منو سایت

متا در حال توسعه نسخه وب Horizon Worlds است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
متا در حال توسعه نسخه وب Horizon Worlds است

متا در حال کار بر روی نسخه وب پلتفرم واقعیت مجازی اجتماعی Horizon Worlds، مدیر فنی شرکت اندرو “بوز” بوسورث است. آشکار کرد در توییت این افزونه به کاربران این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به استفاده از هدست‌های Quest VR، که در حال حاضر تنها راه دسترسی به دنیای مجازی است، Horizon Worlds را امتحان کنند.

توییت Bosworth برای نسخه وب این پلتفرم بخشی از موضوعی بود که از کاهش 47.5 درصدی فروش متا در Horizon Worlds دفاع می کرد. رقم 47.5 درصد شامل هزینه پلتفرم 30 درصدی برای خریدهای انجام شده از طریق فروشگاه Meta’s Quest است. Bosworth توییت کرد که وقتی نسخه وب Horizon Worlds راه اندازی شد، هزینه فروش 25٪ خواهد بود زیرا از کاهش 30٪ در Quest Store جلوگیری می کند. وی خاطرنشان کرد که این درصد «بسیار کمتر از سایر پلتفرم‌های مشابه جهانی» است.

این بدان معناست که اگر مجبور به خرید هستید مقاله دیجیتال در نسخه وب Horizon Worlds، طراح که از آن خرید می‌کنید، سهم بیشتری از فروش خواهد داشت تا زمانی که همان خرید را در نسخه VR انجام دهید.

Bosworth در توییتر خود نوشت: “ما در تلاش هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که توسعه دهندگان مسیری برای موفقیت مالی واقعی در پلتفرم ما دارند.” در ابتدا، هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد و ما به همکاری نزدیک با سازندگان و توسعه دهندگان خود ادامه می دهیم تا آنها را قادر به کسب درآمد قابل توجهی کنیم.»

Bosworth در مورد نسخه وب دنیای مجازی اطلاعات بیشتری نگفته است و همچنین جزئیاتی در مورد نحوه عملکرد و زمان انتشار آن فاش نکرده است. این خبر پس از آن منتشر شد که The Verge چند روز پیش اعلام کرد که متا نیز در حال کار بر روی آوردن Horizon Worlds به تلفن های همراه در اواخر امسال است.

برنامه‌های متا برای راه‌اندازی نسخه‌های وب و موبایل دنیای مجازی خود را می‌توان راهی برای این شرکت در نظر گرفت تا افراد بیشتری را به عضویت Horizon Worlds وادار کند، در حالی که از هدست‌های Quest VR اجتناب می‌کند. اما این سوال نیز وجود دارد که آیا نسخه وب و موبایل این پلتفرم هدف چشم انداز متا از متاورس را شکست خواهد داد یا خیر. با توجه به اینکه مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، متاورس را به عنوان «جانشین اینترنت موبایل» می‌بیند، جایی که می‌توانید کارهایی را انجام دهید که در دنیای فیزیکی نمی‌توانید انجام دهید، مشخص نیست نسخه‌های وب و موبایل Horizon Worlds چگونه است. در این چشم انداز

نظرات Bosworth چند روز پس از آن منتشر شد که متا فاش کرد که در حال آزمایش ویژگی است که به سازندگان اجازه می‌دهد آیتم‌ها و جلوه‌های مجازی را در دنیای خود بفروشند. این ویژگی جدید برای شروع به کار به گروه کوچکی از سازندگان معرفی می‌شود و نشان‌دهنده گام بعدی مهم در مأموریت این شرکت برای ایجاد پایه‌های شبکه‌های اجتماعی برای واقعیت مجازی است. همه کاربرانی که به Horizon Worlds دسترسی دارند، می توانند این خریدها را در سراسر جهان انجام دهند. متا همچنین شروع به آزمایش برنامه جایزه Horizon Worlds Creator برای شرکت کنندگان در ایالات متحده کرده است

Horizon Worlds در دسامبر 2021 پس از معرفی پلتفرم برای اولین بار در سال 2019 برای همه کاربران بالای 18 سال در ایالات متحده و کانادا افتتاح شد.

Meta’s Horizon Worlds خریدهای درون برنامه ای و پاداش های سازنده را آزمایش می کند

Meta’s Horizon Worlds در ایالات متحده و کانادا برای کاربران بالای 18 سال در دسترس است