منو سایت

فین تک جار هندی انتظار سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری را دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
فین تک جار هندی انتظار سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری را دارد

فین‌تک جار هند، که دور سرمایه‌گذاری 32 میلیون دلاری را در فوریه امسال به پایان رساند، در حال مذاکره برای جذب بودجه جدید است زیرا به دنبال توسعه محصول خود و گسترش عرضه‌های خود است.

به گفته چهار نفر از آشنایان، این استارت آپ مستقر در بنگلور به چندین سرمایه گذار متعهد شده است که حدود 50 میلیون دلار به ارزش 350 میلیون دلار جمع آوری کنند. مصباخ اشرف، یکی از بنیانگذاران Jar، در پاسخ به سوال روز چهارشنبه، گفت که هنوز برای اظهار نظر زود است.

منابع گفتند که تایگر گلوبال، یکی از حامیان فعلی Jar، مسئولیت مدیریت تامین مالی سری B یک ساله این استارتاپ را بر عهده دارد و خواستار ناشناس ماندن جزئیات شدند. مردم گفتند که Folius Ventures و Paramark نیز متعهد به سرمایه گذاری در دور جدید هستند.

Jar که اپلیکیشنی به همین نام را اجرا می‌کند، به میلیون‌ها هندی کمک می‌کند تا سرمایه‌گذاری خود را آغاز کنند و سفرهای خود را پس‌انداز کنند. ماه گذشته به سرمایه گذاران فاش کرد که این استارتاپ بیش از 7.5 میلیون کاربر ثبت نام کرده است.

امروزه، نزدیک به یک میلیارد هندی دارای حساب بانکی هستند، اما هرگز سرمایه گذاری نکرده اند. Nishchay Ag، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Jar، در مصاحبه قبلی با TechCrunch توضیح داد که بخشی از دلیل سردرگمی است. او در مصاحبه قبلی با TechCrunch گفت: «دنیای آنها پر از تبلیغات ابزارهای مالی مختلف است.

ده ها سال است که بانک ها و صندوق های سرمایه گذاری مشترک سعی کرده اند با محصولات خود توده های مردم هند را تحت تأثیر قرار دهند. علیرغم صدها میلیون دلاری که برای پیروزی در بازار خرج کرده اند، توانسته اند کمتر از 30 میلیون نفر را جذب کنند.

«تولید یک محصول یک چیز است و توانایی فروش آن چیز دیگری است. همه این مؤسسات در تولید خوب هستند. برای فروش، باید با شخصیت، ویژگی‌های خاص، ناامنی‌ها، بار شناختی و اهمیت فرهنگی فرد مطابقت داشته باشید. او در آن زمان گفت: این یک هنر و یک علم است.

Jar با انتخاب یک ابزار مالی که برای اکثر هندی ها آشنا است، این کار را انجام می دهد: طلا. او گفت که برای بیش از یک قرن، هندی ها طلا را در خانه های خود پنهان کرده اند و با فلز زرد به عنوان یک سرمایه گذاری خوب و نمادی از موقعیت رفتار می کنند.

اگر بگوییم هندی‌ها که یک مخفیگاه خصوصی به ارزش 1.5 تریلیون دلار فلز گرانبها دارند، دست کم گرفتن است. برای نسل‌ها، هندی‌ها در سراسر طیف اجتماعی-اقتصادی ترجیح می‌دادند پس‌انداز خود – یا حداقل برخی از آنها – را به شکل طلا پنهان کنند. در واقع، تقاضا برای طلا در هند به حدی است – هندی ها بیشتر از شهروندان هر کشور دیگری طلا ذخیره می کنند – که کشور آسیای جنوبی یکی از بزرگترین واردکنندگان این فلز گرانبها در جهان است.

Jar هر بار که کاربر تراکنش انجام می دهد مقدار کمی را بازیابی می کند. هزینه های روزانه یک فرد را جمع می کند و مقداری پول را به عنوان سرمایه گذاری کنار می گذارد. سرمایه‌گذاری‌های مصرف‌کنندگان در طلای دیجیتال توسط طلای فیزیکی به همان میزان پشتیبانی می‌شود و آن‌ها می‌توانند هر زمان که بخواهند انتخاب کنند که به همان میزان طلا برداشت کنند یا سرمایه‌گذاری خود را نقد کنند.