منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • مدیر استعدادهای درخشان Instacart به تازگی به Pear VC پیوسته است. در اینجا نگرش او به بازار است

مدیر استعدادهای درخشان Instacart به تازگی به Pear VC پیوسته است. در اینجا نگرش او به بازار است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
مدیر استعدادهای درخشان Instacart به تازگی به Pear VC پیوسته است. در اینجا نگرش او به بازار است

در اوایل این هفته، TechCrunch اعلام کرد که رئیس سابق پرداخت در Instacart اخیرا تیم تحویل مواد غذایی را برای یک ماجراجویی جدید ترک کرده است. همانطور که اتفاق می افتد، متیو برنبام، رئیس کسب استعدادهای Instacart در چهار سال گذشته، پس از پیوستن بی سر و صدا به شرکت سرمایه گذاری Pear VC در ماه گذشته، در حال حاضر است.

حرکات Instacart چه چیزی را پیشنهاد می کند؟ بیرنباوم، که کار استخدام خود را در سال 2010 آغاز کرد، اصرار دارد که این حرکت ها کمتر به اینستاکارت می گویند و بیشتر به بازار کار داغ در زمانی که کارمندان با فرصت هایی که ممکن است «زیر آب» باشند، به ویژه در معرض شکار غیرقانونی هستند.

صبح دیروز ما گفتگوی گسترده ای با برنباوم داشتیم که چرا خودش منصوب شد و تیم های دیگر باید در مورد آنچه در بازار اتفاق می افتد بدانند. گفتگوی ما به مدت طولانی ویرایش شده است.

TC: شما به تازگی از یک شرکت در حال رشد به یک شرکت پرخطر تبدیل شده اید. چرا؟

MB: من قبلا با برخی از شرکت های سرمایه گذاری پیشرو ملاقات کرده بودم [before joining Instacart]، اما برخی از مصاحبه ها کمی دلسرد کننده بودند، به این معنا که برخی از شرکای مورد نظر من واقعاً می خواستند نوع مکالمات آنلاینی را که در آن شرکت داشتند، خالی کنند، مانند “پسر من تازه فارغ التحصیل شده است” یا “دخترم” در حال فارغ التحصیلی از مدرسه است.” XYZ; آیا می توانید به او کمک کنید تا اولین شغل خود را پیدا کند؟

هوم

بسیاری از تفکرات این بود که چگونه می توان از شرکای کاری که از شرکا خواسته می شود از نظر استعداد انجام دهند، تفکیک کرد تا بتوانند بر روی کارهای بیشتر از شریک تمرکز کنند. صادقانه بگویم، اگرچه اگر امروز به اطراف نگاه کنید، تقریباً هر شرکت سرمایه گذاری حداقل یک فرد با استعداد دارد، ارتباط آنها با شرکت چیزی است که این افراد بسیار زیر سوال می روند. در خیلی از موارد، [my acquaintances] احساس می کنند برای کمک به به روز نگه داشتن شرکت معرفی شده اند. اگر یک شرکت با سایر شرکت‌های پرخطر رقابت کند که می‌توانند یک کارکرد استعداد را به کار گیرند، برای شرکتی که این کارکرد را ندارد دشوارتر می‌شود.

اگر به مدل اعتقاد ندارید چرا به گلابی بپیوندید؟

گلابی در واقع می خواهد شرکت ها را به خودکفایی برساند. در گلابی ما می خواهیم بتوانیم مثلاً سه تا پنج مهندس را برای 12 تا 14 ماه استخدام کنیم. [as part of our promise] با هر سرمایه گذاری بذری که انجام می دهیم. ما معتقدیم که این در واقع یک ویژگی متمایز است، به این معنا که اکثر سرمایه‌گذاران خطرپذیر نمی‌توانند یا نمی‌خواهند این تعهد را به عنوان بخشی از پیشنهاد اصلی خود در هنگام امضای موسس خبرنامه انجام دهند. و Pear ارتباطات و زیرساخت لازم برای انجام این کار را دارد، به خصوص در مراحل اولیه که مهندسان حیاتی ترین افراد مورد نیاز برای این مرحله بعدی هستند. گلابی در حال حاضر چیزهای بسیار خوبی از نظر برنامه های خوابگاهی و صنعتی برای شروع ساخت بسیاری از شبکه ها دارد که در نهایت به استخدامی که ما نیاز داریم برای مجموعه شرکت هایمان کمک می کند.

در حال حاضر همه قول دسترسی به همان گروه مهندسان برتر را می دهند. اوایل این هفته، درباره شتابدهنده نوشتم که در تابستان امسال به جای روز سرمایه‌گذار، میزبان یک نمایشگاه شغلی است تا بنیان‌گذاران را با استعدادهای مهندسی مرتبط کند.

