منو سایت

لیدار بقایای یک تمدن باستانی بیش از حد رشد کرده در آمازون را نشان می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
لیدار بقایای یک تمدن باستانی بیش از حد رشد کرده در آمازون را نشان می دهد

امروز جمعه است و دنیا در حال فروپاشی است، پس بیایید با چند خبر جالب از حوزه باستان شناسی، جایی که فناوری اکتشافات جدید شگفت انگیزی را امکان پذیر می کند، برای سلامت روان استراحت کوتاهی داشته باشیم. تجزیه و تحلیل جدید لیدار از زمین در حوضه آمازون شواهدی از یک مرکز شهری قبلا ناشناخته با پیچیدگی “محیرکننده” ارائه کرده است.

واضح است که این به معنای بیگانگان باستانی یا فناوری‌های از دست رفته نیست، بلکه بسیار فراتر از سطوح مورد انتظار سازماندهی و جمعیتی است که دانشمندان آن را برای آمازون‌های 1500 سال پیش ممکن می‌دانند.

هایکو پرومرز از موسسه باستان شناسی آلمان در ویدئویی که توسط Nature ساخته شده است، گفت: “هیچ کس انتظار چنین جامعه ای را در این منطقه نداشت – اهرام 20 متری.” کل منطقه در دوران پیش از اسپانیایی آنقدر پرجمعیت بود که باور نکردنی است. یک تمدن جدید، یک فرهنگ جدید وجود دارد که در انتظار ما برای مطالعه است.”

تا همین اواخر، تصور می‌شد که آمازون تا زمان ورود کاشفان اسپانیایی و پرتغالی چیزی جز قبایل کوچک‌تر نداشت – دیدگاهی که معمولاً اروپامحور بود، که به طور فزاینده‌ای توسط محققان جدید به چالش کشیده می‌شد. در این مورد، Primers توسط تپه هایی به نام مجذوب شد لوما، در زیر پوشش گیاهی پنهان شده است، اما به چیزی بزرگتر اشاره می کند. حفاری‌ها نشان داده است که این مکان‌ها زباله‌دانی نیستند (آن‌طور که برخی معتقدند)، بلکه مکان‌هایی سازمان‌دهی شده برای قبرها، آیین‌ها و چیزهای دیگر هستند که نشان‌دهنده یک جامعه پیچیده و سلسله مراتبی است.

اما یافتن زمین ناهموار در زیر تاج جنگل های بارانی چندان آسان نیست، بنابراین در سال 2019 آنها با هلیکوپتر، با استفاده از یک لیدار برای بازسازی خطوط سطح زیر درختان، شروع به اسکن منطقه کردند. این تکنیک اخیراً بسیار مثمر ثمر بوده و کل شهرهای مایاها و حتی کارهای خاکی ساخت بشر به طول یک کیلومتر را آشکار کرده است.

انیمیشنی که جنگلی را با تصاویر سه بعدی لیدار نشان می دهد.

اعتبار تصویر: پرومرز و همکاران

پرتوهای لیدار از بین برگ‌ها و شاخه‌ها عبور می‌کنند و به عقب باز می‌گردند تا نمای شگفت‌آوری دقیقی از ارتفاع زمین در زیر زمین ارائه کنند. و بیش از هر زمان دیگری، این داده ها را می توان به سرعت جمع آوری و تجزیه و تحلیل کرد تا یک ابر نقطه سه بعدی ایجاد کند که به راحتی برای ساختارهای پنهان بررسی می شود.

چیزی که تیم کشف کرد بیش از چند مورد جدید بود لوما: سکوها، اهرام عظیم، سازه های دفاعی، مخازن و کانال ها و موارد دیگر که آنچه را که به وجود آمده را با صدها سکونتگاه در اندازه های مختلف متصل می کند. این در شرایطی است که مردم محلی محصولات عشایری یا علوفه ای هستند و نه محصولات کم تحرک.

تصاویر لیدار از ویژگی های یافت شده در شهر کاسارابه با کمک یک لیدار.

تصاویر لیدار از ویژگی های یافت شده در شهر کاسارابه با کمک یک لیدار.

فرهنگ Casarabe، همانطور که پس از کشف آن نامیده شد، تا حد زیادی یک راز باقی مانده است. از این گذشته، وجود آن اخیراً تأیید شده است – اما این نقطه شروعی برای تحقیقات بیشتر است.

پرایمر گفت: “باید صبور باشیم تا منتظر حفاری های بیشتر در این مکان ها باشیم تا بتوانیم چیزی از آنچه را که در حال حاضر می بینیم توضیح دهیم”، “اگرچه این یک موضوع مقیاس و مدت است که ممکن است به او نیاز داشته باشد که او آن را به وصیت بدهد. به شاگردانش برای من که در 20، 25 سال گذشته در این منطقه کار کرده ام، این چیزی شبیه یک رویا است! در پایان کارم بگویم که بله، فرهنگ جدیدی داریم؟ این خوب است، من آن را قبول دارم.”

همانطور که در بسیاری از زمینه ها، فناوری یک ابزار است (پرایمر تخمین زده است که ممکن است 400 سال حفاری طول بکشد تا همه چیزهایی که آنها با کمک یک رهبر کشف کرده اند را کشف کنند)، اما هرگز نمی تواند جایگزین کار سخت و تجربه شود. که مردم معرفی می کنند. به معادله می توانید سند کامل (دسترسی باز است) را در Nature بخوانید.