منو سایت

قرار دادن گاری خودمختار در مقابل اسب رباتیک

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
قرار دادن گاری خودمختار در مقابل اسب رباتیک

من در حال نوشتن این برنامه جدید از میزبانی TechCrunch Live این هفته با جاناتان هرست از Agility Robotics و بروس لیک از Playground Global هستم. در اواخر این هفته بیشتر در مورد جلسه پست خواهم کرد، اما در عین حال باعث شد در مورد چرخ دستی ها، اسب ها و سیستم انباشتگی ذاتی آنها فکر کنم.

به طور خاص، شروع روباتیک برای داشتن یک ایده خاص از چیزهایی مانند یک بازار آدرس پذیر در هنگام شروع چقدر مهم است؟ این یک سوال پیچیده بدون پاسخ روشن است و تا حد زیادی به استارتاپ و سرمایه گذاران بستگی دارد. Agility در این هفته از تست گام سری A/seed (پیچیده است) خود رونمایی کرد که بیشتر یک فناوری برجسته فناوری بود تا یک تفکیک پیچیده از انطباق با بازار.

اگر فناوری شما به اندازه کافی متقاعد کننده باشد – و شرکت مناسب را پیدا کنید – ممکن است بتوانید از آن دور شوید. البته، علاوه بر ویدیوهای واقعاً عالی در یوتیوب (که واقعاً در رادار Playground نقش داشتند)، این استارتاپ همچنین ثابت کرد که قادر به ایجاد، ساخت و فروش روبات‌هایی با بودجه و کارکنان محدود است. در مجموع، این شرکت حدود دوازده ربات Cassie را فروخت که بیشتر آنها به مراکز تحقیقاتی اختصاص یافتند.

شکل رباتیک چابکی

اعتبار تصویر: فورد / رباتیک چابکی

کار خوبی است اگر بتوانید آن را دریافت کنید. دلیلی وجود دارد که برخی از شرکت‌های بزرگ‌تر همچنان بر روی امکانات تحقیقاتی تمرکز می‌کنند، حتی اگر گاهی اوقات کمی پیشرو در ضرر باشد. تصور کنید نسل آینده ربات ها را بر روی پلت فرم خاص خود آموزش دهید. در مورد رشد ریشه های لیگ پیچک صحبت کنید. و سلام، کسانی که برنامه های واقعا هوشمند توسعه می دهند ممکن است راهی برای دستمزد شما در آینده پیدا کنند.

با این حال، بذر رشد آینده نیز در مزرعه بود. علاوه بر برنامه های کاربردی فعلی مانند انبارداری، سایت پتانسیل دیجیت را به عنوان یک پلتفرم برای توسعه دهندگان برجسته می کند. بدیهی است که این مسیری است که برای مدتی در خارج از دنیای رباتیک تک منظوره در حال انجام است. به هر حال صحبت خوبی است. اطلاعات بیشتر در این مورد در چند روز آینده در TC منتشر خواهد شد.

این هفته در سرفصل های مهم رباتیک کمی کند بوده است، اگرچه ما چند دور بودجه برای بحث داریم. اولین و مهمتر از همه، دنیای رباتیک تحویل آخرین مایل است که این روزها بدیهی است که بهانه ای برای چاپ پول است. من تعداد زیادی از شرکت‌های عمودی را دیده‌ام که خود را به عنوان جمع‌آورنده کمک مالی در طول همه‌گیری نشان می‌دهند، اما در به خاطر آوردن آخرین بار هفته گذشته بدون دور عرضه بزرگ مشکل دارم.

بسیاری از سرمایه‌گذاران خطرپذیر گرسنه در اطراف دفاتر خالی خود نشسته‌اند و فکر می‌کنم غذایشان کجاست.

قرار دادن گاری خودمختار در مقابل اسب رباتیک

اعتبار تصویر: فن آوری های کشتی ستاره ای

این هفته Starship Technologies به چاه بازگشت. سری B 42 میلیون دلاری این شرکت را به 100 میلیارد دلار رسانده است. NordicNinja و Taavet + Sten رهبری شدند و TDK Ventures و Goodyear (بله، این TDK و این Goodyear) برای دور برگشتند. یک قطعه بومی خنده دار از نوشته اینگرید که فقط ادامه می دهم و مستقیماً برای شما نقل می کنم:

«هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. ما هنوز در تصویر بزرگ چیزهایی هستیم که تازه شروع شده اند، “آهتی هاینلا، CTO، که Starship را با یانوس فریس (از بنیانگذاران Skype، جایی که Heinla یکی از توسعه دهندگان کلیدی اولیه بود) بنیانگذاری کرد، گفت.

در مورد فرم فاکتور، او تأیید کرد که ایده ای که این شرکت در آزمایشگاه های تحقیق و توسعه خود روی آن کار می کند، رباتی است که نه تنها در پیاده رو، همانطور که مدل فعلی انجام می دهد، بلکه در جاده ها نیز حرکت می کند. وارد میدان کار روی “ربات های بزرگتر” شد.

