منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • محققان می ترسند که به دست آوردن ماسک برای داده های تحقیقاتی در توییتر چه معنایی دارد

محققان می ترسند که به دست آوردن ماسک برای داده های تحقیقاتی در توییتر چه معنایی دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
محققان می ترسند که به دست آوردن ماسک برای داده های تحقیقاتی در توییتر چه معنایی دارد

درباره پیشنهاد ایلان ماسک برای تصاحب توییتر مطالب زیادی نوشته شده است، تلاشی که با وجود حمایت قابل توجه مورگان استنلی و تایید هیئت مدیره توییتر، در حال حاضر بر اساس نامشخصی است.

این گزارش و مطالعه بر پیامدهای امنیتی خرید پیشنهادی، و همچنین روی رویکردهای بالقوه ماسک برای تعدیل محتوا و در یک موضوع مرتبط، درک او از مفهوم “آزادی بیان” متمرکز بود. اما یکی دیگر از جنبه های بعدی این معامله کمتر مورد توجه قرار گرفته است: اینکه چگونه سیاست توییتر در مورد دسترسی به داده های تحقیقاتی می تواند تحت رژیم ماسک تغییر کند.

توییتر همیشه رابطه خوبی با محققان نداشته است. این در حالی است که در سال های اخیر، این شبکه اجتماعی در زمانی که رقبا برعکس اقدام کرده اند، گامی در جهت دسترسی به آرشیو خود برداشته است. در ژانویه 2021، توییتر گفت که محققان دانشگاهی یکی از بزرگترین گروه هایی هستند که از API آن استفاده می کنند.

برخی از محققان نگرانند که ماسک تعهد مشابهی برای دسترسی آزاد به داده ها نداشته باشد، به ویژه با توجه به حفاری هایی که در گذشته نشان داده است تا گزارش دهد که تلاش های او (از جمله تسلا) را در نوری نامطلوب نشان می دهد.

تاکنون، توییتر در بین پلتفرم‌های اصلی از نظر نحوه ارائه داده‌های قابل دسترسی به محققان منحصربه‌فرد بوده است. دیوید جی رند

در سال 2018، ماسک در پاسخ به گزارش‌های مربوط به تصادفات مربوط به خودروهای تسلا، مشکلات کارگری تسلا و رابطه او با وال استریت، در سال 2018 وعده داد – اما در نهایت شکست خورد – وب‌سایتی برای ارزیابی «حقیقت اصلی» مقالات و روزنامه‌نگاران.

Moore Naaman، استاد علوم اطلاعات در Cornell Tech، آینده‌ای را پیش‌بینی می‌کند که در آن ماسک با محققانی که «چالش‌ها و کاستی‌های» توییتر را آشکار می‌کنند دشمنی می‌کند.

نعمان که از سال 2009 از داده های توییتر استفاده می کند، از طریق ایمیل به TechCrunch گفت: «من بدبین هستم که توییتر به عنوان یک شرکت خصوصی تحت رهبری ماسک به تلاش برای پاسخگویی ادامه دهد. “من مانند ما به تحقیق اعتقاد ندارم [former President Donald Trump’s] کمپین سرقت را متوقف کنید – و داده‌هایی که از توییتر جمع‌آوری کردیم و در 12 مقاله مختلف از سال گذشته در اختیار محققان دیگر قرار دادیم – برای ماسک مجاز خواهد بود. دوم، من نمی توانم تصور کنم که تیم های داخلی که اخلاق و تعصب سیستم های شرکت را آزمایش می کنند، به خوبی به عملکرد خود ادامه دهند، چه رسد به اینکه یافته های خود را به صورت عمومی منتشر کنند.

«اگر به انتشار ادامه دهند، این نشریات برای غلبه بر ظن موجود در مورد ماهیت شرکتی پسند سوگیری پلتفرم هایی که مقالات علمی خود را منتشر می کنند، کار بسیار سخت تری خواهند داشت.

در میان وعده‌های دیگر، ماسک گفت که قصد دارد «ربات‌های اسپم» را در توییتر شکست دهد – ظاهراً به حساب‌های مخربی اشاره دارد که اطلاعات نادرست و کلاهبرداری را پشتیبانی می‌کنند. اورستیس پاپاکیریاکوپولوس، محقق فوق دکترا در آزمایشگاه رسانه MIT، در ایمیلی به TechCrunch گفت: اما همه ربات ها مضر نیستند.