مانند قورباغه ای در قابلمه روی اجاق گاز، من این گرم شدن آهسته هات را ارائه می دهم

مانند قورباغه ای در قابلمه روی اجاق گاز، من این گرم شدن آهسته هات را ارائه می دهم

من حدود 22 ثانیه در مورد تغییرات آب و هوا می نویسم. من با دوجین VC در مورد اینکه چگونه جهان تغییرات آب و هوایی را می بینند صحبت کرده ام. من همه گزارش‌ها را خواندم، با ده‌ها بنیان‌گذار صحبت کردم، و زمانی که هیئت بین‌دولتی تغییرات آب و هوایی (IPCC) گزارش 3675 صفحه‌ای خود را روز پیش منتشر کرد، چند نفس عمیق کشیدم، بنزو را در یک بخش (ناکارآمد) گذاشتم و از آن خارج شدم. یک قسمت مضطرب و شروع به خواندن کرد.

آنچه شما باید در مورد IPCC بدانید این است که اگرچه کامل نیست، اما مطمئناً کامل است. بیش از 270 نویسنده، بیش از 34000 منبع و یک فرآیند جامع بررسی همتا، که بیش از 62000 نظر و بازخورد ارائه کرده است، به این معنی است که این یکی از جامع ترین و مطالعه شده ترین گزارش های سالانه ما در مورد تغییرات آب و هوایی است و آنچه در این طرح اتفاق می افتد نقطه آبی رنگی که در آن قرار داریم، با سرعت 67000 مایل در ساعت به دور یک توپ ذوب شده مرگ و آتش می چرخد.

نتیجه اصلی گزارش این است که «هنوز دیر نشده، اما از پیشگیری خارج شده ایم». به عبارت دیگر، حتی اگر به نحوی جادویی همه انتشارات جدید را محدود کنیم، همچنان کاملاً در اشتباهیم، ​​همانطور که فکر می کنم این روزها کودکان می گویند. طی چند سال گذشته، شنیدن بازگشت “بحث” به “اصلا این واقعی است؟” و “شاید واقعی باشد، اما تقصیر ما نبود” و کل ماشین سیاسی جهان بسیار ناامید کننده بوده است. بزرگ‌ترین اقتصاد نادان چهار سال در شن‌ها سر می‌کشد، در حالی که این سیاره سر ضرب المثل خود را از شرم و ناامیدی بر فراز کباب کبابی فروزان آویزان کرده است.

این گزارش به کلمات ختم نمی شود: ما با اختلالاتی در مردم، اکوسیستم ها و تامین مواد غذایی مواجه هستیم و با آینده ای عمیقا نگران کننده و نامشخص روبرو هستیم. در زندگی ما – طی 20 سال آینده – شاهد تغییرات بسیار مهمی در نحوه غذا خوردن، خواب و تنفس سیاره خواهیم بود. این سیاره ای بوده است که از زمانی که زنده ام تماشا کرده ام و پزشکان سر خود را می خارند تا ببینند آیا زمان انتقال آن به بخش مراقبت های ویژه فرا رسیده است، زیرا اوضاع درست به نظر نمی رسد.

هوسونگ لی، رئیس IPCC گفت: «این گزارش هشداری وحشتناک از عواقب عدم اقدام است. این نشان می دهد که تغییرات آب و هوایی یک تهدید جدی و فزاینده برای رفاه و یک سیاره سالم ما است. اقدامات امروز ما نحوه سازگاری مردم و چگونگی واکنش طبیعت به خطرات فزاینده آب و هوا را شکل خواهد داد.»

