منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • متا می گوید اکنون برای محتوای اصلی در فیس بوک Reels به سازندگان پول پرداخت می کند

متا می گوید اکنون برای محتوای اصلی در فیس بوک Reels به سازندگان پول پرداخت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
متا می گوید اکنون برای محتوای اصلی در فیس بوک Reels به سازندگان پول پرداخت می کند

متا اخیراً گفته است که محتوای اصلی را در الگوریتم های خود در اولویت قرار می دهد. او اکنون هزینه آن را پرداخت خواهد کرد.

برای کمک به جلوگیری از تهدید TikTok، متا این هفته اعلام کرد که در حال حاضر پاداش های اضافی را برای سازندگان Reels که محتوای اصلی را در فیس بوک ارسال می کنند ارائه می دهد. این شرکت هشدار داد که این تغییر در پرداخت‌ها می‌تواند منجر به از دست دادن پول شود در حالی که دیگران در مقایسه با عملکرد قبلی خود سود کسب کنند. همچنین یک انگیزه جدید به نام “چالش ها” را معرفی می کند که به سازندگان فیس بوک Reels اجازه می دهد تا برای دستیابی به اهداف خاصی تا 4000 دلار در ماه درآمد کسب کنند.

نباید با چالش های هشتگ اشتباه گرفته شود – وقتی یک شرکت از جامعه سازندگانش می خواهد که در مورد موضوعی خاص پست بگذارند – چالش های فیس بوک راهی برای پیشرفت از طریق یک سری پاداش ها برای دریافت بیشترین پرداخت است.

هر ماه، سازندگان می‌توانند در مجموعه‌ای از چالش‌های پیوسته و انباشته که بر روی یکدیگر ساخته می‌شوند، شرکت کنند. برای مثال، زمانی که حداقل 5 قرقره او به 100 بازی برسد، یک سازنده می تواند ابتدا 20 دلار برنده شود. هنگامی که آنها به این هدف رسیدند، قفل دیگری باز می شود – مانند برنده شدن 100 دلار که 20 حلقه به 500 بازی می رسد. این پیشرفت در طول دوره 30 روزه ادامه خواهد داشت و پس از آن در ابتدای ماه آینده برای راه اندازی مجموعه جدیدی از چالش ها بازنشانی می شود.

فیس بوک خاطرنشان می کند که در حال حاضر، فقط سازندگان منتخب به برنامه Reels Bonus دعوت شده اند. اما این شرکت می‌گوید که قصد دارد برنامه‌های تشویقی مختلف را آزمایش کند و با کسب اطلاعات بیشتر، قیمت‌های پرداخت را تنظیم کند. او همچنین اشاره می کند که شروع به اجرای تبلیغات همپوشانی در Reels در فیس بوک کرده است، جایی که آنها در حال آزمایش با طیف وسیع تری از سازندگان هستند و در طول زمان به موارد بیشتری گسترش خواهند یافت.

فیس بوک Reels همراه با ابزارها و تبلیغات خلاقانه جدید در سراسر جهان در حال گسترش است

شریل سندبرگ، مدیر عامل متا، در سخنرانی خود با مخاطبان خریداران رسانه ای در جریان ارائه NewFronts در اوایل این هفته، گفت: “بیش از 45٪ از حساب های اینستاگرام حداقل یک بار در هفته Reels را دوست دارند، روی آنها نظر می دهند یا به اشتراک می گذارند.” سازندگان از همه نوع به Reels متکی هستند و از آن به عنوان راهی برای جذب مخاطبان جدید و ارتباط با طرفداران خود استفاده می کنند. و ما از آنها با ابزارهای درآمدزا حمایت می کنیم، هم از طریق برنامه های تقسیم درآمد پاداش و هم از طریق حمایت طرفداران.

