منو سایت

مانیش ماهشواری، مدیر سابق توییتر در هند، استارت آپ جدید را ترک می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
مانیش ماهشواری، مدیر سابق توییتر در هند، استارت آپ جدید را ترک می کند

مانیش ماهشواری، رئیس سابق توییتر هند، پس از اختلاف نظر با بنیانگذار و سرمایه گذاران، استارتاپی را که شش ماه پیش یکی از بنیانگذاران آن بود، ترک می کند.

“من Invact را ترک می کنم تا چند ماه استراحت کنم و سپس به دنبال فرصت های جدید باشم. برای یک مؤسس دلخراش است که یک استارتاپ را ترک کند، زیرا مادر بچه اش را ترک می کند. ماهشواری در توییتی نوشت: من هم همین احساس را دارم.

ماهشواری در اواخر سال گذشته، همانطور که TechCrunch برای اولین بار اعلام کرد، Invact Metaversity را با Tanai Pratap تأسیس کرد. این استارت‌آپ که تاکنون 5 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است، به دنبال راه‌اندازی متاورزی است که گروه‌هایی از دانش‌آموزان بتوانند در آن درس بخوانند. اما بر اساس ایمیلی که پراتاپ در اوایل ماه جاری برای سرمایه گذاران ارسال کرد، تا کنون، این استارتاپ برای ارائه محصول با مشکل مواجه شده است، زیرا دو بنیانگذار دیگر با این چشم انداز مخالفت کرده اند.

ماهه‌واری که دارای سهام استارت‌آپ بیشتری نسبت به تنای بود، گفت که یک فرد آشنا با این موضوع کنترل بیشتری بر هدایت استارت‌آپ در دست گرفته است.

بعد از اینکه گرگلی اوروس، یکی از حامیان سابق Invact، علناً بر سر ماهشواری فریاد زد که او به هیچ سرمایه‌گذاری گوش نداده و استارت‌آپ را گروگان گرفته است، اوضاع پیچیده‌تر شد.

اوروس این هفته در ایمیلی از TechCrunch به سرمایه گذاران نوشت، مانیش تانای را برای سکوت مورد آزار و اذیت قرار داده و تهدید کرده است که از وجوه 1.7 میلیون دلاری شرکت – از جمله پول سرمایه گذاری فرشتگان ما – برای شکایت از او استفاده خواهد کرد.

“این افت را با من شکست، زیرا شامل پول من می شود: که من هرگز سرمایه گذاری نکرده ام تا به عنوان ابزار یکی از بنیانگذاران برای آزار و اذیت دیگران استفاده شود. مانیش همچنان به وعده هایی که به این سرمایه گذاران داده بود برمی گردد و پس از آن وعده ها را زیر پا می گذارد. اسامی که سرمایه گذاران شرایطی را داشتند که وی برای پذیرش قرارداد خروج از کشور تعیین کرد تا شرکت بتواند به فعالیت خود ادامه دهد. سپس به این شرایط برمی گردد. او هفته هاست که این کار را انجام می دهد.

Invact در اوایل سال جاری 5 میلیون دلار از Arkam Ventures، Antler India، Picus Capital، 2am VC و ده ها سرمایه گذار فرشته به ارزش 33.5 میلیون دلار جمع آوری کرد. به گفته یک منبع آگاه، او همچنین یک دور جدید به ارزش 100 میلیون دلار ترتیب داد. همچنین در مورد فروش کسب و کار تحقیق کرد، اما خریدار پیدا نکرد.

ماهشواری امروز در تاپیک توئیتری خود، تنای را یک “برادر” توصیف کرد.