منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • فین‌تک اصرار دارد که وام‌گیرندگان وام‌های دانشجویی را با گزینه‌های تسهیلاتی ارائه کند

فین‌تک اصرار دارد که وام‌گیرندگان وام‌های دانشجویی را با گزینه‌های تسهیلاتی ارائه کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
فین‌تک اصرار دارد که وام‌گیرندگان وام‌های دانشجویی را با گزینه‌های تسهیلاتی ارائه کند

از مارس 2020، وام گیرندگان وام دانشجویی مجبور به پرداخت وام های دانشجویی فدرال نبوده اند. این پرداخت ها قرار است از اول ماه مه 2022 از سر گرفته شود – بدون شک باعث ایجاد استرس برای وام گیرندگان می شود.

پرزیدنت بایدن ممکن است تمدید تسهیلات موقت وام دانشجویی را پس از آن تاریخ بررسی کند، اما هنوز هیچ چیز رسمی نیست.

در 9 مارس، بایدن گفت که این کار را خواهد کرد 6.2 میلیارد دلار وام دانشجویی را لغو کرد برای 100000 وام گیرنده از پیش شناسایی شده از طریق تغییر در بخشودگی وام دانشجویی.

در حالی که این مطمئناً خبر خوبی برای این 100000 وام گیرنده است، هنوز حدود 46 میلیون نفر دیگر هنوز با بدهی وام دانشجویی دست و پنجه نرم می کنند.

به این ترتیب، جای تعجب نیست که تعدادی از شرکت‌های فین‌تک مشتاق کمک به وام‌گیرندگان – فعلی یا آینده – در این یا آن ظرفیت هستند. در اینجا ما تلاش های سه نفر را باز می کنیم: Credit Karma، Chipper و Betterment.

کارمای اعتباری

در مصاحبه ای اختصاصی با TechCrunch، جاش داکری، رهبر محصول Credit Karma برای وام‌های دانشجویی، ایده‌ای مبنی بر راه‌اندازی محصول جدیدی با هدف کمک به وام‌گیرندگان وام‌های دانشجویی فدرال برای یافتن تسهیلات پرداخت “مناسب با نیازهای مالی خود” به اشتراک گذاشت.

این اقدام اولین تلاش این شرکت 15 ساله برای ارائه گزینه های کمک وام دانشجویی است. Credit Karma تخمین می زند که 22 میلیون از بیش از 110 میلیون عضو آن در ایالات متحده بیش از نیمی از کل بدهی وام دانشجویی در آمریکا را در اختیار دارند. که در مطالعه که انجام شد، Credit Karma دریافت که بسیاری از وام گیرندگان با تعهدات معوقه وام دانشجویی مجبور بودند برای حفظ وام دانشجویی خود، اقلام ضروری مانند مواد غذایی و پرداخت اجاره بها را قربانی کنند.

هدف پیشنهادی جدید آن کمک به وام گیرندگان فدرال است که در تلاش برای سرپا ماندن هستند تا ببینند آیا واجد شرایط بخشودگی وام هستند یا به آنها کمک کند تا در پرداخت وام خود تعادل ایجاد کنند تا اطمینان حاصل شود که باز پس نخواهند خورد. او گفت که به این ترتیب، آنها شانس بیشتری برای تایید سایر محصولات مالی در آینده خواهند داشت.

«۹۰ درصد وام دانشجویی وام های فدرال هستند نه خصوصی. با صحبت با اعضا، متوجه شدیم و متوجه شدیم که مزایای وام های دانشجویی فدرال همیشه آسان نیست. Dockery به TechCrunch گفت. “سؤالاتی که مطرح می شود عبارتند از: «چگونه واجد شرایط باشم؟»، «در واقع چگونه می توانم درخواست بدهم؟» ما می خواهیم مطمئن شویم که آنها از تسکین وجود دارد و به آنها کمک کنیم تا گزینه هایی را درک کنند، آموزش دهند و گزینه هایی را در اختیارشان بگذاریم که به آن اطمینان بالایی داریم. آنها شرایط را دارند.»

