منو سایت

مالک PayMaya Voyager Innovations 210 میلیون دلار به ارزش 1.4 میلیارد دلار جمع آوری کرده است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
مالک PayMaya Voyager Innovations 210 میلیون دلار به ارزش 1.4 میلیارد دلار جمع آوری کرده است.

Voyager Innovations، مالک اپلیکیشن پرداخت و خدمات مالی فیلیپین PayMaya و نئوبانک مایا بانک، امروز اعلام کرد که 210 میلیون دلار جمع آوری کرده است که 1.4 میلیارد دلار برآورد می شود.

این دور توسط SIG Venture Capital رهبری می‌شد و شامل مشارکت‌هایی از EDBI و First Pacific Company، و همچنین سهامداران بازگشته PLDT، KKR، Tencent، International Finance Corporation و IFC Emerging Asia Fund و صندوق رشد مؤسسات مالی IFC بود.

این وجوه برای راه اندازی خدمات بانک مایا، از جمله محصولات پس انداز و اعتبار، از طریق PayMaya که بیش از 47 میلیون کاربر ثبت شده دارد و یکی از محبوب ترین برنامه های مالی در فیلیپین است، به همراه GCash و Coins استفاده می شود.

وویجر همچنین قصد دارد محصولات رمزنگاری، سرمایه گذاری خرد و بیمه را به PayMaya اضافه کند که اکنون شامل یک کیف پول دیجیتال، انتقال پول آنلاین، پرداخت قبض، نقل و انتقالات بانکی، کارت های پیش پرداخت و یک ویژگی تجارت الکترونیک به نام PayMaya Mall است.

آخرین دور سرمایه گذاری وویجر در جولای 2021 بود، زمانی که 167 میلیون دلار برای آماده سازی راه اندازی نئوبانک خود جمع آوری کرد.

مالک PayMaya Voyager Innovation 167 میلیون دلار از KKR، Tencent و IFC برای راه اندازی بانک دیجیتال در فیلیپین جمع آوری می کند.

در طی آن اعلامیه، وویجر گفت که برای مجوز بانکداری دیجیتال در بانک مرکزی بانک مرکزی فیلیپین (BSP) درخواست داده است. بر اساس BSP، حدود نیمی از جمعیت بزرگسال در این کشور بانکی نیستند، اما هدف خود را تعیین کرده است که تا سال 2023 70 درصد از فیلیپینی‌های بزرگسال را در حساب‌های جاری یا تراکنش‌ها قرار دهد.

مایا بانک یکی از شش مجوز بانکداری دیجیتال را از BSP در سپتامبر 2021 تضمین کرد و آزمایش آزمایشی مایا بانک را در مارس 2022 آغاز کرد.

سرمایه گذاران اقتصاد دیجیتال آسیای جنوب شرقی را دو برابر می کنند