منو سایت

فیس بوک و توییتر هنوز نمی توانند ویدیوی بوفالو را در خود جای دهند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
فیس بوک و توییتر هنوز نمی توانند ویدیوی بوفالو را در خود جای دهند

در یک حمله نژادپرستانه در یک سوپرمارکت در بوفالو، نیویورک، ده نفر کشته شدند. تیرانداز 18 ساله سفیدپوست در حال پخش زنده حمله خود در توییچ، پلتفرم پخش بازی های ویدیویی متعلق به آمازون است. گرچه توییچ دو دقیقه پس از شروع خشونت، ویدیو را حذف کرد، اما هنوز خیلی دیر بود – اکنون فیلم های وحشتناک این حمله تروریستی آشکارا در پلتفرم هایی مانند فیس بوک و توییتر پخش شده است، حتی پس از اینکه شرکت ها وعده دانلود ویدیو را دادند.

در فیس بوک، برخی از کاربرانی که ویدیو را تگ کرده اند، مطلع شده اند محتوا قوانین آن را نقض نمی کند. این شرکت به TechCrunch گفت که این یک اشتباه بوده است، و افزود که تیم‌هایی شبانه‌روز کار می‌کنند تا ویدیوهای مربوط به تیراندازی و همچنین لینک‌هایی به ویدیوهای میزبانی شده در سایت‌های دیگر را دانلود کنند. فیس بوک همچنین اعلام کرد که در حال حذف کپی هایی از گچ بری نژادپرستانه تیرانداز و محتوایی است که او را تحسین می کند.

اما وقتی اصطلاحی به سادگی «فیلم تیراندازی بوفالو» را در فیس بوک جستجو کردیم، یکی از اولین نتایج اسکرین شات 54 ثانیه ای از فیلم این تروریست بود. TechCrunch یک ساعت پس از آپلود ویدیو با آن آشنا شد و بلافاصله آن را منتشر کرد. این ویدیو تنها سه ساعت پس از انتشار دانلود شد، در حالی که تاکنون بیش از هزار بار دیده شده است.

در تئوری، این نباید اتفاق بیفتد. سخنگوی فیس بوک به TechCrunch گفت که نسخه های متعددی از این ویدئو و همچنین نوشته های نژادپرستانه تیرانداز را به یک پایگاه داده متخلف اضافه کرده است که به پلتفرم کمک می کند چنین محتوایی را شناسایی، حذف و مسدود کند. ما از فیس بوک در مورد این حادثه خاص پرسیدیم، اما آنها جزئیات بیشتری ارائه نکردند.

گای روزن، معاون یکپارچگی فیس بوک، در پاسخ به این سوال که چرا این شرکت در تلاش برای حذف کپی های ویدئویی است، گفت: “ما به یادگیری، بهبود فرآیندهایمان و اطمینان از اینکه می توانیم در آینده سریعتر محتوای متخلف را شناسایی و حذف کنیم ادامه خواهیم داد.” در یک تماس نامربوط در روز سه شنبه.

بازنشر جریان تیرانداز نیز به راحتی در توییتر یافت می شد. در واقع، وقتی در نوار جستجو نوشتیم «ویدئو بوفالو»، توییتر جستجوهایی مانند «گرافیک ویدیوی کامل ویدیو بوفالو»، «ویدئوی بوفالو لو رفته» و «گرافیک ویدیوی بوفالو» را ارائه کرد.

فیس بوک و توییتر هنوز نمی توانند ویدیوی بوفالو را در خود جای دهند

اعتبار تصویر: توییتر، اسکرین شات توسط TechCrunch

با ویدئوهای زیادی از این حمله مواجه شدیم که بیش از دو روز است که در توییتر دست به دست می شود. یکی از این ویدیوها وقتی بعد از ظهر سه شنبه آن را تماشا کردیم، بیش از 261000 بازدید داشت.

در ماه آوریل، توییتر سیاستی را معرفی کرد که مجرمین حملات خشونت آمیز را از توییتر ممنوع می کند. طبق این سیاست، این پلتفرم همچنین حق حذف چند رسانه ای مرتبط با حملات و همچنین زبان “مانیفست های تروریستی” را برای خود محفوظ می دارد.

