منو سایت

متا افت پخش زلنسکی رئیس جمهور اوکراین را حذف کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

متا یک ویدیوی اصلاح شده را حذف کرد که به دروغ ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین را در حال دستور دادن به سربازان برای تسلیم در روز چهارشنبه نشان می داد. این ویدئو آخرین نقطه عطف نگران کننده در جنگ اطلاعاتی موازی است که با تهاجم وحشیانه روسیه به اوکراین همسایه همراه شده است، اما لحظه ای بود که دولت اوکراین و شرکت های رسانه های اجتماعی برای آن آماده به نظر می رسید.

ناتانیل گلیچر، رئیس سیاست امنیتی متا توضیح داد که این شرکت محتوا را به دلیل نقض قوانین خود علیه “رسانه های دستکاری شده” حذف کرده است، نوعی اطلاعات غلط چندرسانه ای که اغلب خود را به عنوان ویدئو ویرایش شده برای به تصویر کشیدن شخصیتی عمومی نشان می دهد که چیزی می گوید که هرگز نگفته است.

این ویدئوی گمراه‌کننده توسط متا خیلی سریع مشاهده شد، اما به گفته آزمایشگاه قانونی دیجیتال شورای آتلانتیک، ظاهراً به طور گسترده در همتای فیس‌بوک VKontakte روسیه منتشر شد. DFRLab همچنین خاطرنشان کرد که کانال تلگرام طرفدار روسیه روز چهارشنبه جعلی عمیقی منتشر کرد که زلنسکی را به تصویر می‌کشد که از کشور خواسته بود تسلیم شود.

شبکه تلویزیونی ملی اوکراین 24 نیز گزارش داد که اخبار آن روز چهارشنبه برای اهداف مشابه هک شده است. تیک تیک پیامی را نشان می دهد که گویا زلنسکی از مردم اوکراین می خواهد به مقاومت خود در برابر نیروهای متجاوز روسیه پایان دهند.

رئیس‌جمهور اوکراین با پیام‌های خود در تلگرام، با همان سبک ویدیو سلفی که مشخصه ارتباطات زلنسکی از ابتدای تهاجم است، برای مقابله با اطلاعات نادرست عجله کرد.

در اوایل ماه مارس، مرکز ارتباطات استراتژیک اوکراین هشدار داد که روسیه می‌تواند ویدیوهای اصلاح‌شده را برای تحریف درک عمومی از تهاجم خود ارسال کند. این مرکز که بخشی از وزارت فرهنگ و سیاست اطلاعات دولت اوکراین است، بر “[countering] تهدیدهای خارجی، به ویژه حملات اطلاعاتی توسط فدراسیون روسیه.

این مرکز در تاریخ 2 مارس در صفحه فیس بوک خود نوشت: “تصور کنید ولادیمیر زلنسکی در تلویزیون بیانیه تسلیم خود را بیان می کند.” “شما آن را می بینید، می شنوید – پس درست است. اما این حقیقت نیست … به خاطر داشته باشید – این جعلی است!

اپ استور روسی پس از حمله به اوکراین تقریباً 7 هزار برنامه کاربردی را از دست داد، اما برخی از برنامه های کاربردی فناوری اصلی باقی مانده اند

هکرهای اوکراینی می گویند HackerOne پرداخت های آنها را برای پاداش باگ مسدود می کند

اوکراین با جمع‌آوری «ارتش فناوری اطلاعات» برای هک کردن سایت‌های روسیه و متحدانش در برابر فضای سایبری مقاومت می‌کند و از رهبران فناوری می‌خواهد که درگیر شوند.