منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • متا می گوید که درامز اکنون بیش از 20 درصد از زمانی را که کاربران در اینستاگرام سپری می کنند را تشکیل می دهند

متا می گوید که درامز اکنون بیش از 20 درصد از زمانی را که کاربران در اینستاگرام سپری می کنند را تشکیل می دهند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
متا می گوید که درامز اکنون بیش از 20 درصد از زمانی را که کاربران در اینستاگرام سپری می کنند را تشکیل می دهند

متا در فراخوانی برای کسب درآمد برای سه ماهه اول سال 2022 اعلام کرد که Reels، ویژگی ویدیوی کوتاه آن و رقیب TikTok، اکنون بیش از 20 درصد از زمانی را که مردم در اینستاگرام می گذرانند، تشکیل می دهد. این شرکت همچنین خاطرنشان کرد که ویدئو معمولاً 50 درصد از زمانی را که کاربران در فیس بوک می گذرانند تشکیل می دهد. اگرچه متا مشخص نکرد که چه مقدار از آن زمان از Reels تشکیل شده است، او اشاره کرد که Reels در فیس بوک نیز عملکرد خوبی داشت.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا در طی این مصاحبه گفت که اگرچه محصول ویدیویی کوتاه او در حال حاضر به اندازه Stories درآمد ایجاد نمی کند، این شرکت به بهبود آن در آینده خوش بین است. زاکربرگ به تجربه این شرکت با استوری اشاره کرد که در ابتدا به اندازه نمایش اصلی اینستاگرام درآمدزایی نداشت، اما با گذشت زمان بهبود یافته است. متا انتظار دارد با گذشت زمان شاهد تجربه مشابهی با درآمد Reels باشد، اما خاطرنشان می کند که این یک سفر چند ساله خواهد بود و این شرکت هنوز در روزهای اولیه تبلیغات Reels است.

زاکربرگ تاکید کرد که از ۱۸ سال پیش که فیس‌بوک راه‌اندازی شد، این شرکت تغییرات زیادی را در انواع رسانه‌هایی که مردم استفاده می‌کنند شاهد بوده است و این ویدئوی کوتاه تنها آخرین تکرار است و به سرعت در حال رشد است. او تاکید کرد که در حالی که متا شاهد افزایش ویدیوهای کوتاه مدت بوده است، همچنین شاهد تغییر عمده ای در پیشرفت توصیه های هوش مصنوعی بوده است و پخش بیشتر خود را برای نشریات و Reels افزایش داده است. وی تصریح کرد که انتشار گازهای گلخانه ای از کنترل انحصاری حلقه های اجتماعی مصرف کنندگان به مواردی که توسط هوش مصنوعی توصیه می شود در حال حرکت است.

زاکربرگ گفت: «توانایی توصیه محتوای دقیق از سراسر جهان که مستقیماً دنبال نمی‌کنید، تعداد زیادی از ویدیوها و پست‌های جالب و مفید را باز می‌کند که در غیر این صورت ممکن است از دست داده باشید.» هوش مصنوعی که ما می سازیم فقط یک سیستم ویدیوی کوتاه توصیه شده نیست، بلکه یک موتور کشف است که می تواند جالب ترین محتوایی را که مردم در سیستم های ما به اشتراک گذاشته اند به شما نشان دهد.

الگوریتم ارجاع قدرتمند TikTok یکی از دلایل محبوبیت بسیار زیاد آن است، بنابراین منطقی است که متا بر روی بهبود سیستم های ارجاع خود تمرکز کند تا افراد را وادار به تعامل بیشتر با Reels کند و برای رقابت با TikTok ترتیب داده شود.

نظرات متا در مورد درآمد Reels یک روز پس از آن است که گوگل فاش کرد که آزمایش تبلیغات YouTube Shorts را آغاز کرده است. ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل نیز اعلام کرد که یوتیوب شورتز، شبیه سازی پلتفرم TikTok، روزانه 30 میلیارد بازدید ایجاد می کند که چهار برابر بیشتر از سال گذشته است.

تلاش‌های ویدیویی کوتاه متا و یوتیوب پاسخی مستقیم به موفقیت TikTok است که طبق آخرین داده‌ها ثابت کرده است که یکی از سریع‌ترین پلتفرم‌های رسانه اجتماعی در حال رشد در جهان است. متا در چند ماه گذشته برای بهبود Reels کار کرده است و تا حد زیادی چندین ویژگی TikTok را در طول زمان به کار گرفته است، از جمله ابزار Duet مانند Remix برای کمک به رقابت با این پلتفرم.

از نظر درآمد سه ماهه متا به طور کلی، فیس بوک دارای 1.96 میلیارد DAU است که از 1.92 میلیارد در سه ماهه گذشته افزایش یافته است. علاوه بر این، آزمایشگاه‌های واقعیت متا تنها در سه ماهه اول با ضرر 2.96 میلیارد دلاری کار می‌کردند و سال گذشته آزمایشگاه‌های واقعیت بیش از 10 میلیارد دلار ضرر کردند.

متا می‌گوید تجارت فراجهانش 3 میلیارد دلار دیگر از دست داده است … اما دهه 2030 “هیجان‌انگیز” خواهد بود.