«ما در حال حذف فیلم‌ها و رسانه‌های مرتبط با این حادثه هستیم. یک سخنگوی توییتر به TechCrunch گفت: علاوه بر این، ما ممکن است توییت هایی را که مانیفست یا سایر محتوای ایجاد شده توسط مجرمان را توزیع می کنند حذف کنیم. این شرکت این محتوای “تنفرآمیز و تبعیض آمیز” را “مضر برای جامعه” خواند.

توییتر همچنین ادعا می کند که برخی از کاربران با آپلود محتوای اصلاح شده یا دستکاری شده مرتبط با حمله سعی در دور زدن دانلود دارند.

در مقابل، یافتن ویدیوهای فاجعه آخر هفته در یوتیوب نسبتاً دشوار بود. عبارات اصلی جستجو برای ویدیوی فیلمبرداری بوفالو بیشتر در رسانه های جمعی پوشش داده می شود. با همان عبارات جستجویی که در توییتر و فیس بوک استفاده کردیم، توانستیم تعداد انگشت شماری از ویدیوهای یوتیوب را با تصاویر کوچک تیراندازی شناسایی کنیم که در واقع محتوای نامرتبط پس از کلیک روی آن بود. TikTok TechCrunch برخی از پست‌ها را شناسایی کرده است که کاربران را به وب‌سایت‌هایی هدایت می‌کند که می‌توانند ویدیو را تماشا کنند، اما نمی‌توانند فریم‌های واقعی برنامه را در جستجوهای ما پیدا کنند.

توییچ، توییتر و فیسبوک گفته اند که با انجمن جهانی مبارزه با تروریسم برای محدود کردن توزیع ویدئو همکاری می کنند. Twitch و Discord همچنین تایید کردند که با سازمان های دولتی برای بررسی وضعیت کار می کنند. تیرانداز به تفصیل برنامه های خود را برای شلیک به سرور خصوصی Discord قبل از حمله شرح می دهد.

طبق اسناد بررسی شده توسط TechCrunch، تیرانداز بوفالو تصمیم گرفته است تا حمله خود را به توییچ پخش کند، زیرا یک تیراندازی ضد یهود در کنیسه هال در سال 2019 بیش از 30 دقیقه قبل از سرنگون شدن در توییچ زنده ماند. تیرانداز در حال بررسی پخش جریانی به فیس بوک است، اما ترجیح داد از این پلتفرم استفاده نکند زیرا معتقد است کاربران باید برای تماشای پخش زنده وارد سیستم شوند.

فیس بوک همچنین به طور ناخواسته میزبان تیراندازی های دسته جمعی است که از تشخیص الگوریتمی جلوگیری می کند. در همان سال با تیراندازی در کنیسه هالی، 50 نفر در یک حمله 17 دقیقه ای اسلام هراسانه به دو مسجد در کرایست چرچ نیوزلند کشته شدند. حداقل سه عامل تیراندازی های دسته جمعی، از جمله مظنون بوفالو، از پخش زنده قتل عام کرایست چرچ به عنوان منبع الهام برای حملات نژادپرستانه خود نام بردند.

فیس بوک یک روز پس از تیراندازی در کرایست چرچ اعلام کرد که 1.5 میلیون ویدیو از این حمله را حذف کرده است که 1.2 میلیون آن در هنگام آپلود مسدود شده است. البته، این سوال را ایجاد می کند که چرا فیس بوک نتوانست بلافاصله 300000 از این ویدیوها را شناسایی کند و نرخ شکست 20٪ را ثبت کند.

با قضاوت بر اساس میزان آسان یافتن ویدیوهای تیراندازی بوفالو در فیس بوک، به نظر می رسد که این پلتفرم هنوز راه زیادی در پیش دارد.

پس از فاجعه بوفالو، هیچ پاسخ آسانی برای فناوری وجود ندارد

هوش مصنوعی فیس بوک نتوانست قتل عام را تشخیص دهد