منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • فین‌تک Dash غنا 32.8 میلیون دلار برای ایجاد پورتفولیوهای متصل برای آفریقایی‌ها جمع‌آوری می‌کند.

فین‌تک Dash غنا 32.8 میلیون دلار برای ایجاد پورتفولیوهای متصل برای آفریقایی‌ها جمع‌آوری می‌کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
فین‌تک Dash غنا 32.8 میلیون دلار برای ایجاد پورتفولیوهای متصل برای آفریقایی‌ها جمع‌آوری می‌کند.

تراکنش های مالی جهانی عمدتاً توسط پردازشگرهای پرداخت مانند ویزا یا مسترکارت تسهیل می شود. آنها مسئول ارتباط بین بانک ها و فناوری های مالی برای تسویه سریع تراکنش ها برای مصرف کنندگان و مشاغل هستند.

در آفریقا فرق می کند. این یک قاره عمدتاً نقشه نیست. مخابرات و بانک ها بیشتر تراکنش های مالی آنلاین در منطقه را از طریق پرتفوی پول موبایل و حساب های بانکی انجام می دهند. اما چالش اینجاست: در حالی که هر دو سیستم تمایل دارند زمانی که کاربران در محیط منحصر به فرد خود تراکنش انجام می دهند خوب کار کنند، هیچ قابلیت همکاری برای تراکنش بین آنها وجود ندارد.

یک شبکه پرداخت جایگزین با کیف پول‌های مرتبط، که به کاربر پول موبایل اجازه می‌دهد تراکنش‌های حساب بانکی را انجام دهد، این مشکل را برطرف می‌کند و این پیش‌نیاز فین‌تک Dash مستقر در غنا است. امروز، اپلیکیشن Unified Payments اعلام کرد که در دور اولیه اضافه اشتراک ها، 32.8 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

بنیانگذار و مدیرعامل Prince Boakye Boampong شرکت را در سال 2019 راه اندازی کرد. قبل از Dash، Boampong یکی از بنیانگذاران OMG Digital، یک استارت آپ رسانه ای تحت حمایت YC در غنا بود که با Jesse Hansa، مدیر عامل فعلی Float، در سال 2016 راه اندازی شد.

دو سال قبل از آن، بومپونگ به کنیا سفر کرده بود و مجذوب نحوه ارسال و دریافت پول توسط کنیایی‌ها بدون بانکداری در حین پرداخت قبوض تلفن همراه بود، سیستم پرداختی که توسط M-Pesa Safaricom معرفی شد و نزدیک به 30 میلیون مشتری دارد. اما از آنجایی که بوامپونگ خودش از تجربه‌ای در زمینه پول موبایلی می‌آید، به عنوان یک غنا، تجربه کرد که چگونه قابلیت همکاری یک چالش در داخل و خارج از سیستم‌های پول سیار است.

«در سال 2014 زمانی که برای اولین بار از کنیا بازدید کردم از همه جا و راحت بودن پول موبایلی شگفت زده شدم. با این حال، بیش از 200 کیف پول موبایل و 100 بانک در سراسر قاره وجود دارد [do] آنها با یکدیگر کار نمی کنند، “مدیرعامل به TechCrunch گفت.

معنی آن این است: یک کنیایی که از M-Pesa استفاده می کند و به غنا سفر می کند، ارسال پول برای یک غنائی که از MTN غنا استفاده می کند دشوار است زیرا هر دو اپراتور پول تلفن همراه اجازه تراکنش بین آنها را نمی دهند.

به طور مشابه، یک نیجریه ای یا آفریقای جنوبی با حساب بانکی نمی تواند با حساب پول موبایلی در M-Pesa یا حسابی در MTN غنا به دلیل تفاوت در اکوسیستم های پرداخت تراکنش انجام دهد. بنابراین، هنگام سفر، آنها باید ارزهای خود را مبادله کنند یا حساب های نقدی بانکی یا موبایلی لازم را که خارج از کشورشان کار می کنند، تهیه کنند.

شبکه پرداخت جایگزین Dash این پول موبایلی و بانک های سنتی را گرد هم می آورد و تراکنش ها را برای مصرف کنندگان و مشاغل تسهیل می کند. برای جایگزینی پول موبایل یا بانک در نظر گرفته نشده است. در عوض، کیف پول آن به کاربران این امکان را می دهد که به بسیاری از خدماتی که نمی توانند با ارائه دهنده سنتی خود پیدا کنند، دسترسی داشته باشند.

بومپونگ گفت: «ما در حال ایجاد این قابلیت همکاری هستیم تا کنیایی‌هایی که به غنا سفر می‌کنند یا غنایی‌هایی که به کنیا سفر می‌کنند بتوانند بدون نیاز به تغییر ارز یا ایجاد حساب در هنگام تماس، هزینه‌هایی را بپردازند. ما با ایجاد ویژگی هایی که زندگی کاربرانمان را بدون نیاز به جابجایی از ارائه دهندگان مختلف آسان تر می کند، صفحه ای را از AliPay و PayTm می گیریم.”