Credit Karma می‌گوید که نمایان بودن آن در نمایه‌های مالی اعضا راهی برای ارائه تخمین‌ها و توصیه‌های شخصی در مورد میزان کاهش پرداخت‌های ماهانه توسط وام گیرندگان ارائه می‌دهد. او همچنین می‌خواهد به افرادی که واجد شرایط درخواست برنامه بازپرداخت مبتنی بر درآمد (IDR) یا بخشودگی وام خدمات عمومی (PSLF) هستند، از طریق مشارکت خود با تابستان کمک کند – به صورت رایگان.

یکی از دلایلی که فکر می‌کردیم تمرکز روی آن مهم است این بود که پرداخت‌ها می‌تواند از اول ماه مه از سر گرفته شود، و بیش از 60 درصد از اعضای ما می‌گویند که آماده از سرگیری نیستند و فکر نمی‌کنند که می‌توانند پرداخت‌ها را انجام دهند. داکری گفت. علاوه بر این، شوک‌های اقتصادی و دما از نقطه‌نظر کلان کار را برای مردم واقعاً دشوار می‌کند، زیرا منجر به نرخ‌های بهره بالاتر، هزینه‌های زندگی بالاتر و قیمت گاز بالاتر می‌شود که درگیری اوکراین نیز تحت تأثیر قرار گرفته است.» روسیه. همه اینها بار مردم را سنگین می کند.»

حتی در صورت تمدید صبر، Credit Karma بر این عقیده است که برنامه جدید آن همچنان می‌تواند به اعضای خود کمک کند و به سادگی به آنها زمان بیشتری برای دریافت برنامه‌های کمک یا پرداخت بالقوه بدهد.

Credit Karma بخشی از درآمد خود را با دریافت کارمزد برای محصولات اعتباری توصیه شده به دست می آورد. بنابراین، هرچه افراد بیشتری بتوانند برای آنها واجد شرایط باشند، پول بیشتری می توانند کسب کنند.

چیپر

تونی آگیلار تاسیس شد چیپر در سال 2018 پس از داشتن بیش از 100000 دلار بدهی دانشجویی پس از کالج. او بزرگ شد و به دبیرستان در شهر کوچکی در تگزاس رفت و ماموریت او با این استارتاپ کمک به مردم در ایالات متحده برای مدیریت بهتر بدهی دانشجویی و “حذف” آن سریعتر است.

استارت آپ مستقر در آستین در حال طراحی اپلیکیشنی با هدف این است. Chipper از زمان راه اندازی خود در سال 2020، بیش از 80000 مشتری را جمع آوری کرده است. این شرکت ادعا می کند که به مصرف کنندگان کمک می کند وام های دانشجویی خود را چهار سال سریعتر پرداخت کنند و به طور متوسط ​​309 دلار در ماه پس انداز می کنند. و او می گوید که کاربرد آن به بیش از 81 میلیون دلار منجر شده است در بخشودگی وام دانشجویی برای داوطلبان واجد شرایط.

چیپر می گوید که بیش از 150 برنامه بخشش را در نظر گرفته است، از جمله بخشودگی وام خدمات عمومی (PSLF) و بخشش وام معلم. در مورد PSLF، این شرکت می‌گوید که می‌تواند سابقه پرداخت وام گیرنده و صلاحیت کارفرما را ارزیابی کند و به طور خودکار امضاهای آنها را در فرم‌های مناسب جمع‌آوری کند.

وقتی نوبت به طرح های بازپرداخت وام می رسد، چیپر می گوید که بررسی خواهد کرد که آیا وام گیرندگان در “بهترین طرح بازپرداخت برای نیازهای خود هستند یا خیر.” اگر نه، این به آنها کمک می کند مستقیماً از برنامه درخواست دهند و در یک برنامه جدید ثبت نام کنند. همچنین به مصرف کنندگان راهی می دهد تا خریدهای روزانه خود را جمع کنند و آن مبلغ را برای وام های دانشجویی خود اعمال کنند. این شرکت اخیراً برنامه جدیدی به نام Chipper Rewards را راه اندازی کرده است که به مشتریانش پول وام هایشان را پس می دهد.

در انتظار رفع تعلیق، چیپر به طور انحصاری به TechCrunch گفت که 5.6 میلیون دلار بودجه اولیه جمع آوری کرده است تا بتواند به افراد بیشتری کمک کند … با یک برنامه ساده با بدهی وام دانشجویی مقابله کنند. این پول بیشتر به «گسترش تیم، بازاریابی و توسعه محصول» اختصاص خواهد یافت.

