منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • متا پس از ظاهر شدن در ویدئو در مورد تجاوز جنسی به خردسالان، توسعه جامعه جهانی را رهبری می کند

متا پس از ظاهر شدن در ویدئو در مورد تجاوز جنسی به خردسالان، توسعه جامعه جهانی را رهبری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تصاویر پس زمینه از جولای 1401


متا، شرکت مادر فیس‌بوک، به TechCrunch تأیید کرد که جرن آ. مایلز، که مدیر توسعه جامعه جهانی بود، پس از انتشار یک ویدیو در یوتیوب که دوباره در یوتیوب منتشر شد، دیگر توسط شرکت استخدام نشد. سایت هایی که او را در یک عملیات نیش دار که توسط آماتورها به قصد دستگیری پدوفیل ها انجام شده است، معرفی می کنند.

این ویدیوی دو ساعته که توسط یک گروه آماتور به نام PCI Predator Catchers Indianapolis در صفحه یوتیوب خود منتشر شده است، نشان می دهد که مایلز در حال انجام رابطه جنسی گرفتار شده است، نه به یک عمل جنسی خاص اذعان می کند و نه قصد داشتن رابطه جنسی را تایید می کند. و مشخص نیست که عواقب قانونی آن در صورت وجود چه خواهد بود.

اما دو نفر در آن هستند که در حال بازجویی از مایلز هستند که در بازجویی اعتراف می کند که با پسری 13 ساله ارتباط تصویری و نامناسبی داشته است. این یک تبادل به اندازه کافی وحشتناک است که مایلز بعداً پروفایل های اجتماعی خود را در سایت هایی مانند فیس بوک و توییترو – چه او اخراج شد یا داوطلبانه استعفا داد – مایلز نقش خود را در فیس بوک در مورد این موضوع ترک کرده است.

«جدی بودن این اتهامات قابل اغراق نیست. فرد دیگر در شرکت استخدام نمی شود. ما به طور فعال در حال بررسی این وضعیت هستیم و در حال حاضر نمی‌توانیم نظر بیشتری ارائه کنیم.» متذکر می شوم که پوساتری نیز قبل از ارسال بیانیه با توجه به اینکه رسانه های دیگر آن را پوشش نداده اند (با تشکر از راهنمایی) سعی کرد مرا از اهمیت این داستان منصرف کند.

متا احساس می‌کند سال‌ها با موجی از موجی از جنجال‌ها مواجه شده است، از حفاظت از داده‌ها و داستان‌های حفظ حریم خصوصی، اجرای مشکل‌ساز محصول و کاهش تعداد تعامل. حتی رسوایی های جنسی با خردسالان در این مرحله خبر جدیدی نیست.

می توان استدلال کرد که همه اینها بخش جدایی ناپذیری از بزرگ بودن و باز بودن متا است – میلیاردها نفر در سراسر جهان کاربر عادی سبد محصولات آن هستند که شامل فیس بوک، اینستاگرام، مسنجر، واتس اپ، محل کار و Oculus می شود. هیچ کدام از اینها منجر به هیچ چیز خوبی نمی شود.

به طور تصادفی، این شرکت در تلاش است تا جنایات روابط عمومی خود را تازه کند و با نامگذاری سیاستمدار سابق بریتانیایی نیک کلگ به عنوان رئیس خود در امور جهانی شروع کرد. آنها کار خود را برای آنها خواهند داشت.