منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • متا ادعاهای مربوط به شرایط بد کاری در مرکز پیمانکاری خود در کنیا را رد می کند

متا ادعاهای مربوط به شرایط بد کاری در مرکز پیمانکاری خود در کنیا را رد می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
متا ادعاهای مربوط به شرایط بد کاری در مرکز پیمانکاری خود در کنیا را رد می کند

چند هفته پیش، یک شرکت حقوقی تهدید کرد که از غول رسانه های اجتماعی متا و پیمانکار فرعی اصلی آن به دلیل تعدیل محتوا در آفریقا، ساما، به دلیل شرایط کاری خطرناک و ناعادلانه در مرکز دومی در کنیا شکایت خواهد کرد.

Nzili and Sumbi Advocates ادعا می کند که ساما حقوق مختلفی از جمله حقوق سلامتی و حریم خصوصی کارکنان کنیایی و بین المللی خود را نقض کرده است. از متا و ساما خواسته شد که از قوانین کار، حریم خصوصی و بهداشت کنیا، از جمله ارائه بیمه سلامت روانی مناسب و غرامت بهتر به مدیران خود، پیروی کنند.

در پاسخی که توسط TechCrunch مشاهده شد، متا از این اتهامات فاصله گرفت. سما که ظاهراً کارمند سابق خود دانیل موتاونگ را به دلیل اعتصاب در سال 2019 به دلیل دستمزد و شرایط کاری ضعیف اخراج کرد، همچنین ارتکاب تخلف را انکار کرد.

“کار مشتری شما به دلیل اقدامات غیرقابل قبولی که علیه همکاران همکار انجام شده است که ایمنی آنها را به خطر می اندازد، خاتمه یافته است. روند منتهی به فسخ مشتری شما منصفانه، روشن و به خوبی مستند بود. مطلقاً هیچ مبنایی برای ادعای اخراج مشتری شما ناعادلانه وجود ندارد. به همین ترتیب، هیچ مبنایی برای ادعای اینکه موکل شما مستحق دریافت غرامت است، وجود ندارد.”

شرکت حقوقی نماینده موتاونگ اکنون تهدید کرده است که طرح های خود برای شکایت را دنبال خواهد کرد.

متا و ساما به دلیل شرایط کاری بد در کنیا با شکایتی روبرو هستند

دردسر برای سما از آنجا شروع شد که داستان تایم به تفصیل توضیح داد که چگونه این شرکت ناظران را به بهانه واهی استخدام می‌کند که در یک مرکز تماس مشغول به کار هستند. داستان از این قرار است که ناظران محتوا از سراسر قاره استخدام شده اند، فقط پس از امضای قراردادهای کاری و نقل مکان به مرکز آن در نایروبی، پایتخت کنیا، از ماهیت کار خود مطلع شدند.

ناظران پست‌های رسانه‌های اجتماعی را در تمام پلتفرم‌های آن، از جمله فیس‌بوک، بررسی می‌کنند تا کسانی را که مرتکب نفرت، اطلاعات نادرست و خشونت می‌شوند، حذف کنند. در میان بسیاری از الزاماتی که از کارکنان انتظار می رود که ماهیت کار خود را برای افراد خارجی فاش نکنند. این مقاله اضافه می کند که دستمزد مدیران محتوا در آفریقا کمترین میزان در جهان است. سما که خود را یک شرکت اخلاق مدار با هوش مصنوعی معرفی می کند، پس از افشای این خبر حقوق خود را افزایش داده است.

وکیل موتاونگ مدعی است که سما به موکل و همکارانش حمایت روانی و بهداشت روانی کافی از جمله “تعطیلات برنامه ریزی نشده در صورت لزوم، به ویژه پس از افشای محتوای گرافیکی” ارائه نکرده است. گفته می شود که عملکرد کارکنان سما نیز با استفاده از نرم افزار متا – برای اندازه گیری زمان حضور کارکنان در مقابل صفحه نمایش و حرکت در ساعات کاری، رصد شده است. او به آنها «سی دقیقه در روز با یک مشاور سلامتی» وقت داد.

متا گفت که از توافقی که پیمانکار فرعی او با موتانگ داشته است، آگاه نیست.

بنابراین، هیچ رابطه کارفرمایی / کارمندی بین متا و شاکی (Motaung) وجود نداشت که بر اساس آن ادعا شود. بنابراین، متا نمی‌تواند به دلیل حقوق و یا تعهداتی که ادعا می‌شود به خاطر شاکی در رابطه با کارش با سما باشد، شکایت کرد، زیرا متا کارفرمای او نبوده و نبوده است. Said Anjaarwalla & Khanna LLP، شرکت حقوقی متا.

در گزارش قبلی ما، یکی از سخنگویان متا به TechCrunch گفت که آنها به طور منظم شرکای خود را مورد بازرسی قرار می دهند و بازرسان را تشویق می کنند تا در صورت بروز مشکلات شکایت کنند. آنها افزودند: “ما مسئولیت افرادی را می پذیریم که محتوای متا را جدی می گیرند و شرکای خود را ملزم به ارائه حقوق، مزایا و پشتیبانی پیشرو در صنعت می کنیم.”