طبق گفته Aguilar، شرکت در حال حاضر 40 درصد در ماه رشد می کند. درآمد آن از یک برنامه عضویت چند سطحی به دست می آید. برای مصرف کنندگان رایگان است که وام های وام دهنده خود را همگام کنند و گزینه های بخشش و بازپرداخت را بررسی کنند.

فین‌تک اصرار دارد که وام‌گیرندگان وام‌های دانشجویی را با گزینه‌های تسهیلاتی ارائه کند

اعتبار تصویر: بنیانگذار و مدیر عامل تونی آگیلار / قبرس

کاربران همچنین می توانند برای پشتیبانی بیشتر، ثبت نام خودکار برای برنامه های بخشش یا بازپرداخت و دسترسی به خلاصه 4 دلار در ماه، با محصول برتر Chipper + آن ثبت نام کنند. کاربران همچنین می توانند به تنهایی با 2 دلار در ماه به سرویس تجمع دسترسی داشته باشند.

در حال حاضر، تمام خدمات Chipper رایگان است تا زمانی که مهلت قانونی وام در اول ماه مه لغو شود، زیرا وام گیرندگان پرداخت نمی کنند.

به عنوان یک کارآفرین نسل اول آمریکای لاتین، مدیر عامل Aguilar به آن پیوست ائتلاف جدول سرپوش – ابتکاری که بنیانگذاران را ملزم می کند تا 10٪ از کل بودجه خود را به سازمان به سرمایه گذاران سیاه، لاتینکس و سایر سرمایه گذاران کم نمایندگی اختصاص دهند – زمانی که زمان افزایش سرمایه فرا می رسد. به عنوان بخشی از تعهد خود برای بازپرداخت به جامعه، اگیلار این تعهد را به 25 درصد افزایش داد.

Freestyle Capital، Slauson & Co. و Propel Venture به طور مشترک بودجه اولیه را مدیریت می کنند. سایر حامیان شامل سرمایه گذاران ائتلاف Cap Table و فرشتگان فین تک مانند اتان بلاکبنیانگذار و مدیر عامل دیجیات؛ جان هنری، یکی از بنیانگذاران Loop; و کریگ لوئیسیکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Gig Wage.

آگیلار گفت: “این بودجه به ما امکان می دهد پایگاه مشتریان خود را گسترش دهیم و به وام گیرندگان در سفرهای وام دانشجویی خود از ابتدا تا انتها کمک کنیم.”

بهبود

در فوریه، Betterment فاش کرد محصول جدید تمرکز بر مدیریت وام دانشجویی این شرکت 14 ساله از نظر تاریخی خدمات مشاوره و مدیریت پول نقد را ارائه می دهد. با گسترش خود در مدیریت وام دانشجویی، Betterment می گوید که هر کارمندی که یک برنامه بازنشستگی 401 (k) در شرکت داشته باشد، می تواند وام های خود را همراه با آنها ببیند. سایر حساب های مالی، توصیه های بازپرداخت شخصی را دریافت می کنند و پرداخت های وام را مستقیماً از حقوق آنها کسر می کنند.

این شرکت می گوید این حرکت با در نظر گرفتن پایان بالقوه توقف وام دانشجویی طراحی شده است. با استناد به الف پژوهش Betterment با دریافت اینکه 93 درصد از وام گیرندگان احساس آمادگی برای از سرگیری پرداخت ها در 1 مه ندارند، گفت که معتقد است کارفرمایان می توانند مزایایی را برای پرداخت های دانشگاه “که به مراحل مالی زندگی آنها مربوط می شود” به عنوان مزیتی برای جذب و حفظ استعدادها ارائه دهند.

مشکل بدهی وام دانشجویی در این کشور بسیار زیاد است، و من مطمئن هستم که با گذشت زمان فقط شاهد فناوری مالی بیشتری برای ارائه راه حل های بالقوه برای کمک به حل آن خواهیم بود. حالا اگر بتوانیم آن را از ماندگاری در آینده محافظت کنیم، در وضعیت خوبی خواهیم بود.

خبرنامه هفتگی فین تک من به زودی راه اندازی می شود! ثبت نام اینجا تا آن را در صندوق ورودی خود دریافت کنید.

10 سرمایه گذار فین تک در مورد آنچه که به دنبال آن هستند و نحوه ارائه آنها در سه ماهه اول 2022 بحث می کنند.