منو سایت

فینیکس با Stripe برخورد می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
فینیکس با Stripe برخورد می کند

به The Interchange خوش آمدید، نگاهی به اخبار و روندهای فین تک در این هفته. برای دریافت این در صندوق پستی خود، اینجا مشترک شوید

همه ما با درام اخیر Stripe vs به روز هستیم. به جای تکرار همه اینها در اینجا، من شما را به برخی از آخرین مقالات خود در این زمینه ارجاع می دهم و فقط خلاصه می کنم: دو استارت آپ فین تک اخیراً (بسیار) رقابتی تر شده اند.

اگر همه چیز به اندازه کافی طوفانی نبود، استارتاپ دیگری به عنوان یک رقیب بزرگ برای Stripe: Finix در عموم ظاهر شد.

حالا فینیکس از هیچ نمی آید. استارت آپ SaaS – که در اوایل سال 2020 با فروش فناوری های پرداخت خود به سایر مشاغل راه اندازی شد – 35 میلیون دلار در سری B به رهبری Sequoia جمع آوری کرد. در یک چرخش غیرمعمول، سکویا تنها یک ماه بعد از این معامله خارج شد و طبق گزارشات، به شرکت زیرساختی که خود توصیف می‌کرد نامه نوشت تا چکی به مبلغ 21 میلیون دلار بپردازد. همانطور که Connie Loizos از TC در آن زمان اعلام کرد، Finix به کارمندان گفت که بلافاصله پس از صدور چک، Sequoia به این نتیجه رسید که Finix مستقیماً با Stripe رقابت می کند، شرکت پرداخت که یکی از بزرگترین هلدینگ های خصوصی Sequoia است و به نوبه خود Sequoia را یک شرکت می داند. یکی از بزرگترین سرمایه گذاران خارجی آن است.

به هفته گذشته پیمایش کنید. فینیکس اعلام کرده است که در حال تبدیل شدن به یک واسطه در پرداخت ها است و به شرکت های دیگر اجازه می دهد تا پرداخت ها را تسهیل کنند. این حرکت او را در رقابت مستقیم با استرایپ قرار می دهد، چیزی که ریچی سرنا، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران آن است. از اعتراف خجالت نمی کشم.

هفته گذشته سرنا در مصاحبه ای توسعه داد و اشاره کرد که فینیکس در واقع شروع به ایجاد نرم افزاری کرده است که به هر شرکت نرم افزاری راهی برای تبدیل شدن به واسطه پرداخت خود داده است.

ما در حال ساختن فناوری بودیم که سه سال ساخت داخلی توسط ده‌ها مهندس، با ده‌ها میلیون دلار تحقیق و توسعه فنی و سرمایه‌گذاری به طول می‌انجامد، و در عرض چند ماه آن را حذف کردیم و API‌های مناسب برای توسعه‌دهندگان را برای شروع کسب درآمد دریافت کردیم. پرداخت های خود را.» «به همین دلیل است. کاری که اکنون انجام داده‌ایم این است که خودمان یک واسطه پرداخت شویم تا نه تنها بتوانیم پرداخت‌ها را ارائه کنیم، بلکه تمام الزامات مربوط به پشتیبان و گواهی‌های انطباق را نیز فراهم کنیم تا مشتریان ما بتوانند چندین روز به جای چند ماه شروع به کار کنند.»

او می‌گوید که این حرکت به فینیکس این فرصت را می‌دهد تا با شرکت‌ها و پلتفرم‌های نرم‌افزاری که حجم پردازش 0 دلاری دارند، تا شرکت‌هایی با حجم پردازش میلیاردها دلار کار کند.

سرنا افزود: “این به این مشتریان اجازه می دهد تا تجربه محصول بهتر و سرعت بازار بیشتری داشته باشند و به ما این امکان را می دهد که این جنبه های غیر فنی پیاده سازی و درآمدزایی و پرداخت ها را بپذیریم.”

ببینید، از نظر تاریخی، شرکت‌ها قبل از اینکه فینیکس بتواند با آن‌ها کار کند، باید به آستانه حجم مشخصی می‌رسیدند. اما اکنون، به گفته سرنا، آنها می توانند در اولین حالات خود با آنها همکاری کنند.

