منو سایت

متا و ساما به دلیل شرایط بد کاری در کنیا با دعوی قضایی روبرو هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
متا و ساما به دلیل شرایط بد کاری در کنیا با دعوی قضایی روبرو هستند

متا و سما، پیمانکار فرعی اصلی آن برای تعدیل محتوا در آفریقا، در صورت عدم رعایت 12 شرط شرایط محل کار که پیش روی آنها قرار گرفته است، با شکایتی در کنیا به دلیل شرایط کاری خطرناک و ناعادلانه روبرو هستند.

Nzili and Sumbi Advocates، شرکت حقوقی نماینده دانیل موتاونگ، کارمند سابق سما که به دلیل سازماندهی اعتصاب در سال 2019 به دلیل شرایط کاری و حقوق بد اخراج شد، در نامه ای با درخواستی که توسط TechCrunch مشاهده شد، پیمانکار فرعی را به نقض حقوق مختلف متهم کرد. ، از جمله سلامت و حریم خصوصی کارکنان کنیایی و بین المللی.

موتاونگ ظاهراً به دلیل سازماندهی اعتصاب و تلاش برای وادار کردن کارکنان سما به اتحاد اخراج شد. این موسسه حقوقی به متا و سما 21 روز (سه شنبه 8 اسفند) مهلت داده است تا به این مطالبات پاسخ دهند یا محاکمه شوند.

این موسسه حقوقی در نامه درخواستی خود از متا و سما خواسته است تا با رعایت قوانین کار، حریم خصوصی و بهداشتی کشور، متخصصان بهداشتی واجد شرایط و با تجربه را استخدام کرده و به مجریان بیمه سلامت روان و غرامت بهتر ارائه کنند.

فیس‌بوک بیشتر این کار را به شرکت‌هایی مانند سما برون‌سپاری می‌کند – رویه‌ای که حاشیه سود فیس‌بوک را بالا نگه می‌دارد، اما به قیمت سلامتی هزاران ناظر – و ایمنی فیس‌بوک در سراسر جهان. وکلای موتوانگ گفتند، ناظران سما تخلفات مداوم از جمله شرایط خطرناک، تحقیرآمیز و خطر اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) را گزارش کرده اند.

شکایت آینده داستان تایم را دنبال می کند، که جزئیات آن را نشان می دهد که چگونه سما مدیران را به بهانه واهی استخدام می کند که در یک مرکز تماس مشغول به کار هستند. ناظران محتوا که از سراسر قاره استخدام شده اند، طبق تاریخ، باید فقط پس از امضای قراردادهای کاری و انتقال به مرکز آن در نایروبی، ماهیت کار خود را بیاموزند.

ناظران پست‌های رسانه‌های اجتماعی را در تمام پلتفرم‌های آن، از جمله فیس‌بوک، بررسی می‌کنند تا کسانی را که مرتکب نفرت، اطلاعات نادرست و خشونت می‌شوند، حذف کنند.

در میان بسیاری از الزاماتی که از کارکنان انتظار می رود آنها را برآورده کنند این است که ماهیت کار خود را با افراد خارجی فاش نکنند. این مقاله می گوید که ناظران محتوا در آفریقا کمترین حقوق را در جهان دریافت می کنند. سما در حال شکل گیری به عنوان یک شرکت اخلاقی با هوش مصنوعی است. این شرکت اخیرا پس از افشای این خبر، حقوق کارکنان خود را افزایش داده است.

این شرکت حقوقی ادعا می کند که سما به موتانگ و همکارش حمایت روانی اجتماعی و اقدامات بهداشت روانی کافی از جمله “وقفه های برنامه ریزی نشده در صورت لزوم، به ویژه پس از قرار گرفتن در معرض محتوای گرافیکی” ارائه نکرده است. عملکرد کارکنان سما نیز با استفاده از نرم افزار متا – برای اندازه گیری زمان حضور کارکنان در مقابل نمایشگر و حرکت در ساعات کاری مورد پایش قرار گرفت. او به آنها «سی دقیقه در روز با یک مشاور سلامتی» وقت داد.

«سما و متا نتوانستند مشتری ما را برای کاری که باید انجام می داد و عواقب آن آماده کنند. اولین ویدیویی که او به یاد می آورد که آن را تعدیل می کرد، سر بریدن بود. این دفتر می‌گوید تا کنون از قبل حمایت روانی به وی ارائه نشده است.

مرسی موتمی که محاکمه را رهبری می کند، گفت: “من مانند بسیاری از کنیایی ها از فیس بوک استفاده می کنم و این مکان مهمی برای بحث درباره اخبار است. اما به همین دلیل است که این پرونده بسیار مهم است.”

«امنیت و یکپارچگی فرآیند دموکراتیک ما در کنیا به فیس‌بوک بستگی دارد که کارکنان مناسبی دارد و ناظران محتوا، که در خط مقدم نفرت و اطلاعات نادرست کار می‌کنند، از حمایت لازم برای محافظت از همه ما برخوردار هستند. این یک پرونده کاری معمولی نیست – شرایط کاری مدیران در فیس بوک بر همه کنیایی ها تأثیر می گذارد.