منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • لونار، نئوبانک اسکاندیناویایی، 77 میلیون دلار با ارزش 2 میلیارد دلار جمع آوری کرده و پلتفرمی را برای معاملات ارزهای دیجیتال و پرداخت های B2B راه اندازی کرده است.

لونار، نئوبانک اسکاندیناویایی، 77 میلیون دلار با ارزش 2 میلیارد دلار جمع آوری کرده و پلتفرمی را برای معاملات ارزهای دیجیتال و پرداخت های B2B راه اندازی کرده است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
لونار، نئوبانک اسکاندیناویایی، 77 میلیون دلار با ارزش 2 میلیارد دلار جمع آوری کرده و پلتفرمی را برای معاملات ارزهای دیجیتال و پرداخت های B2B راه اندازی کرده است.

بانک‌های چالش‌برانگیز در دنیای خدمات مالی مصرف‌کننده به نیرویی تبدیل شده‌اند که می‌توان با آن‌ها حساب کرد و امروز یکی از بازیگران اصلی کشورهای شمال اروپا، لونار، رشد مالی را با دو سرویس جدید اعلام می‌کند تا همچنان جاه‌طلبی خود را برای ارائه خدمات عالی تکمیل کند. اپلیکیشن تک مرحله ای برای کاربرانش این استارت آپ 70 میلیون یورو (77 میلیون دلار به قیمت های امروزی) جمع آوری کرده است، به نظر من، از یک فرد نزدیک به شرکت، تخمینی 2 میلیارد دلار پس از پول است. و همراه با این خبر، پلتفرمی را برای تجارت کریپتو و پرداخت های B2B برای مشتریان تجاری کوچک و متوسط ​​خود راه اندازی کرد.

خدمات جدید به لیست رو به رشد پیشنهادات برای کاربران خود می پیوندند. Lunar دارای مجوز کامل بانکی است (که آن را از تعدادی دیگر از نئوبانک هایی که روی ریل بانک های دیگر کار می کنند متمایز می کند) و حساب های چک و سپرده را ارائه می دهد. وام و سایر خدمات اعتباری مانند خرید در حال حاضر، پرداخت بعدا. سرمایه گذاری در سهام، صندوق ها و ETF برای مصرف کنندگان؛ به علاوه حساب های تجاری، وام ها و مدیریت مالی برای شرکت های کوچک و متوسط.

چند جزئیات بیشتر در مورد این آخرین سرمایه گذاری: در واقع، این یک توسعه از سری D این شرکت است که ژوئیه گذشته برای اولین بار با 210 میلیون یورو بسته شد. این دور – که به طور مشترک توسط هارتلند با Kinnevik، Tencent و IDC Ventures هدایت می شود – قبلاً با 280 میلیون یورو به پایان رسیده است. این قسمت آخر حامیان قبلی خود را دارد (Lunar نامی را نمی نویسد)، اما شاید به طور خاص (با عرض پوزش VC)، یک ستاره فوق العاده نیز در آن وجود دارد: ویل فرل، که همچنین در یک کمپین بازاریابی برای این استارتاپ شرکت دارد، همچنین از او خواسته شد که دریافت کند او متعاقباً در این معامله مشارکت داشت.

لونار، نئوبانک اسکاندیناویایی، 77 میلیون دلار با ارزش 2 میلیارد دلار جمع آوری کرده و پلتفرمی را برای معاملات ارزهای دیجیتال و پرداخت های B2B راه اندازی کرده است.

(از کن ویلوم کلاوزن، بنیانگذار و مدیر عامل Lunar پرسیدم چرا ویل فرل؟ او گفت که این کمدین در کشورهای اسکاندیناوی محبوبیت زیادی دارد، نه تنها به خاطر بازی اش به عنوان یک ستاره در فیلم یوروویژن یا اینکه با او ازدواج کرده است. یک سوئدی، اما همچنین به این دلیل که به نظر می‌رسد اخلاق کمدی و زندگی آن به خوبی با فرهنگ عامه اسکاندیناوی و منطقه جمعیتی گسترده‌ای که لونار هدف قرار داده است، ترکیب می‌شود.

همچنین باید توجه داشته باشم: Lunar هنوز در میانه یک فرآیند تأمین مالی در حال انجام است. تا جایی که من متوجه شدم، او در حال حاضر در حال ارتقای سری E خود است که انتظار می رود در ماه می امسال با رتبه بالاتری به پایان برسد.

در حال حاضر مجموعاً 345 میلیون یورو به همراه سایر سرمایه گذاران گذشته از جمله Seed Capital، Greyhound Capital، Socii Capital و Chr جمع آوری کرده است. آگوستین فابریسر.

یکی از دلایل سرعت مالی Lunar این واقعیت است که به سرعت در حال رشد است و می خواهد در حالی که آهن داغ است ضربه بزند. هنگامی که اولین بخش از سری D را جمع آوری کرد، 325000 مشتری داشت. این تعداد در حال حاضر به 500000 افزایش یافته است که شامل دانمارک (محل اقامت در کپنهاگ)، سوئد و نروژ می شود. این طرح دوبرابر کردن خدمات بیشتر در خدمت کشورهای شمال اروپا است که شامل راه اندازی در فنلاند قبل از گسترش به بازارهای بیشتر در اروپا و فراتر از آن است.