دفترچه راهنمای دش مشابه ویزا یا مسترکارت است و بدون توجه به اینکه چه کسی آن را صادر کرده است، پرداخت ها را از طریق بانک ها و شرکت های مخابراتی هدایت می کند. بنابراین، yارائه‌دهندگان کشورهای مختلف – در حال حاضر غنا، نیجریه و کنیا – می‌توانند حساب‌های نقدی بانکی یا تلفن همراه خود را به Dash مرتبط کنند، صورت‌حساب‌ها را پرداخت کنند و برای سایر کاربران پول ارسال و دریافت کنند، در حالی که این پلتفرم تبدیل ارز را پردازش می‌کند.

خط تیره

تیم داش

این شرکت از هزینه‌های پردازش، پس‌انداز (بهره‌ای که وقتی مصرف‌کنندگان پس‌انداز می‌کنند)، هزینه‌های ارزی زمانی که Dash در خارج از مرزها استفاده می‌شود، پرداخت قبوض (کمیسیون‌هایی که هنگام پرداخت صورت‌حساب‌های Dash به دست می‌آیند) و اشتراک (برای Dash +، سرویس درجه یک آن) درآمد کسب می‌کند. .

دش ادعا می کند که بیش از 300 میلیون دلار در TPV در ژانویه پردازش می کند که 300 درصد افزایش ماهانه نسبت به سه ماهه چهارم سال 2021 نشان می دهد. در مجموع، بیش از 1 میلیارد دلار از زمان راه اندازی خود در سال 2020 از 1 میلیون مشتری به دست آمده از غنا پردازش کرده است. ، کنیا و نیجریه، Boampong گفتم.

این ارقام رشد عظیمی را از اکتبر گذشته نشان می دهد، زمانی که Dash برای اولین بار قبل از بازگشایی پس از افزایش علاقه سرمایه گذاران، حلقه اولیه خود را بست. در آن زمان، فین‌تک غنا 8 میلیون دلار جمع‌آوری می‌کرد – یک شروع بزرگ – و بیش از 200000 کاربر را در تراکنش‌های تا سقف 250 میلیون دلار جذب کرده بود.

سرعتی که داش با آن سرمایه گذاری اولیه خود را در پنج ماه چهار برابر کرده است، جالب است. با این حال، برای برخی از سرمایه‌گذاران و بینندگان، 32 میلیون دلار یک بذر فوق‌العاده بزرگ است که می‌تواند به یک شرکت سه ساله بیشتر آسیب برساند تا سود. اما بوامپونگ مخالف است.

“برای اکثر محصولات، شما یا چیزها را می فهمید یا آنها را درک می کنید. ما به طرز بسیار عجیبی برای رشد دیوانه کننده ناآماده گرفتار شدیم. ما برای رشد آماده نیستیم، بنابراین زمانی که این اتفاق بیفتد، پول بیشتری برای پاسخگویی به این تقاضا جمع آوری کرده ایم و معتقدیم که فقط می تواند بهتر شود. جلد.

دور اولیه Dash، که توسط Insight Venture Partners مستقر در نیویورک رهبری می شود، یکی از بزرگترین در نوع خود در آفریقا است. تنها 40 میلیون دلار در PalmPay در حال حاضر بیش از آن است. این دور، که پس از 500000 دلار از پیش تعیین شده انجام می شود، در میان موجی از نوآوری در این بخش که 60 درصد از کل سرمایه گذاری های سرمایه گذاری خطرپذیر در آفریقا را در سال گذشته به خود اختصاص داده است، به لیست معاملات فین تک ادامه می دهد.

این معامله همچنین به دلیل جلب توجه از نیجریه، داغ‌ترین اکوسیستم فین‌تک آفریقا، به کشور همسایه غنا، که در آن سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز توسط استارت‌آپ‌های آن در سال گذشته به 167 میلیون دلار رسید، قابل توجه است.

سایر سرمایه گذاران این حلقه عبارتند از Global Founders Capital و 4DX Ventures. آنها با ASK Capital، Techstars، Zinal Growth Partners Guillaume Pousaz، Jitendra Gupta از Jupiter Money، Amrish Rau از Pine Labs، بنیانگذاران Moss، مدیران ProcessOut و بنیانگذاران PennyLane همبازی شدند.

این بودجه به شرکت تحت حمایت Techstars کمک می کند تا به بازارهای جدیدی مانند تانزانیا و آفریقای جنوبی گسترش یابد، مجوزهای مورد نیاز برای کار در آنجا را دریافت کند، تیم خود را بسازد، در فناوری سرمایه گذاری کند و ویژگی های جدید را راه اندازی کند.

فناوری آفریقا در سال 2021 در مرکز توجه قرار گرفته است