«مشتریان می‌توانند از همان روز اول کار با ما را شروع کنند، از API مالی استفاده کنند، و زمانی که مایلند مالکیت بیشتری را بر عهده بگیرند و مسئولیت بیشتری در مورد ریسک، تصاحب و عملیات انطباق بر عهده بگیرند، می‌توانند فارغ‌التحصیل شوند و پرداخت خود ما شوند. او گفت، واسطه، زیرا ما هنوز از همان API ها استفاده می کنیم.

فینیکس همچنین چیزی را که مدیر عامل آن به عنوان «کارت فعلی» یا فضای پرداخت شخصی توصیف کرد، معرفی کرد. این بدان معنی است که قادر است نرم افزاری را برای بسیاری از مشاغل برای پذیرش پرداخت کارت اعتباری ارائه دهد.

سرنا گفت: «اگر به یک فروشنده نرم‌افزار رستوران فکر می‌کنید، آن‌ها به مجموعه‌ای از دستگاه‌های متفاوت از یک فروشنده سالن بدنسازی یا یک کامیون مواد غذایی نیاز دارند. بنابراین، این چیزی است که ما به طور منحصر به فرد ارائه و در بازار ارائه می کنیم.

بنابراین، اگر متوجه نشدید، Stripe دلیلی برای نگرانی داشت، زیرا Finix واقعاً مستقیماً با آن رقابت می کند. پس چگونه آنها متفاوت هستند؟

به گزارش سرنا، پاسخ در این واقعیت نهفته است که فینیکس «یک سیستم باز و یک معماری باز که ماژولار و قابل تنظیم است» ساخته است. از سوی دیگر، او گفت که Stripe به دو برابر کردن قفل این ارائه دهنده ادامه می دهد تا بتواند سیستم و معماری آنها را ببندد.

سرنا به TechCrunch گفت: «ما مانند iOS به آن فکر می کنیم. ما خودمان را بیشتر اندروید می‌دانیم… و فکر می‌کنم با ادامه ساخت محصولات و ساخت شرکت‌هایمان، شاهد افزایش این ویژگی‌ها خواهیم بود.»

با بیش از 150 کارمند، Finix امروزه با API های خود بیش از 12000 خرده فروش در ایالات متحده را تامین می کند. حدود 100 میلیون دلار سرمایه از سرمایه گذارانی مانند American Express Ventures، Bain Capital Ventures، Homebrew، Inspired Capital، Lightspeed Venture Partners و Visa جذب کرده است.

در همین حال، در مقاله اخیر فوربس، جان کولیسون، یکی از بنیانگذاران استرایپ، طبق گزارشات با شانه بالا انداختن به الکس کنراد گفت: “ما با یکسری شرکت ها رقابت خواهیم کرد و با تعدادی شریک خواهیم شد.” در همان مقاله، منابع به الکس گفتند که استرایپ در سال 2021 حدود 12 میلیارد دلار درآمد ناخالص داشت که 60 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت. همچنین درآمد خالص آن را حدود 2.5 میلیارد دلار گزارش کرد.

اخبار هفتگی

اینگرید لوندن در گفتگو با Stripe در 24 می اعلام کرد این شرکت در حال معرفی App Marketplace خود است، یک پیشنهاد جدید که در آن Stripe دسترسی به برنامه های شخص ثالث و اسکریپت های ایجاد شده توسط ناشران برنامه، کاربران و خود Stripe را فراهم می کند که شامل آن برنامه های کاربردی با Stripe می شود. این به طور بالقوه بزرگترین جهش او است که هنوز از پرداخت ها فاصله دارد.

غول پرداخت سوئدی Klarna طبق گزارش ها، هفته گذشته 10 درصد از نیروی کار یا 700 شغل خود را کاهش داد. این اقدام درست پس از آن صورت گرفت که وال استریت ژورنال گزارش داد که رتبه شرکت برای افزایش سرمایه جدید کاهش می یابد.