گروهی از شرکت ها هستند که همین کار را انجام می دهند یا سعی کرده اند همان کار را انجام دهند. گلابی در این قسمت از پیشنهاد اصلی ما تنهاست. اما حق با شماست، بازار کلی برای استخدام مهندسان وحشیانه است.

چی انجام دادن آیا در حال حاضر باید یک مهندس برتر ارائه دهید؟

از ابتدا تا شروع و از مهندس به مهندس دیگر متفاوت است. از نظر تاریخی، برخی برای پرداخت بهینه شده اند، در حالی که برخی دیگر برای جبران کامل در قالب پرداخت و حقوق صاحبان سهام. برخی برای پتانسیل بلندمدت بهینه شده اند – فرصتی برای ثروتمند شدن با پیوستن زودهنگام به یک شرکت با سهام بزرگتر – و برخی برای موقعیت یا اعتبار یا مدیرشان یا اینکه چقدر کار آسان یا دشوار خواهد بود بهینه شده اند.

آنها هنوز در حال بهینه سازی برای چیزهای مختلف هستند، اما یکی از تفاوت های بزرگ امروز در مقایسه با پنج سال پیش این است که درخت تصمیم گیری باینری کمتر است. در حالی که پیش از این می توانستید یک پیشنهاد با پول بالا و سرمایه کمتر یا یک پیشنهاد با سرمایه بالا و پول کمتر دریافت کنید، در بازار امروز می توانید با پول بالا خرید کنید و پیشنهاد دریافت کنید. و سرمایه بالا قبلاً باید برای دو مورد از پنج معیار تصمیم گیری بهینه سازی می کردید و اکنون برای چهار معیار بهینه سازی می کنید. این امر استخدام را دشوارتر می کند زیرا بسیاری از شرکت ها قادر به ارائه این موارد نیستند.

بسیاری از افراد اینستاکارت را ترک می کنند. بدیهی است که شما آماده بودید که از آنجا استخدام شوید. چرا؟

این برای من بیشتر یک تصمیم شخصی بود. من چهار سال آنجا بودم و شرکت را از 300 به 3000 رساندم [employees]و در این مدت 1200 مهندس را استخدام کرد. می خواستم کاری را انجام دهم که به مرحله ساخت و ساز نزدیک تر بودم. تیم من 125 بود [people]. من از طریق مدیرانی که مدیرانی را مدیریت می کنند که مدیران را مدیریت می کنند، مدیریت کردم.

پس دلیل دیگری برای ترک مردم وجود ندارد؟

من نمی توانم در مورد افراد دیگر صحبت کنم. اما یکی از روندهایی که ما می بینیم – برای بسیاری از شرکت هایی که در طول همه گیری و فراتر از آن بسیار سریع رشد کردند [been impacted by a] نوع تعدیل بازار – اگر به ارزش سهام خود نگاه کنید، ممکن است زیر آب باشید.

این یک مثال بد است زیرا DoorDash رقیب مستقیم Instacart است. ولی اگر کسی مجبور شد از Instacart به DoorDash تغییر مکان دهد و سرمایه DoorDash در حال حاضر 50٪ یا 40٪ از آنچه در اوج خود بود است، کسی می تواند بهترین های هر دو دنیا را که سرمایه Instacart خود را می گیرد، به دست آورد، آن را قفل کند، سپس بروید دریافت کنید. دو برابر ارزش سهام در DoorDash نسبت به آنچه که اگر یک سال پیش به آن ملحق شده بودید، دریافت می کردید.

فکر می‌کنم چیزهای زیادی در بازار اتفاق می‌افتد که مردم به بالا نگاه می‌کنند، به اطراف نگاه می‌کنند و می‌پرسند، “هی، جایگزینی برای ماندن در یک شرکت به جای تماشای شرکت دیگر چیست؟” فکر نمی کنم فقط برای مهندسان باشد. اکثر شرکت هایی که دیر یا قبل از عرضه اولیه اولیه هستند یا در دو سال گذشته سهامی عام شده اند [are going] در طول همان سفر، بنابراین اگر شاهد ترافیک زیادی در این گروه از شرکت ها باشیم، تعجب نخواهم کرد.

متقاضیان امروز روی صندلی راننده نشسته‌اند، جایی که واقعاً می‌توانند به آنجا بروند و هر چیزی را بخواهند، و اگر نه تعداد زیادی، یک شرکت وجود خواهد داشت که مایل به ارائه آن هستند.