منو سایت

لانچر موشک پرینت سه بعدی خود را نشان می دهد که در مقیاس کامل ساخته می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
لانچر موشک پرینت سه بعدی خود را نشان می دهد که در مقیاس کامل ساخته می شود

ساخت موتورهای موشک سخت افزار سختی است، اما چاپ سه بعدی ممکن است چیز بزرگ بعدی باشد. نسبیت قطعاً چنین فکر می‌کند و حدود یک میلیارد دلار جمع‌آوری کرده است – اکنون Launcher پس از نشان دادن نیروی محرکه کامل موتور E-2 چاپ سه‌بعدی خود، آماده پذیرش پول شما است.

اگرچه آنها هنوز تا رسیدن به مدار فاصله دارند، اما آزمایش موفقیت آمیزی مانند این گام بزرگی به سوی یک پرتابگر فعال است. پرتابگر کوچک و بسیار کارآمد خواهد بود و هدف آن هزینه کم برای مدار و چرخش سریع است. اما مطمئناً ابتدا به موتورهای روشن نیاز دارد.

هفته گذشته اولین آزمایش رانش کامل E-2 در مرکز فضایی استنیس ناسا در می سی سی پی بود. این آزمایش حدود 22046 پوند فوت نیروی رانش (حدود 10 تن متریک) را با استفاده از LOX / نفت سفید در فشار احتراق 100 بار نشان داد.

مکس هاوت، بنیانگذار و مدیر عامل، گفت که مشخصات و سایر اقدامات برای آن تلاش کرده اند و آنها “بدون ذوب سخت افزار” به آن دست یافته اند. این یک شرایط غیربهینه در نظر گرفته می شود و احتمالات زیادی برای این اتفاق در این آزمایش ها وجود دارد. اما برای چهار حرکت 10 ثانیه ای کار کرد و پس از آن همچنان در “وضعیت عالی” بود و پتانسیل خود را برای استفاده مجدد نشان داد.

محفظه احتراق کاملاً به صورت سه بعدی در آلیاژ مس چاپ شده است، نه آسیاب یا ریخته گری سنتی. همه چیز از زمان Makerbot بسیار پیش رفته است. Launcher با AMCM برای تولید قطعه برای چاپگر M4K کار کرد و انژکتور برای Velo3D Sapphire ساخته شد.

چگونه یک شرکت موشکی بهتر بسازیم

این فقط یک مرحله از بسیاری از مراحلی است که برای موتور پیش رو است. به موازات آن، یک توربو پمپ با فشار 3 برابری فشار نامی احتراق مورد آزمایش قرار می گیرد. آنها پس از آزمایش فردی یکپارچه خواهند شد و موتور یکپارچه حاصل مرحله نمایش خود را آغاز خواهد کرد.

از نظر قابلیت استفاده مجدد، لانچر لایت گران خواهد بود (اگر ارزان باشد) – هاوت گفت: «اما ما برنامه‌هایی داریم تا نسخه‌ای با 9 موتور را افزایش دهیم که اولین مرحله از قابلیت استفاده مجدد را داشته باشد». اما اولین قدم این است که ثابت کنیم می‌توانیم 150 کیلوگرم محموله را با یک لامپ پرتاب مقرون‌به‌صرفه به مدار زمین برسانیم.»

این باید سال 2022 بزرگی برای لانچر باشد: تانک های سبک و فیرینگ باید تا پایان سال به نمایش گذاشته شوند، احتمالاً حتی یک وسیله نقلیه عمدتاً مونتاژ شده. و پروژه بزرگ دیگر این شرکت، Orbiter، بر روی آزمایش فضایی در مدار در ماه اکتبر بر روی Falcon 9 تمرکز خواهد کرد.

در زیر می توانید این تست را تماشا کنید: