منو سایت

مدیرعامل اولیه TikTok به تازگی اپلیکیشن دوستیابی Spark را راه اندازی کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
مدیرعامل اولیه TikTok به تازگی اپلیکیشن دوستیابی Spark را راه اندازی کرده است

رئیس سابق musical.ly (اکنون به نام TikTok شناخته می شود)، الکس هافمن قبلاً کاری انجام داده است که غیرممکن به نظر می رسد: او به ایجاد برنامه ای کمک کرد که می تواند با غول های اجتماعی مانند متا، یوتیوب یا اسنپ چت رقابت کند. پس از اینکه ByteDance در سال 2018 musical.ly را به مبلغ 1 میلیارد دلار خریداری کرد، هافمن شرکت را ترک کرد تا سرمایه‌گذار شود، اما خیلی زود تصمیم گرفت که می‌خواهد دوباره اپلیکیشن بسازد. بنابراین هافمن 9count را تأسیس کرد، شرکت مادر اپلیکیشن هایی مانند Everland، Helpline، Juju و اپلیکیشن Wink Friendship که میلیون ها کاربر دارد.

هافمن به TechCrunch گفت: “روندی وجود دارد که من در چین متوجه شده ام که بسیاری از شرکت های فناوری فقط یک محصول ندارند، بلکه چندین محصول دارند.” او خاطرنشان کرد که شرکتی مانند متا با خرید برنامه هایی مانند اینستاگرام و واتس اپ در حال رشد است، در حالی که توییتر همچنان همان برنامه پرچمدار را تکرار می کند. “البته داشتن یک محصول فوق العاده هیجان انگیز است، اما ما شاهد این هستیم که گروه های علاقه مند بیشتر و بیشتری داشته باشیم. ارائه خدمات به آنها فقط با یک محصول می تواند کارساز باشد، اما شانس بیشتری برای ارتباط با افراد بیشتری با محصولات مختلف وجود دارد.”

تاکنون، Wink موفق‌ترین برنامه 9count است که در میان کاربران جوان‌تری که به دنبال یافتن دوستان جدید آنلاین هستند، محبوبیت دارد (هافمن می‌گوید این برنامه دارای یک تیم نظارت بر محتوا متشکل از 15 نفر است که 24/7 کار می‌کنند). اما Wink افراد را بدون توجه به موقعیت مکانی به هم متصل می کند، تا زمانی که کاربران به یک زبان صحبت می کنند. این طراحی عمدی است – این شرکت نمی خواهد با مشکل امنیت افرادی که در زندگی واقعی ملاقات می کنند روبرو شود، زیرا این برنامه برای کاربران 13 سال و بالاتر در دسترس است.

هافمن گفت: “اما جالب بود که برخی از مصرف کنندگان بالای 18 سال از ما پرسیدند: “اوه، عالی است اگر بتوانم در شهر خود به دنبال مردم بگردم.” “بنابراین این یکی از دلایلی بود که گفتیم، می دانید، شاید ایجاد یک برنامه دوستیابی منطقی باشد.

شخصی که تلفنی در دست دارد که رابط شبکه یک برنامه دوستیابی را نشان می دهد

اعتبار تصویر: جرقه

برخلاف بسیاری از برنامه‌های دوست‌یابی محبوب، Spark از شما نمی‌خواهد انگشت خود را به چپ یا راست بکشید. درعوض، می توانید افراد اطراف خود را به یکباره در یک شبکه ببینید، چیزی شبیه به Grindr. اما بر خلاف Grindr، خوشبختانه شما فقط در صورتی می‌توانید پیام‌هایی را از افراد دریافت کنید که هر دو یکدیگر را “درخشیده” (یا دوست داشته باشید).

هافمن گفت: «برای ما، ما واقعاً در تلاش بودیم تا بفهمیم دنیای واقعی چه کاری را به بهترین شکل ممکن انجام خواهد داد. به عنوان مثال، در یک مهمانی، وقت خود را صرف «بله» و «نه» فکر کردن نمی کنید و در عین حال همه اطرافیانتان را تماشا می کنید.

مانند اپلیکیشنی مانند Bumble، پس از ارسال لایک یا پیام به Spark، درخواست فقط 24 ساعت طول می کشد.

هافمن می‌گوید: «ما واقعاً می‌خواهیم کاربران به سرعت واکنش نشان دهند، بنابراین هیچ‌کس مجبور نیست بازی انتظار را مانند سایر برنامه‌ها در حال حاضر انجام دهد.

Spark در حال حاضر “به نرمی” در صدها کشور راه اندازی شده است و در یک روز به رتبه 1 در فروشگاه برنامه های iOS در ایرلند و هلند رسیده است. اگرچه استفاده از این برنامه رایگان است، اما یک گزینه اشتراک نیز وجود دارد که به کاربران یک برنامه دوستیابی پولی استاندارد می دهد، مانند امکان دیدن همه افرادی که دوست دارید، “جرقه های” اضافی و موارد دیگر. هافمن خاطرنشان کرد که قیمت‌ها و مزایا دقیق هنوز در معرض تغییر هستند، اما در حال حاضر اشتراک 19.99 دلار در ماه است، با تخفیف‌های جزئی اگر سه یا دوازده ماه مشترک شوید.

وقتی صحبت از امنیت به میان می‌آید، Spark از Hive، یک ابزار تعدیل هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا مطمئن شود کاربران محتوای مضر یا NSFW را در حساب‌های خود آپلود نمی‌کنند. Spark نیز مانند Wink دارای یک تیم اعتماد و ایمنی 24 ساعته است. اسپارک همچنین یک کارشناس امنیتی را استخدام کرد تا باگ ها و آسیب پذیری های پلتفرم را قبل از اینکه توسط بازیگران بد استفاده شود شناسایی کند.

البته، مهم نیست که چه اقدامات احتیاطی ایمنی در برنامه دوستیابی ارائه شده است، کاربران همیشه باید در ملاقات حضوری با افراد غریبه مراقب باشند. Match Group، شرکت مادر برنامه‌هایی مانند Tinder، OkCupid و Hinge، در Noonlight سرمایه‌گذاری می‌کند تا ویژگی‌های امنیتی مانند کمک اضطراری، ردیابی موقعیت و تأیید عکس را فعال کند. این تصمیم تجاری به دنبال گزارش تحقیقاتی ProPublica و Columbia Journalism Investigations بود که نشان داد چگونه Match Group به مجرمان جنسی بدنام اجازه می دهد از برنامه های رایگان آن استفاده کنند.

9count که در سال 2018 تأسیس شد، 21.5 میلیون دلار سرمایه به رهبری Redpoint و GGV Capital جمع آوری کرد. آخرین برنامه Spark آن اکنون برای iOS در دسترس است.

Match Group جدیدترین اپلیکیشن دوستیابی خود را با نام Stir با هدف والدین مجرد راه اندازی کرد

اپل دوباره به دلیل اعمال شرایط “غیر معقول” برای برنامه های دوستیابی به دنبال دستور ضد انحصار هلند جریمه می کند