متا همچنین اعلام کرده است که سیستم انعام مجازی خود، Stars، آزمایش‌های خود را در فیس‌بوک گسترش داده است و سازندگان اینستاگرام به زودی می‌توانند Reels خود را در فیس‌بوک پست کنند، ویژگی که از پاییز گذشته آزمایش کرده‌اند. به عنوان بخشی از این افزونه، Meta آزمایش خواهد کرد که به سازندگان اجازه می دهد تا از طریق تبلیغات همپوشانی سهمی از درآمد حاصل از تبلیغات در درام های منتشر شده خود را کسب کنند.

متا در حال حاضر درآمد تبلیغاتی را با سهم درآمد 55٪ برای سازنده و 45٪ برای فیس بوک فراهم می کند. این مقدار کمی بالاتر از سهم 50/50 است که TikTok این هفته با راه اندازی برنامه TikTok Pulse خود اعلام کرد. اگرچه پالس نوع متفاوتی از محصولات تبلیغاتی است، اما در حال حاضر اولین و تنها سهم از گردش مالی تبلیغاتی سازندگان TikTok است. اما از آنجایی که تبلیغات فیس‌بوک هنوز گران‌تر از TikTok هستند، هنوز نمی‌توان گفت کدام سهم از گردش مالی برای نتیجه نهایی سازنده مفیدتر است.

شاید خبر مهمتری که در این هفته منتشر می شود این باشد که فیس بوک در حال برداشتن گامی برای کسب پاداش کمتر از جعبه سیاه است.

سال گذشته، سازندگان جوایز بزرگی را به دست آوردند – حتی تا 10000 دلار یا بیشتر – اما به گفته برخی از سازندگان، این تعداد از آن زمان کاهش یافته است. سازندگان، که توسط FT گزارش شده است، دریافته اند که تعداد بازدیدهای مورد نیاز برای رسیدن به هدف جایزه افزایش یافته است و رسیدن به آستانه آنها را دشوار می کند. اما از آنجایی که سیستم متا پویا و سفارشی شده است، درک اهداف متا واقعاً دشوار است.

اینستاگرام برای ارسال به Reels، شبیه سازی TikTok، جوایز زیادی ارائه می دهد

در این زمینه، متا اکنون حداقل راهی را برای سازندگان فردی معرفی می‌کند تا پاداش‌های خود را در یک مکان ردیابی کنند تا ببینند چقدر خوب کار می‌کنند.

متا می‌گوید که در حال راه‌اندازی صفحه فیس‌بوک Reels Play Bonus Insight است، که در آن آنها می‌توانند ببینند هر یک از درام‌های واجد شرایط خود در یک دوره سود معین، چند بازی دریافت کرده است.

تغییرات در برنامه جایزه به دنبال اقدام اخیر شرکت برای تغییر الگوریتم های خود به منظور اولویت دادن به محتوای اصلی نسبت به انتشار مجدد یا سایر محتوای جمع آوری شده از منابع دیگر است. متا قبلاً گفته بود که نمی‌خواهد TikTok را مجدداً منتشر کند، زیرا قبلاً گفته بود که محتوایی که دارای واترمارک از یک سایت دیگر باشد کاهش می‌یابد.

اینستاگرام سیستم رتبه بندی خود را برای برجسته کردن بهتر محتوای اصلی بهبود می بخشد

در حالی که متا در حال حرکت به سمت درآمدزایی بیشتر از درام های تبلیغاتی خود است، این شرکت این هفته از NewFronts بازدید کرد تا پیشرفت خود را در چالش TikTok تبلیغ کند. در اینجا، این شرکت برخی از شاخص‌های کشش ویدیو را تکرار کرد و اشاره کرد که 50 درصد از زمان صرف شده در سیستم عامل‌های متا اکنون شامل ویدیو می‌شود. بیش از 2 میلیارد نفر ویدیوهایی را با تبلیغات پخش تماشا می کنند. و بیش از 700 میلیون نفر هر ماه از جلوه های AR استفاده می کنند.

نادا استیرات، معاون متا، ایالات متحده، در جریان ارائه NewFronts گفت: “Reels، جدیدترین فرمت ویدئوی ما، اکنون بزرگترین محرک برای افزایش تعامل در اینستاگرام است.” او گفت: داستان‌های فراگیر درباره مخاطبان در مقیاس بزرگ.