محصول تجارت ارزهای دیجیتال، توسعه گسترده‌تر استراتژی شرکت را برجسته می‌کند: ویلوم کلاوزن اشاره می‌کند که زمانی که Lunar در کشورهای اسکاندیناوی راه‌اندازی شد، از قبل نبرد سختی بود که خود را به عنوان یک بانک “چالش‌برانگیز” به عنوان بانک اصلی در کشورهای اسکاندیناوی قرار دهد. در حال حاضر بسیار جلوتر از بازی در سراسر جهان بود، با حدود 95٪ از کاربران در حال حاضر از خدمات بانکداری دیجیتال ارائه شده توسط اپراتورهای فعلی در زمان راه اندازی آن استفاده می کردند. برعکس، ورود و غیر بانکی بودن در منطقه نیز چندان آسان نیست، زیرا برای ارائه هر گونه خدماتی باید عمیقاً با زیرساخت های موجود و رویکردی خاص بر اساس شماره شناسه ادغام شود. گفت. ثابت شد که این مانع بزرگی برای رقبای آینده برای ورود به بازار است.

او با خنده به من گفت: «این بدان معناست که اگر بتوانیم به عنوان یک بانک رقابتی در کشورهای شمال اروپا موفق شویم، می‌توانیم در هر جایی موفق شویم.

اما در حالی که به نظر می رسد این نشان می دهد که Lunar قطعاً جاه طلبی دارد تا فراتر از سواحل شمالی خود حرکت کند (با نام و انجمن استراتوسفری که مطابق با آن باشد)، این استارتاپ در واقع همچنان بر ساخت خدماتی متمرکز است که به دنبال آنچه اپراتورهای موجود هنوز برای تعبیه آن ارائه نکرده اند، است. این خدمات در پلتفرم قمری، نه تنها به این دلیل که اشاره می کند که مصرف کنندگان و مشاغل اسکاندیناویایی از نظر خدمات ارزش افزوده ای که می پذیرند، پولی که با آن تراکنش می کنند و به زودی در میان سودآورترین ها نه تنها در اروپا بلکه در جهان هستند. .

مثال: او به من گفت که Lunar در حال حاضر حدود 1.3 میلیارد یورو سپرده در دفاتر خود دارد و از آن برای مدیریت محصول اعتباری خود به جای بدهی استفاده می کند. او گفت که محصولات قرض گرفته شده آن در حال حاضر بزرگترین تولید کننده درآمد Lunar هستند.

ویلوم کلاوزن به من گفت که تجارت رمزنگاری در این زمینه، جایگاه مضحکی در کشورهای اسکاندیناوی اشغال می کند. از یک طرف، بسیار محبوب است، به طوری که 10 مورد از 20 برنامه محبوب برتر در رتبه بندی منطقه ای، برنامه هایی هستند که امکان تجارت ارزهای دیجیتال را فراهم می کنند. اما از سوی دیگر، روند تا حدودی متوقف شده است: مردم می توانند ارز بخرند و در این اپلیکیشن ها ارز معامله کنند، اما اگر بخواهند پول دربیاورند (مثلاً به فیات برداشت کنند)، فعلاً نمی توانند این کار را با ارزهای محلی انجام دهند.

او گفت: «تراکنش‌ها رد خواهند شد، زیرا بانک‌های اسکاندیناوی نمی‌خواهند با پلتفرم‌های ارز دیجیتال بین‌المللی تراکنش انجام دهند. دلایل آن چیزی است که شما انتظار دارید: در حال حاضر هیچ مقرراتی برای ردیابی این تراکنش ها وجود ندارد تا مشخص شود که پول از کجا می آید یا به کجا می رود، و هیچ راهی برای بیمه کردن بانک ها در برابر کلاهبرداری یا سایر فعالیت های غیرقانونی در این تراکنش ها وجود ندارد. .

این امر Lunar را قادر می‌سازد تا این ریسک را بپذیرد: افراد را به این پلتفرم برای تجارت بیاورد، و آنها را وادار کند که با خود Lunar برداشت کنند و از کارمزد مبادله یا خدمات مربوط به تراکنش‌ها کسب درآمد کنند. (که حدس می‌زنم او محاسبه کرده است که در وهله اول بیش از هر خطری را که با ارائه این خدمات بدون مقررات یا قوانین دیگر متحمل می‌شود جبران می‌کند.)

در زمان راه اندازی، کاربران می توانند بیت کوین، اتریوم، کاردانو، پولکادوت و دوج را معامله و برداشت کنند.

همانند راه اندازی ارز دیجیتال، ویلوم کلاوزن معتقد است که پیچیدگی ارائه خدمات در بازاری که اساساً کل بازار هدف تنها 27 میلیون نفر است، برای اکثر بازیکنان بسیار کوچک است، حتی اگر مکانی عالی برای ساختاردهی باشد. کسب و کار بزرگتر و بازگشت قوی برای Lunar به عنوان یک بازیگر بسیار منطقه ای. (رویکرد اولیه ای که کلارنا در پیش گرفت نیز قابل توجه است، و ببینید او امروز کجاست.)

او گفت: “ما نمی دانیم چرا قبلاً هیچ کس دیگری وارد کشورهای اسکاندیناوی نشده است.” اما او اعتراف کرد که TAM 27 میلیونی در مقایسه با مثلاً آلمان زیاد نیست.

اما ما معتقدیم که می توانیم یک تجارت بزرگ در این بازار کوچکتر ایجاد کنیم. و این تعهدی است که سرمایه گذاران به وضوح معتقدند در حال حاضر پایدار است.

لیز کای، مدیر عامل هارتلند، در بیانیه ای هنگام اعلام اولین ترانش گفت: “سرمایه گذاری بر اساس استراتژی ما برای حمایت از بهترین مشاغل و تیم های مدیریتی است.” “ما مشتاقانه منتظر حمایت از تیم در توسعه نسل اول خدمات مالی دیجیتال در کشورهای شمال اروپا و فراتر از آن هستیم.