منو سایت

ماسک از طرحی برای مقیاس‌سازی تسلا به ابعاد فوق‌العاده رونمایی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
ماسک از طرحی برای مقیاس‌سازی تسلا به ابعاد فوق‌العاده رونمایی کرد

ایلان ماسک در حالی که یک روز قبل از افتتاح اولین کارخانه اروپایی این خودروساز در توییتر به طرح “Master Plan، Part 3” تسلا پرداخته بود، برنامه‌هایی را برای بزرگ کردن تسلا به “افراطی” نشان داد.

روز دوشنبه، ماسک در توییتر موضوعاتی را که بر بخش بعدی کتاب بلندمدت تسلا غالب خواهند بود، فاش کرد: هوش مصنوعی و مقیاس‌پذیری عملیات خودروساز.

ماسک گفت: «بازیگران اصلی تسلا به اندازه‌ای که برای جابجایی بشر از سوخت‌های فسیلی و هوش مصنوعی لازم است، افزایش خواهند یافت.» توییت ها. اما من بخش هایی را برای اسپیس ایکس، تسلا و شرکت بورینگ نیز درج خواهم کرد.

این طرح می‌تواند جزئیات «اندازه فوق‌العاده» تسلا را شرح دهد و استراتژی خودروساز را برای افزایش تولید و زنجیره تامین در بحبوحه یک بیماری همه‌گیر جهانی و بحران زنجیره تامین ترسیم کند.

تسلا قرار است اولین کارخانه خود را در اروپا روز سه شنبه افتتاح کند. پیش بینی می شود کارخانه 5 میلیارد دلاری در برلین بیش از نیم میلیون خودروی الکتریکی در سال تولید کند تا با فولکس واگن، بزرگترین خودروساز اروپا، و سرمایه گذاری 100 میلیارد دلاری آن در خودروهای الکتریکی رقابت کند.

هفته گذشته، تسلا در بحبوحه افزایش موارد Omicron در چین و محدودیت های زنجیره تامین، به مدت دو روز کارخانه Gigafactory خود را در شانگهای به صورت شبانه روزی کار نکرد. این کارخانه روزانه حدود 2000 دستگاه خودرو تولید می کند و تعداد قابل توجهی خودرو مدل 3 و مدل Y را به اروپا صادر می کند.

دو بخش اول “طرح جامع” نقشه راه دقیقی برای توسعه محصولات و فناوری های شرکت بود. بخش اول، یک پست وبلاگ در سال 2006 با عنوان “طرح اصلی مخفی تسلا موتورز (فقط بین من و شما)” اثبات مفهوم تسلا را نشان می دهد.

یک دهه بعد، به‌روزرسانی طرح اصلی ماسک، Part Deux، برنامه‌هایی را برای توسعه ذخیره‌سازی باتری و عرضه مدل‌های جدید، از جمله پیکاپ الکتریکی باتری و یک SUV مورد بحث قرار داد. اکنون که این شرکت به پایان قسمت دوم نزدیک می شود، ماسک در توییتر شروع به آزار دادن فصل بعدی تسلا کرده است.

همچنین این اولین باری است که طرح‌های اصلی بر روی شرکت‌های ماسک متمرکز می‌شود و این گمانه‌زنی را برانگیخت که او ممکن است قصد ایجاد یک شرکت چتر برای نگه داشتن تمام شرکت‌هایش را زیر یک سقف داشته باشد. با این حال، اشاره در توییت به SpaceX و The Boring Company نیز ممکن است به همکاری آینده بین این شرکت ها اشاره کند.