اگر چنین کاری را در آینده انجام دهیم تعجب نخواهم کرد، اگرچه استراتژی پیاده رو هنوز انتخاب خوبی برای اکثر وسایل موجود در آنجا است.

با این حال، در حال حاضر، یک کالسکه کوچک با دسته ای از چرخ ها واقعاً مسیری با کمترین مقاومت است – مگر اینکه چابکی، حدس می زنم.

از سوی دیگر، تحویل هواپیماهای بدون سرنشین این روزها احساس می‌شود که بسیار ضربه خورده یا از دست رفته است. سؤالات گسترده تری (و مهم) در مورد اینکه ما واقعاً چقدر می خواهیم یا به آسمانی پر از هواپیماهای بدون سرنشین نیاز داریم، وجود دارد. پهپادهای آمازون، پهپادهای گوگل، UPS و پهپادهای Fedex در حال چرخش هستند و لاته ما را در حالی که هنوز نسبتاً گرم است به ما تحویل می دهند. مدتهاست متوجه شده ام که آنها برای مناطق روستایی بیشتر منطقی هستند (بسته به باتری و برد). مطمئناً یافتن شخصی در مکانی دورافتاده و صعب العبور داروی اوست، نوعی کاربرد که همه ما می توانیم پشت سر آن جمع شویم.

اما بخش پروژه آلفابت مدت‌هاست که مناطق شهری از جمله پایتخت استرالیا را در فهرست خود دارد. در این هفته، این شرکت به 200000 فروش رسید. این اتفاق شش ماه پس از رسیدن شرکت به مرحله 100000، که 30000 مورد از آن در ماه های اول سال 2022 در استرالیا رخ داد، رخ می دهد.

قرار دادن گاری خودمختار در مقابل اسب رباتیک

اعتبار تصویر: بال

این خبر نشان می دهد که Wing با سوپرمارکت های زنجیره ای بزرگ استرالیایی Coles در کانبرا همکاری کرده است. او به KFC، رستوران‌های زنجیره‌ای ویتنامی Roll’d and Friendly Grocer ملحق خواهد شد که آزمایش‌های سریع کووید را از طریق این سرویس ارائه می‌کند. بال می گوید:

ادغام تحویل پهپاد در زندگی روزمره فقط یک راحتی اضافی نیست. این نوید کاهش ازدحام، تصادفات و انتشار گازهای گلخانه ای را دارد، در حالی که فروش را برای مشاغل افزایش می دهد، در حالی که به مردم زمان بیشتری را در زندگی پرمشغله خود باز می گرداند. اگر می خواهید به این آینده نگاه کنید، فقط به استرالیا نگاه کنید.

با در نظر گرفتن پهپادها و زیرساخت ها، CMU در حال نمایش یک سیستم تشخیص ترک برای پل ها و سایر زیرساخت ها است که با همکاری شرکت ساخت و ساز مستقر در توکیو Shimizu Corp ساخته شده است. این دو نمونه اولیه یک پهپاد را ساختند که برای جستجوی مناطق مشکل‌دار قبل از تبدیل شدن به مشکلات بزرگ‌تر طراحی شده بود.

قرار دادن گاری خودمختار در مقابل اسب رباتیک

اعتبار تصویر: CMU

سباستین، دانشیار پژوهشی CMU، Scherer گفت: “فناوری خودکاری که ما برای پروژه Shimizu توسعه دادیم، برای جلوگیری از این نوع فروپاشی با نقشه برداری جامع، تشخیص ترک و تجزیه و تحلیل ساختاری طراحی شده است که انجام آن با دست بسیار زیاد است.” “امروزه، شما معمولاً فقط در محل قطعات حیاتی را بازرسی می کنید، زیرا مطالعه و تجزیه و تحلیل کامل بسیار کند خواهد بود. فناوری تشخیص خودکار خطا به بازرسان این امکان را می‌دهد تا پل‌ها را بیشتر بازرسی کنند و احتمالاً مشکلات را قبل از وقوع آسیب شناسایی کنند.

این را در زیر بنویسید: شما می دانستید که این یک مشکل خواهد بود. Axios این هفته نامه ای از سه نفر از دموکرات های کنگره ایالات متحده را اعلام کرد که در آن خواستار ملاقات با گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده در مورد سگ های Ghost Robotics هستند که در حال حاضر در مرز خلبانی می شوند. در میان یادداشت ها مشکل عبارت “سگ های رباتیک” وجود دارد که من فقط در جمله قبل استفاده کردم.

قرار دادن گاری خودمختار در مقابل اسب رباتیک

اعتبار تصویر: کار ارواح

در بخشی از این نامه آمده است: «این تهدیدی را که روبات‌ها برای مهاجرانی که به مرز جنوبی ما وارد می‌شوند و نقشی که آنها در تاریخ طولانی نظارت و نقض محرمانگی در جوامع مرزی ما ایفا می‌کنند، کم‌اهمیت می‌کند».

باشه هفته بعد در ضمن لطفا مشترک شوید.

قرار دادن گاری خودمختار در مقابل اسب رباتیک

اعتبار تصویر: برایس دوربین / TechCrunch