منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • قانون از مردم تگزاس می خواهد که از شرکت های رسانه های اجتماعی به دلیل بازگشت “سانسور” شکایت کنند

قانون از مردم تگزاس می خواهد که از شرکت های رسانه های اجتماعی به دلیل بازگشت “سانسور” شکایت کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
قانون از مردم تگزاس می خواهد که از شرکت های رسانه های اجتماعی به دلیل بازگشت "سانسور" شکایت کنند

یک قانون بحث برانگیز تگزاس که شرکت های رسانه های اجتماعی را برای شکایت از قربانیان آسیب دیده باز می کند، به تازگی یک پیروزی شگفت انگیز به دست آورده است. سه قاضی استیناف فدرال روز چهارشنبه حکم صادر کردند و دستور موقت را که مانع از اجرایی شدن این قانون در سال گذشته شد، متوقف کردند.

قانون، HB 20، پلتفرم‌های فناوری را از حذف یا محدود کردن محتوا بر اساس «دیدگاه مصرف‌کننده یا شخص دیگر» یا «دیدگاه مصرف‌کننده» منع می‌کند – برخی معیارهای بسیار گسترده با فضای زیادی برای تفسیر.

دو گروه صنعت فناوری، NetChoice و انجمن صنعت رایانه و ارتباطات، سال گذشته ممنوعیتی را علیه این قانون که در دسامبر صادر شد، دنبال کردند. در طول جلسه استماع HB 20 در روز دوشنبه، یکی از قضات به طور غیرقابل توضیحی به گروه های تجاری گفت که مشتریان فناوری آنها “ارائه دهندگان اینترنت” هستند و نه وب سایت ها.

CCIA در جریان یک بحث شفاهی در روز دوشنبه گفت: «ترویج شکایت علیه شرکت‌هایی که از حقوق خود تحت متمم اول استفاده می‌کنند، قانون اساسی را نقض می‌کند و تگزاس‌ها را در معرض خطر بیشتری قرار می‌دهد.» مت Schrews رئیس CCIA تصمیم روز چهارشنبه برای نقض متمم اول را محکوم کرد.

شرورز گفت: «سرویس‌های دیجیتال حق و تعهدی نسبت به جوامع خود دارند که علیه محتوای مشکل‌ساز پلتفرم‌هایشان اقدام کنند. «این درست است، خواه محتوای آن نژادپرستی و سوء استفاده باشد یا افراط گرایی ضد آمریکایی یا تبلیغات خارجی.

طرفداران قانونی در تگزاس که برای مجازات شرکت های فناوری به دلیل تعصبات ضد محافظه کار ادعا شده طراحی شده است، ممکن است روز چهارشنبه برنده شده باشند، اما با توجه به تأثیر بالقوه عظیم آن بر پلتفرم های رسانه های اجتماعی فعال در ایالت، مطمئناً همه چیز برای HB 20 حل نشده است. NetChoice قبلاً قصد خود را برای تجدید نظر در مورد این حکم اعلام کرده است.

NetChoice: “HB 20 یک حمله به متمم اول است و طبق قانون اساسی از بالا تا پایین پوسیده است.” این مشاور در توییتی گفت. بنابراین، البته، ما از دستور بی‌سابقه، غیرقابل توضیح و تاسف‌آور امروز از طریق تقسیم 2-1 تجدیدنظر خواهیم کرد.

یک قاضی فدرال سال گذشته قانون مشابهی توسط ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا را مسدود کرد. در این حکم، قاضی فدرال رابرت هینکل خاطرنشان کرد که این قانون “به صراحت” بخش 230 را نقض می کند که به پلتفرم های اینترنتی اجازه می دهد محتوا را به دلخواه خود تعدیل کنند. قاضی همچنین خاطرنشان کرد که از قضا، این قانون می‌تواند حقوق خود شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی را تحت اصلاحیه اول، حتی در حالی که ظاهراً برنامه آزادی بیان را تحمیل می‌کند، نقض کند.

ممنوعیت ممنوعیت فلوریدا حقوق متمم اول را برای شرکت های رسانه های اجتماعی آزمایش خواهد کرد