منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • متا به اتهام نقض قوانین ضد انحصار در آفریقای جنوبی تحت پیگرد قانونی قرار دارد

متا به اتهام نقض قوانین ضد انحصار در آفریقای جنوبی تحت پیگرد قانونی قرار دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
متا به اتهام نقض قوانین ضد انحصار در آفریقای جنوبی تحت پیگرد قانونی قرار دارد

متا پس از آنکه ناظر رقابت این کشور، کمیسیون رقابت، مسدود کردن استارت‌آپ دولتی GovChat و #LetsTalk را از استفاده از WhatsApp Business API غیررقابتی تشخیص داد، متا در آفریقای جنوبی با شکایتی روبه‌رو شد.

نهاد نظارتی که در حال بررسی اتهامات مربوط به رفتار ناعادلانه علیه استارتاپ مارس 2021 است، متا (فیسبوک سابق) را به دادگاه رقابت که در مورد شکایات مربوط به اعمال محدودکننده و سوء استفاده از موقعیت مسلط حکم می‌دهد، معرفی کرده است.

در ارجاع خود، تنظیم کننده توصیه کرد که متا مجبور به پرداخت “حداکثر جریمه” – جریمه 10٪ از گردش مالی داخلی شرکت آمریکایی باشد.

کمیسیون مدعی است که متا تهدید کرده است که GovChat و #LetsTalk را از استفاده از WhatsApp Business API “در داخل یا اطراف” در جولای 2020 مسدود خواهد کرد. این کمیسیون اضافه می کند که Meta محدودیت های ناعادلانه ای را برای استفاده از داده ها توسط استارت آپ ها اعمال کرده است و توانایی آن را برای نوآوری محدود کرده است. و محصولات و خدمات جدیدی را توسعه می دهد که به طور بالقوه می تواند با محصولات متا رقابت کند.

اصطلاحات حاکم بر دسترسی به واتس اپ کسب و کار API برای محافظت و منزوی کردن فیس بوک از رقابت بالقوه طراحی شده اند، مانند رقابت بالقوه ارائه شده توسط GovChat و داده های گسترده ای که آن را جمع آوری کرده است و به آن امکان می دهد خدمات و محصولات جدیدی توسعه دهد. تنظیم کننده در بیانیه ای گفت.

GovChat در سال 2018 توسط دولت آفریقای جنوبی به عنوان یک پلتفرم تعامل شهروندان راه اندازی شد که از واتساپ کسب و کار API برای تسهیل ارتباطات بلادرنگ استفاده می کند. طبق آمار دولتی، اکنون 8.7 میلیون کاربر فعال دارد و بیش از 582 میلیون پیام را پردازش کرده است.

GovChat علاوه بر اینکه منبع سیگنال‌ها و شکایات در مورد مسائل غیرنظامی – مانند چاله‌ها – است، توسط دولت برای پردازش برنامه‌های تامین اجتماعی، از جمله پشتیبانی از بلایا در طول همه‌گیری کووید، استفاده می‌شود. بیش از 13.3 میلیون درخواست از طریق پلتفرم GovChat ارسال شده است.

مرجع پیگرد قانونی چند روز پس از آن صورت می گیرد که مقامات رقابت از پنج کشور آفریقایی، از جمله آفریقای جنوبی، یادداشت تفاهمی را امضا کردند که از جمله اقدامات مشترک علیه موانع ظهور و گسترش پلتفرم های دیجیتال آفریقایی را ترویج می کند. دیگر طرف های این توافق مصر، کنیا، موریس و نیجریه بودند.

در سطح جهانی، متا برای رفتارهای ضدرقابتی احتمالی تحت انواع مختلف بررسی قرار گرفته است. همین هفته گذشته، کمیسیون اروپا تحقیقات رسمی ضد انحصاری را آغاز کرد تا مشخص کند آیا توافق بین متا و گوگل با اسم رمز “Jedi-Blue” برای خدمات تبلیغات نمایشی آنلاین می تواند قوانین رقابت اتحادیه اروپا را نقض کند یا خیر.

توافق سپتامبر 2018 Jedi-Blu، شبکه مخاطبان متا را ملزم به شرکت در برنامه مناقصه باز Google کرد، اقدامی که به طور بالقوه می تواند سایر ارائه دهندگان تبلیغات را از “تحریف رقابت در بازارهای تبلیغات نمایش آنلاین به ضرر ناشران” و در نهایت مصرف کنندگان، محروم کند. کمیسیون اروپا گفت.

در همین حال، کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده از متا به دلیل انحصار غیرقانونی شکایت می کند و استدلال می کند که غول رسانه های اجتماعی به طور غیرقانونی انحصار خود را در رسانه های اجتماعی از طریق اقدامات ضد رقابتی، از جمله خرید اینستاگرام و واتس اپ نزدیک به یک دهه پیش، حفظ کرده است.