منو سایت

قاضی پرونده ترامپ را برای محرومیت مادام العمر در توییتر رد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
قاضی پرونده ترامپ را برای محرومیت مادام العمر در توییتر رد کرد

یک قاضی فدرال در کالیفرنیا روز جمعه پرونده دونالد ترامپ علیه توییتر را رد کرد و حداقل یک مسیری را که رئیس جمهور سابق و توییتر پربار ممکن است برای بازگشت به پلتفرم انتخابی خود از آن استفاده کرده باشد، پنهان کرد.

استدلال ترامپ مبنی بر اینکه شرکت رسانه های اجتماعی و مدیرعامل وقت آن، جک دورسی، حق آزادی بیان او را نقض کردند، نتوانست قاضی جیمز دوناتو از ناحیه شمالی کالیفرنیا را قانع کند.

ادعای اصلی شاکیان این است که متهمان سانسور دارند[ed]دوناتو نوشت: «حساب‌های توئیتر شاکیان نقض حق آزادی بیان آنها بر اساس متمم اول قانون اساسی ایالات متحده است». شاکیان از موضع زور شروع نمی کنند».

دوناتو با طرح دعوای قضایی، تا لحظه ای که هست، به بدیهیات اشاره کرد: توییتر یک شرکت خصوصی است و به متمم اول متمم که از آمریکایی ها محافظت می کند متعهد نیست. دولت تلاش برای محدود کردن گفتار در اصل، توییتر می‌تواند هر کاری را که می‌خواهد در مورد تعدیل محتوا انجام دهد، درست مانند هر پلتفرم آنلاین دیگری.

دوناتو رابطه ای را که تیم حقوقی ترامپ سعی کرد بین دولت ایالات متحده و توییتر برقرار کند، خنثی کرد و ادعاهایی مبنی بر اینکه این شرکت به نحوی از طرف دولت فدرال عمل می کرد را رد کرد زیرا قانونگذاران دموکرات می خواستند ترامپ از این پلتفرم کنار بگذارد.

دوناتو نوشت: «شکایت اصلاح شده صرفاً مجموعه‌ای از ادعاها را ارائه می‌کند که برخی از اعضای دموکرات کنگره می‌خواهند آقای ترامپ و نظرات او «توسط توییتر ممنوع شود».

علیرغم این شکایت، ترامپ گفته است که به توییتر بازنخواهد گشت، حتی اگر فرصتی به او داده شود. و با شرکت تحت رهبری نامنظم مطلق‌گرای فریب خورده آزادی بیان، ایلان ماسک، واقعاً می‌توان این فرصت را به او داد. در همین حال، ترامپ به تبلیغ اپلیکیشن خود Truth Social که در حال حاضر در رتبه بندی شبکه های اجتماعی در اپ استور یازدهم است، ادامه می دهد.

ترامپ و سایر شاکیان این پرونده – سازمان‌ها و افرادی که به طور مشابه توسط توییتر متهم شده‌اند – فرصتی خواهند داشت تا در استدلال خود تجدید نظر کنند، اما دوناتو گفت که این محدودیت بالاست زیرا جدایی صنعت خصوصی و حوزه عمومی “موضوع نگرانی بزرگی است.” “معنی.”

دوناتو نوشت: «تنها امید شاکیان برای شکایت برای متمم اول قانون اساسی برای ادعای اینکه توییتر در واقع به عنوان یک دولت عمل کرده است، قابل قبول است. “این کار آسان نیست، به دلایل خوبی.”

این سند Scribd را ببینید

ترامپ می گوید در صورت بازیابی حساب کاربری خود به توییتر بازنخواهد گشت

ترامپ از توییتر، فیسبوک و یوتیوب به دلیل اتهامات سانسور شکایت کرده است