منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • متا پیش نویس تصمیم جدیدی در مورد انتقال داده از اتحادیه اروپا-ایالات متحده ارسال کرده است

متا پیش نویس تصمیم جدیدی در مورد انتقال داده از اتحادیه اروپا-ایالات متحده ارسال کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

TechCrunch دریافته است که فیس بوک یک حکم اولیه “تجدید نظر شده” را از تنظیم کننده حریم خصوصی اتحادیه اروپا دریافت کرده است که پیامدهایی بر توانایی خود برای ادامه صادرات داده های کاربران به ایالات متحده دارد.

متا 28 روز فرصت دارد تا پیشنهادات خود را برای این تصمیم اولیه ارائه کند، در این مرحله ما پیش نویس تصمیمی را طبق ماده 60 برای سایر مقامات نظارتی مربوطه (CSA) آماده خواهیم کرد. گراهام دویل، معاون کمیسر کمیسیون حفاظت از داده های ایرلند (DPC) گفت: من انتظار دارم این اتفاق در آوریل رخ دهد.

دویل از ارائه جزئیات در مورد محتوای حکم بدوی خودداری کرد.

با این حال، طبق گزارش وال استریت ژورنال در آن زمان، به نقل از افراد آشنا با این موضوع، در اوایل سپتامبر 2020، DPC دستور اولیه ای را ارسال کرد و به فیس بوک گفت که انتقال داده ها را متوقف کند.

متا، همانطور که غول فناوری اخیراً امپراتوری داده کاوی خود را تغییر نام داد، در گفتگو با سرمایه گذاران به خطر تداوم انتقال داده های اتحادیه اروپا-ایالات متحده اشاره می کند.

او همچنین بلافاصله سعی کرد پیش نویس دستور قبلی DPC را در دادگاه به چالش بکشد – اما این مسیر قانونی در ماه مه سال گذشته به پایان رسید، زمانی که دادگاه عالی ایرلند حکمی مبنی بر رد اعتراض به دادرسی DPC صادر کرد.

مشخص نیست که آیا هیچ تغییر قابل توجهی در حقایق پرونده – بسته به درگیری بین قانون حفاظت از داده های اروپا و قدرت های نظارتی ایالات متحده – از زمان پیش نویس دستور قبلی که به شرکت گفته شده بود انتقالات را تعلیق کند، وجود داشته است یا خیر، که تنظیم کننده را مجبور به دستیابی به آن می کند. بدون توجه به آنچه متا در این مرحله بعدی ارائه می دهد، تا کنون یک نتیجه متفاوت است.

علاوه بر این، در ماه‌های اخیر، سایر آژانس‌های حفاظت از داده‌های اروپایی تصمیماتی را علیه سایر سرویس‌های ایالات متحده صادر کرده‌اند که شامل انتقال داده‌های شخصی به ایالات متحده – مانند Google Analytics – است که حداقل از نقطه نظر نوری، فشار را افزایش داده است. در DPC برای نهایی کردن تصمیم علیه متا.

رگولاتور همچنین با چالش رویه‌ای از جانب شاکی اصلی، مکس شرمز، روبرو شد، که در ژانویه 2021 از او توافق کرد که به سرعت شکایت طولانی‌مدت را نهایی کند – بنابراین این یک شبه مهلت دیگر است.

طبق شرایط این قرارداد، DPC موافقت کرد، Schrems همچنین در رویه “اراده خود” (موازی) خود – که علاوه بر تحقیقاتش بر اساس شکایت مربوط به شکایت اصلی (2013) آن آغاز شده بود، استماع خواهد شد. اکنون با این تصمیم اولیه جدید که برای متا صادر شده است، پیش می رود.

شرمز تأیید کرد که این تصمیم توسط DPC برای او ارسال شده است، اما توضیح بیشتری نداد.

(برای اطلاعات بیشتر، در ماه نوامبر، گروه حفاظت از حریم خصوصی مستقر در Schrems یک شکایت فساد جنایی علیه DPC تنظیم کرد – تنظیم کننده را به “اخاذی رویه ای” در ارتباط با تلاش برای جلوگیری از انتشار پیش نویس شکایات دیگر متهم کرد…)

در مورد “تقابلات نظارتی” متا و گزارش حریم خصوصی Adtech

هنوز دقیقاً مشخص نیست که این حماسه چند ساله انتقال داده تا چه مدت می تواند طول بکشد تا اینکه تصمیم نهایی به Meta برسد – به طور بالقوه به او دستور دهد که ترجمه ها را متوقف کند.

