منو سایت

مدیر عامل سابق OpenSea دستگیر و متهم به تجارت داخلی در NFT شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
مدیر عامل سابق OpenSea دستگیر و متهم به تجارت داخلی در NFT شده است

بر اساس بیانیه مطبوعاتی منطقه جنوبی نیویورک (SDNY)، مدیر عامل سابق استارتاپ پرمخاطب NFT OpenSea روز چهارشنبه دستگیر و به «کلاهبرداری و پولشویی در ارتباط با یک طرح معاملات داخلی» متهم شد.

TechCrunch قبلاً اخراج مدیر سابق محصولات OpenSea نیت چستین را پوشش می داد. چستین متهم به پیش خرید مجموعه‌های NFT بود که می‌دانست به‌طور برجسته در صفحه اصلی OpenSea نمایش داده می‌شود. اقدامات او توسط سایر خریداران NFT که تراکنش های او را در بلاک چین اتریوم تجزیه و تحلیل کردند، کشف شد.

OpenSea به زودی چستین را پس از مشروع دانستن این اتهامات اخراج کرد، اگرچه چستین در جامعه NFT، به ویژه در توییتر، فعال باقی ماند. این استارت آپ خاطرنشان کرد که از قبل سیاست های خاصی برای منع این نوع رفتارها نداشته است، اما از آن زمان قوانین جدیدی را برای کارمندان معرفی کرده است.

OpenSea آخرین بار توسط سرمایه گذارانی از جمله Andreessen Horowitz، Paradigm و Coatue، 13.3 میلیارد دلار ارزش گذاری شد.

NFT Kingpin OpenSea با بزرگنمایی جدید 13.3 میلیارد دلاری فرود می آورد.

وزارت دادگستری و دفتر دادستانی SDNY شروع به فعال‌تر شدن در پیگرد قانونی ارزهای دیجیتال کرده‌اند، اما حوزه NFT تا حد زیادی از بسیاری از اقدامات اجتناب می‌کند، که این اعلامیه را برای کسانی که در فضای رمزنگاری هستند کمی شوکه‌کننده کرد.

NFTها ممکن است جدید باشند، اما این نوع طرح های جنایی نیستند. گفته می شود که ناتانیل چستین به OpenSea خیانت کرد و از اطلاعات تجاری محرمانه خود برای کسب درآمد برای خود استفاده کرد. دادستان ایالات متحده، دیمین ویلیامز، در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: «ادعاهای امروز نشان‌دهنده تعهد سرویس به حذف معاملات داخلی – چه در بازار سهام و چه در بلاک چین است».

ما برای نظر دادن با OpenSea تماس گرفتیم.

OpenSea این اتفاق را اعتراف می کند زیرا مدیر عامل شرکت متهم به معامله NFT با اطلاعات داخلی است