14 سرمایه گذار در فناوری های اقلیمی استراتژی های خود را برای نیمه اول سال 2022 به اشتراک می گذارند

حقیقت این است که جهان طی دو دهه آینده با خطرات اقلیمی اجتناب‌ناپذیر بسیاری با گرمایش جهانی 1.5 درجه سانتی‌گراد مواجه است. بدبختی بی رحمانه در اینجا این است که حتی اگر بتوانیم زیر 1.4 درجه سانتیگراد بمانیم، این بدان معنا نیست که به طور جادویی بهبود خواهیم یافت. و مشکل دوم این است که حتی به طور موقت بیش از این سطح گرمایش 1.5 درجه سانتیگراد منجر به اثرات شدید اضافی می شود که برخی از آنها غیر قابل برگشت خواهند بود. خطرات برای جامعه از جمله زیرساخت ها و سکونتگاه های ساحلی کم ارتفاع افزایش خواهد یافت.

مهاجرت فناوری از کالیفرنیا به میامی – که به عنوان یکی از شهرهای پایین‌تر از سطح شهر شناخته می‌شود و در صورت ادامه روند فعلی تقریباً قابل سکونت خواهد بود – روح من را آزار می‌دهد. برای من، این نشانه تفکر کوتاه مدت برادران فناوری و علاوه بر آن، خود صنعت سرمایه گذاری خطرپذیر است. در دنیایی که سرمایه گذاری خطرپذیر در عرض 7 تا 10 سال عمل می کند، اما افق رویدادهای یک فاجعه وحشتناک کمی فراتر از این چارچوب زمانی است، ما صرفاً انگیزه های مالی برای سرمایه گذاری خطرپذیر برای حل بزرگترین مشکلات نداریم. وقتی افق رویداد به اندازه کافی نزدیک است، این سرمایه خطرپذیر است من میتوانم تأثیر قابل توجهی بر این مشکل دارند، ما در حال حاضر با آب تا قوزک پا و تصفیه‌کننده‌های هوای قابل حمل شخصی که به صورتمان وصل شده‌ایم ایستاده‌ایم.

این بدان معنا نیست که 40 میلیارد دلار سرمایه گذاری در استارت آپ های آب و هوایی در سال گذشته ناکارآمد بوده است. همچنین پرداختن به برخی از مشکلاتی که استارت آپ ها در زمینه آب و هوا با آن دست و پنجه نرم می کنند مفید نیست. اما چیزی که به طور کلی کمبود دارد این است که بخواهیم در واقع آستین ها را بالا بزنیم و تفاوت واقعی ایجاد کنیم. تعداد سرمایه گذاران خطرپذیر، که – در چند دقیقه – حاضرند اعتراف کنند که به خاطر پول در این کار هستند و اینکه نجات کره زمین یک مزیت خوب است، خیره کننده است. من ممکن است بی جهت از این موضوع ناراحت باشم، اما اقیانوس ها در حال بالا رفتن هستند و امپراتوری ها در حال سقوط هستند، و هر بار که یک میلیونر معروف به میلیونر معروف دیگری در یک سفر تلویزیونی جهانی که حال و هوای خوبی برای نخبگان هالیوود دارد، ضربه می زند، ما به خود اجازه می دهیم که توسط این هالیوود غرق شویم. جزر و مد و فراموش کردن آب و هوا. تا اینکه طوفان بعدی باعث شد که همه سوپرمارکت های محلی غذای گربه را به فروش برسانند، یا فصل بعدی آتش سوزی جنگل ها دو سوم کالیفرنیا را سوزاند و آونگ دوباره در یک دقیقه داغ به مراقبت از محیط زیست بازگشت.

لی گفت: “این گزارش وابستگی متقابل آب و هوا، تنوع زیستی و مردم را تشخیص می دهد و علوم طبیعی، اجتماعی و اقتصادی را قوی تر از ارزیابی های قبلی IPCC ادغام می کند.” وی بر ضرورت اقدام فوری و جاه طلبانه تر برای مقابله با خطرات آب و هوایی تأکید کرد. نیم اقدامات دیگر یک گزینه نیست.”