ولی باید اکنون به ماه ها نزدیک تر است تا سال ها.

فرآیند ماده 60 حول سایر آژانس‌های مربوط به حفاظت از داده‌ها می‌چرخد – که این فرصت را دارند تا در یک دوره اولیه یک ماهه نسبت به پیش‌نویس تصمیم‌گیری توسط یک مقام اصلی اعتراضات مستدل داشته باشند. اگرچه ممکن است پسوندهایی وجود داشته باشد. و اگر اختلاف نظر بزرگی بین DPA بر سر یک تصمیم اولیه وجود داشته باشد، می تواند ماه ها به فرآیند تصمیم گیری نهایی اضافه کند – و در نهایت ممکن است شورای حفاظت از داده های اروپا را ملزم به مداخله و تحمیل تصمیم نهایی کند.

همه چیزهایی که هنوز در راه است؛ در حال حاضر، توپ به میدان متا برگشته است تا ببیند وکلای او چه حرف جدیدی می‌توانند بزنند.

با غول فناوری برای اظهار نظر در مورد آخرین پیشرفت تماس گرفته شد و سخنگوی متا در بیانیه ای به ما گفت:

این تصمیم نهایی نیست و IDPC نظرات حقوقی بیشتری را درخواست کرده است. توقف انتقال داده‌ها نه تنها برای میلیون‌ها نفر، سازمان‌های خیریه و کسب‌وکار در اتحادیه اروپا که از خدمات ما استفاده می‌کنند، بلکه برای هزاران شرکت دیگر که برای ارائه خدمات جهانی به انتقال داده‌های اتحادیه اروپا-ایالات متحده متکی هستند، مضر است. یک راه حل بلندمدت برای انتقال داده اتحادیه اروپا-ایالات متحده برای حفظ ارتباط مردم، مشاغل و اقتصادها مورد نیاز است.

بخش هیجان انگیز دیگری از این داستان به ظاهر بی پایان وجود دارد – در حالی که مذاکرات بین کمیسیون اروپا و ایالات متحده برای جایگزینی توافق نامه انتقال غیرقابل وجود سپر حریم خصوصی ادامه دارد.

در ماه‌های اخیر، فیس‌بوک و گوگل تماس‌های عمومی برای توافق بر سر یک قرارداد جدید داده‌های فراآتلانتیک برقرار کرده‌اند – فشار برای سطح بالایی از عدم اطمینان حقوقی که بسیاری از سرویس‌های ابری در ایالات متحده (یا حداقل آن‌هایی که از کنار گذاشتن آن امتناع می‌ورزند) از خدمات خودشان. دسترسی به اطلاعات شخصی افراد).

با این حال، کمیسیون قبلاً هشدار داده بود که این بار “راه حل سریع” وجود نخواهد داشت – در اوایل سال 2020 گفت که جایگزینی تنها در صورتی امکان پذیر خواهد بود که تمام مشکلات شناسایی شده توسط دیوان عدالت اروپا در حکم ژوئیه خود، سپر حریم خصوصی را باطل کند. می تواند مجاز باشد (به معنای هم ابزار قانونی و هم در دسترس حفاظت از اروپایی ها و برخورد با قدرت های نظارتی نامتناسب ایالات متحده که بر رهگیری انبوه ارتباطات اینترنتی متکی هستند).

بنابراین، به طور خلاصه، Privacy Shield 3.0 مانند یک سفارش پیچیده به نظر می رسد – مطمئناً نوع سفارش کوتاهی که به تجارت معمول متا نیاز دارد … بنابراین لابی گر اصلی، نیک کلگ، مطمئناً کار خود را انجام داده است!

فیسبوک گفته است که ممکن است به دنبال تصمیم Schrems II، انتقال داده از اتحادیه اروپا را متوقف کند

با رشد جریان داده ها، گوگل در حال لابی گری برای رفع سریع انتقالات اتحادیه اروپا به ایالات متحده است