فین تک Zepto استرالیا 25 میلیون دلار استرالیا سری A برای بهبود زیرساخت پرداخت جمع آوری می کند

فین تک Zepto استرالیا 25 میلیون دلار استرالیا سری A برای بهبود زیرساخت پرداخت جمع آوری می کند

Zepto، پلتفرم پرداخت بلادرنگ حساب به حساب (A2A) استرالیا، روز دوشنبه گفت که 25 میلیون دلار در AUD Series A (حدود 18.8 میلیون دلار) جمع‌آوری کرده است که به طور مشترک توسط AirTree Ventures و Decade Partners اداره می‌شود.

پلت فرم پرداخت فوری به بازرگانان اجازه می دهد تا با اتصال مستقیم از بانک پرداخت کننده به بانک تاجر، پرداخت های ایمن را انجام دهند، مدیریت و دریافت کنند.

سرمایه گذاری سری A پس از افزایش 10 برابری درآمد به صورت سالانه در چهار سال پس از راه اندازی آن در سال 2018 صورت می گیرد. این شرکت که نقطه شروعی برای این رشد و ارزش گذاری ارائه نکرده است، می گوید که بیش از 4 دلار را تسهیل می کند. میلیارد دلار در ماه پرداخت می شود و انتظار می رود در سال جاری بیش از 50 میلیارد دلار پرداخت شود.

بیش از 100 سازمان استرالیایی از جمله بانک‌ها، شرکت‌های فین‌تک و اتحادیه‌های اعتباری استفاده می‌کنند NPP (سکوی پرداخت جدید)، زیرساخت دسترسی آزاد استرالیا برای پرداخت های سریع، طبق وب سایت NPP. NPP پرداخت کنید یک ابزار دیجیتال جدید برای بازرگانان و مشاغل است تا پرداخت‌های بلادرنگ را از حساب‌های بانکی مشتریان آغاز کنند.

زپتو اولین غیربانکی شد در ماه اکتبر به عنوان یک موسسه مرتبط با NPP تایید شد. این بدان معناست که Zepto قادر خواهد بود مشتریان خود را مستقیماً با سرویس PayTo NPP که باید در اواسط سال 2022 معرفی شود، متصل کند.

کریس جول گفت: «پرداخت‌های بی‌درنگ و غنی از داده‌ها مستقیماً بین حساب‌های بانکی آینده تراکنش‌های ما هستند و سیاستمداران استرالیایی با راه‌اندازی PayTo در NPP که تقریباً در عرض 3 تا 5 سال جایگزین بدهی مستقیم می‌شود، این را تصدیق کرده‌اند». مدیرعامل Zepto به TechCrunch گفت. ترجیحات پرداخت به بازرگانان و مصرف‌کنندگان با روش‌های پرداخت ارثی گران‌قیمتی مانند کارت‌های اعتباری و بدهی مستقیم سنتی آهسته و کور جایگزین شده است.»

یک نسل کامل از مصرف کنندگان وجود دارند که هرگز کارت اعتباری نخواهند داشت یا برای خرید در حال حاضر تأییدیه دریافت نمی کنند، بعداً محصول را پرداخت می کنند، اما حساب های بانکی همه جا وجود دارند، و پرداخت های مستقیم بین آنها روشی ساده، تمیز و کارآمد برای پرداخت هزینه ها است. جواهر ادامه داد.

طبق گفته Jewell، پرداخت‌های بلادرنگ از طریق NPP استرالیا 31 درصد از کل پرداخت‌های حساب به حساب در اکتبر 2021 را تشکیل می‌دهد. وی افزود که کل ارزش تجمعی پرداخت NPP از زمان راه اندازی آن در نوامبر 2017 حدود 2.6 میلیارد است.

جواهر گفت که یک حساب به حساب (A2A) که به تراکنش بین یک حساب بانکی و یک حساب بانکی اشاره دارد، نیازی به کارت یا پین ندارد. در حالی که کارت‌های نقدی معمولاً توسط Visa و Mastercard ارائه می‌شوند، A2A آنها را به عنوان یک واسطه مستثنی نمی‌کند.

مطابق با گزارش پرداخت های جهانی FIS در سال 2020، پرداخت های A2A 20 درصد از کل پرداخت های تجارت الکترونیک را تشکیل می دهد و تا سال 2023 از کارت های اعتباری و نقدی پیشی می گیرد.

زپتو به صدها شرکت استرالیایی از جمله وام دهندگان، پلتفرم‌های معاملاتی/کریپتو، پردازنده‌های شخص ثالث، شرکت‌های پروپتک، اپراتورهای تور و اپراتورهای تور خدمات می‌دهد. Binance Australia، Superhero، Novatti Group، Nimble، Powerpay، Till Payments، Bluestone، Rentbetter، Biz Pay و Get Blys از جمله مشتریان او هستند.

جول گفت که این استارت آپ از جدیدترین بودجه برای بهبود عملکرد خود در چارچوب PayTo NPP و سرعت بخشیدن به گسترش بین المللی خود استفاده خواهد کرد که از نیوزلند شروع می شود، که ناشی از تقاضای رو به رشد برای زیرساخت های Zepto در منطقه است. بعد از نیوزلند، زپتو می خواهد وارد آمریکا شود

جیمز کامرون، شریک AirTree Ventures می‌گوید: چشم‌انداز پرداخت‌های جهانی در بحبوحه بزرگترین فاجعه در دهه‌های اخیر قرار دارد، زیرا بانکداری باز و پرداخت‌های بانکی به بانک در زمان واقعی در حال تغییر روش پرداخت و دریافت ما هستند. استرالیا با بانکداری باز و NPP در مرکز این آشفتگی قرار گرفته است – و زپتو مبتکر پیشرو در این زمینه است. استرالیا با شرکت هایی مانند Afterpay، Athena و Airwallex نشان داده است که در نوآوری فین تک در سراسر جهان بسیار بالاتر از وزن خود هستیم.