یک پیچ پرداخت با یک کلیک را شروع کنید اعتقاد بر این است که تا 240 کارمند در نقش های بازاریابی، فروش و استخدام اخراج شده است. گزارش‌های اولیه حاکی از آن بود که 100 کارگر تحت تأثیر قرار می‌گیرند، اما با مشخص شدن جزئیات، به نظر می‌رسد تعداد بیشتری نیز وجود داشته باشد. در اواسط فوریه، رایان برسلو، موسس، پس از اینکه در توییتر اعلام کرد که بولت به هر کارمندی این فرصت را می‌دهد که برای اعمال اختیارات سهام خود از شرکت پول قرض کند، خبرساز شد. الان معلوم نیست تکلیف افرادی که بیکار شده اند و از شرکت وام گرفته اند چه می شود. این شرکت به بلومبرگ گفت که تعداد کارگران آسیب دیده که وام گرفته‌اند «تک رقمی» است.

اما همه فناوری های مالی در حال کاهش نیستند. Fidel API می گوید که پس از اعلام سری B 65 میلیون دلاری و استخدام بیش از 60 نقش در تیم های مهندسی، فروش و تجربه مشتری، “به سرعت در حال رشد” است. فین تک ادعا می کند که در شش ماه گذشته دو برابر شده است و قصد دارد تا قبل از پایان سال دوباره دو برابر شود.

پگی مانگو نقش خود را ترک کرد به عنوان یک شریک عملیاتی در PayPal Ventures برای خدمت به عنوان رئیس جدید مشارکت های فین تک برای بانکداری تجاری در JPMorgan Chase. در PayPal Ventures، Mangot به سرمایه گذاری جهانی در فناوری مالی، تجارت، زیرساخت ها و رمزارز کمک کرده است.

چه شرکت های بزرگ و چه کوچک با وجود اصلاحات اخیر بازار در فضای تکنولوژیک در حال تحول، خوش بینی ارزهای دیجیتال خود را حفظ می کنند. به گفته هارولد بوس، معاون مسترکارت برای توسعه محصول جدید و نوآوری، پذیرش انبوه فناوری بلاک چین و دارایی های دیجیتال زودتر اتفاق خواهد افتاد. ادامه مطلب را اینجا بخوانید.

تامین مالی و M&A

در TechCrunch دیده می شود

Paddle ProfitWell را به مبلغ 200 میلیون دلار خریداری می کند تا ابزارهای تجزیه و تحلیل و حفظ را به پلت فرم پرداخت SaaS خود بیاورد.

بنیانگذار ادعا می کند که شروع فین تک، با پشتیبانی YC، کسب و کار او را “کپی و پیست” می کند.

پلتفرم مالی مبتنی بر درآمد بلوم 377 میلیون دلار سری A را به رهبری Credo و Fortress ارائه می کند.

Viola Credit صندوق 700 میلیون دلاری را برای اعطای وام مبتنی بر دارایی به شرکت های فین تک نوپا می بندد.

بنیانگذار Roofstock صندوق 90 ​​میلیون دلاری را برای حمایت از استارت‌آپ‌های پروپ‌تک زودهنگام می‌بندد

Zip برای دربان عرضه رو به رشد خود، 43 میلیون دلار با حدود 1.2 میلیارد دلار رتبه بندی می کند.

Nowports عرضه LatAm را برای ارائه تخمین 1.1 میلیارد دلار ساده کرده است

فین تک جار هندی انتظار سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری را دارد

و جای دیگر

Canaan در حال سرمایه گذاری 15 میلیون دلاری در شرکت پرداخت B2B برزیلی Marvin است که بزرگترین سرمایه گذاری این شرکت در LatAm تا به امروز است.

equipifi، یک شرکت فین‌تک که به بانک‌ها و اتحادیه‌های اعتباری راه‌حل خرید (BNPL) را ارائه می‌دهد، یک دور مالی ۱۲ میلیون دلاری از سری A را تکمیل کرده است.

این همه برای این هفته است! اگر از ایالات متحده مطالعه می کنید، امیدوارم از بقیه آخر هفته طولانی خود لذت ببرید، و برای بقیه، یک روز و هفته فوق العاده در پیش رو داشته باشید. و برای قرض گرفتن از دوست و همکار باهوش من، ناتاشا ماسکارنیاس، می توانید با ارسال این خبرنامه به یک دوست یا من را حمایت کنید. من را در توییتر دنبال کنید.