منو سایت

لنز گوگل در جستجوی کروم با استفاده از تصاویر صفحات وب ارائه می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
لنز گوگل در جستجوی کروم با استفاده از تصاویر صفحات وب ارائه می شود

گوگل در تلاش است تا ابزارهای جستجوی بصری خود را از Google Lens در مرورگر خود ادغام کند تا انواع جدیدی از جستجوها را فعال کند که می توانند آنچه را که می بینید شناسایی کنند، نه اینکه فقط به دنبال چیزهایی که تایپ می کنید بگردند. امروز گوگل روش جدیدی را برای استفاده از لنز گوگل در دسکتاپ معرفی می کند. به جای باز کردن یک برگه جدید برای جستجو، می‌توانید از لنز در همان صفحه در مرورگر کروم خود برای انجام کارهایی مانند ترجمه متن به تصویر، شناسایی یک شی در تصویر، یا بازیابی منبع تصویر اصلی استفاده کنید.

گوگل قبلاً قابلیت‌های لنز را در جستجوی تصویر و Google Photos در وب ارائه می‌کرد، اما کامل‌ترین پیشنهاد آن در دستگاه‌های تلفن همراه بود. در آوریل امسال، Google همچنین قابلیت‌های جستجوی چندگانه مبتنی بر لنز را در دستگاه‌های تلفن همراه راه‌اندازی کرد که به کاربران امکان جستجوی ترکیبی با متن و تصاویر را می‌دهد – اشاره‌ای به برنامه‌های گسترده‌تر این شرکت برای سرمایه‌گذاری بیشتر در فناوری لنز برای طبیعی‌تر کردن جستجوها.

قبل از آن شرکت او آن را اعلام کرده بود در ماه های آینده لنز را با کروم روی دسکتاپ ادغام می کند.

به روز رسانی امروز به کاربران کروم در دسکتاپ اجازه می دهد تا روی هر تصویر در یک صفحه وب کلیک راست کرده و سپس به گزینه منوی جدید جستجوی تصویر لنز گوگل بروند. این همان منویی است که می توانید امروز تصویر را ذخیره یا کپی کنید یا آن را در یک برگه جدید باز کنید.

لنز گوگل در جستجوی کروم با استفاده از تصاویر صفحات وب ارائه می شود

اعتبار تصویر: گوگل

با این کار مجموعه ای از نتایج جستجو در پانل جدیدی در کنار صفحه وب با اطلاعات بیشتر درباره عکس باز می شود. سپس می‌توانید روی دکمه‌ای کلیک کنید تا منبع تصویر را بیابید، که به شما امکان می‌دهد صفحات وب دیگری را که شامل همان تصویر هستند، مشاهده کنید. همچنین می‌توانید متن را در تصویر ترجمه کنید یا از لنز برای کمک به شناسایی آنچه در عکس است استفاده کنید.

لنز گوگل در جستجوی کروم با استفاده از تصاویر صفحات وب ارائه می شود

 

به عبارت دیگر، روشی را برای استفاده از تصویر به عنوان نقطه شروع برای جستجوی جدید از صفحه وبی که در آن هستید معرفی می کند، به جای اینکه از شما بخواهد یک جستجوی تصویر جدید را از جستجوی تصویر Google یا با وارد کردن یک جستجوی متن استاندارد در آن شروع کنید. Google.com

این ویژگی شبیه به ویژگی عکس معکوس موجود در مرورگر وب جدیدتر مایکروسافت، مایکروسافت اج است، که همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون خروج از برگه فعلی خود، یک تصویر را در نوار کناری معکوس جستجو کنند. با این حال، جستجوها توسط بینگ انجام می شود.

گوگل می گوید این ویژگی جدید امروز برای همه کاربران کروم معرفی می شود و بخشی از یک تلاش بزرگتر برای کمک به جستجوی افراد به روش های شهودی تر است.