در کشوری که کمترین مزخرفاتی را ارائه می‌کند که سرمایه‌داری می‌تواند در مراحل بعدی با آن کنار بیاید، من به طور فزاینده‌ای نسبت به شانس ما برای عبور از طوفان آینده نگران می‌شوم. همه‌گیری کووید-19 مرا پر از ترس و امید می‌کند. ترس، زیرا در سطح مسئولیت فردی ناخوشایند است که ما نمی توانیم در قلب خود توافق کنیم که پوشیدن ماسک برای مراقبت از یکدیگر – یک تکه پارچه به قیمت 0.10 دلار که می تواند جان یک فرد را نجات دهد – خوب است. اندیشه. با خودمان چه کنیم؟ امیدواریم، زیرا نشان داد که وقتی دانشمندان جهان توافق می‌کنند تا حول یک هدف مشترک متحد شوند (البته، با یک جکپات مالی عظیم در مقابل جامعه علمی)، ما موفق شدیم از شناسایی یک کروناویروس جدید به اجرای واکسنی برای این بیماری حرکت کنیم. یک سال

بدبین در من فکر می کند، “البته، وقتی مردم با قایق به بیمارستان منتقل می شوند، جمع شدن در اطراف یک واکسن آسان است”، اما این نشان می دهد که با انگیزه های مناسب، مردم واقعا می توانند کوه ها را جابجا کنند. زمان اگر مجبور باشیم تراژدی عمیق تغییرات آب و هوایی این است که مردم هستند ما می میریم، اما همه با هم گروهی از قاشق های کشیش بی سواد و بی سواد هستیم در کیسه ای غول پیکر که آهسته می سوزد. قرار نیست زنده بیرون بیاییم، اما گلدان به آرامی گرم می‌شود تا بتوانیم یکی یکی از آب داخل وان لذت ببریم تا بمیریم. فقیر و فقیر در وهله اول، البته.

آیا این شبیه دنیایی است که می خواهید در آن زندگی کنید؟ بله منم همینطور بنابراین چالش من اینجاست: آیا استعداد داری؟ مهارت ها؟ منابع؟ مغزی که کار می کند، جفت دستی که می تواند کمک کند؟ سپس از ایجاد برنامه‌های پیاده‌روی سگ خودداری کنید، وب3 را نادیده بگیرید و نشانگرهای لیزری مربوط به محل دفن زباله را که می‌تواند پشه‌ها را هدف قرار دهد، متوقف کنید. در کل ما بهتر از این هستیم. اگر می خواهید کاری را که انجام می دهید به مقابله با بحران آب و هوا تغییر دهید، این کار را انجام دهید. اگر از جایی که هستید خوشحال هستید، از سرمایه اجتماعی خود برای تأثیرگذاری بر نحوه تجارت شرکت خود استفاده کنید. آیا کربن خنثی هستید؟ آیا شرکت شما می تواند بازیافت کند، از انرژی پاک تر استفاده کند، کمتر سفر کند، تامین کننده برق را تغییر دهد و غیره؟ سپس این کار را انجام دهید. اهدافی خارج از حداقل های توصیه شده تعیین کنید و اجازه ندهید جوامع شما – چه محله شما، شرکت شما، خانواده یا دوستانتان – از آن دور شوند و اقدامی نکنید.

شواهد علمی بی چون و چرا هستند: تغییرات آب و هوا تهدیدی برای رفاه انسان و سلامت جهانی است. هانس اتو پورتنر، رئیس مشترک گروه کاری IPCC II، گفت: هرگونه تأخیر بیشتر در اقدام جهانی هماهنگ، یک پنجره کوتاه و سریع برای اطمینان از آینده ای پایدار را از دست خواهد داد. به او و کار 34000 گروه از دانشمندان گوش دهید.

اگر معلوم شود که نجات سیاره کار اشتباهی است، ما همیشه می‌توانیم تصمیم بگیریم که در آینده آن را به خاکستر بسوزانیم. در حال حاضر، اجازه دهید امکانات خود را باز بگذاریم، آیا؟