تهاجم، DM رمزگذاری شده را در دسترس کاربران اینستاگرام در اوکراین و روسیه قرار خواهد داد.

روز دوشنبه، متا دسترسی محدود به اسپوتنیک و RT، دو تا از معروف ترین حساب های رسانه دولتی روسیه در اوکراین و اتحادیه اروپا. نیک کلگ، رئیس متا در امور جهانی، معاون سابق نخست‌وزیر بریتانیا، گفت که این شرکت درخواست‌های دولتی را برای محدود کردن صورت‌حساب‌هایی که اجرا کرده بود، به دلیل «ماهیت استثنایی» این وضعیت دریافت کرده است.

اقدام متا برای محدود کردن دامنه تبلیغات دولت روسیه در مورد تهاجم این کشور به اوکراین به دنبال اقدامات مشابهی بود که توسط توییتر در روز دوشنبه اجرا شد. محدودیت‌های جدید همچنین پس از بیانیه دولت روسیه در هفته گذشته مبنی بر «محدودیت بخشی» دسترسی به فیس‌بوک در این کشور پس از افزودن برچسب‌های هشداردهنده و بررسی واقعیت به محتوای حساب‌های مرتبط با دولت روسیه توسط این شرکت صورت گرفت.

اینستاگرام پیام های مستقیم رمزگذاری شده را در اوکراین و روسیه در دسترس قرار می دهد

توییتر توییت‌ها را با پیوندهایی به رسانه‌های دولتی روسیه علامت‌گذاری می‌کند و دسترسی آنها را محدود می‌کند

گوگل ابزارهای نقشه برداری زنده را در Maps در اوکراین غیرفعال کرده است