منو سایت

مدیر عامل پاراگ آگراوال گفت که ایلان ماسک به هیئت مدیره توییتر نمی‌پیوندد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
مدیر عامل پاراگ آگراوال گفت که ایلان ماسک به هیئت مدیره توییتر نمی‌پیوندد

پاراگ آگراوال، مدیرعامل شبکه اجتماعی، پس از اعلام هفته گذشته مبنی بر انتصاب مدیران عامل تسلا و اسپیس ایکس به این پنل، در تحولی شگفت‌انگیز گفت که ایلان ماسک به هیئت مدیره توییتر نمی‌پیوندد.

«روز سه شنبه اعلام کردیم که ایلان پس از بازرسی و پذیرش رسمی به عضویت هیئت مدیره منصوب خواهد شد. انتصاب ایلان به هیئت مدیره قرار بود در تاریخ 4/9 اجرایی شود، اما ایلان همان روز صبح گفت که دیگر به هیئت مدیره نخواهد پیوست، “آگراوال در یک توییت گفت.

ما همیشه قدردان سهم سهامداران خود، چه در هیئت مدیره ما باشند و چه نباشند، خواهیم بود. ایلان بزرگترین سهامدار است و ما پذیرای مشارکت او خواهیم بود.”

در آنچه به نظر می رسد یک تفسیر رسمی در مورد توسعه، ثروتمندترین مرد جهان است یک بیانیه تک حرفی ارائه دهید🤭، “Emoji، که طبق دیکشنری Urban، تعابیر رایج آن شامل” شگفت زده”، “شوک” و “ذهن” است.

افشاگری آگراوال، که هفته گذشته گفته بود قبل از اعلام انتصابش به هیئت مدیره، “چند هفته” با ماسک نامزد کرده است، به دنبال توئیت های غیرمعمول مدیرعامل اسپیس ایکس در آخر هفته است که در آن او با صدای بلند 80 میلیونی خود را متحیر می کند. آیا توییتر در حال مرگ است یا خیر، با استناد به تعداد کم توییت‌های برخی از محبوب‌ترین شخصیت‌ها در شبکه‌های اجتماعی. ماسک همچنین از دنبال کنندگان خود پرسید که آیا توییتر باید دفتر مرکزی خود در سانفرانسیسکو را به یک پناهگاه بی خانمان تبدیل کند؟

ملحق شدن به هیئت مدیره توییتر مستلزم آن است که ماسک مالکیت کل خود را بر شبکه اجتماعی حداکثر به 14.9 درصد محدود کند و در عین حال 90 روز پس از خروج در هیئت مدیره بماند، طبق شرایط توافقی که توییتر فاش کرد.

“من واقعا خوشحالم که ایلان به هیئت مدیره توییتر می پیوندد!” جک دورسی، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل سابق توییتر، در مورد خبر پیوستن ماسک به هیئت مدیره توییتر گفت: او عمیقاً نگران دنیای ما و نقش توییتر در آن است. پاراگ و ایلان با قلب خود رهبری می کنند و تیم شگفت انگیزی خواهند بود. دورسی هنوز در مورد توسعه جدید اظهار نظری نکرده است.

طبق پرونده ای که اوایل ماه جاری منتشر کرد، ماسک 9.2 درصد از سهام توییتر را خریداری کرد. پس از انتشار اخباری مبنی بر خرید سهام ماسک، سهام توییتر تا 30 درصد افزایش یافت و در روز بعد زمانی که انتصاب وی به هیئت مدیره اعلام شد، 10 درصد دیگر افزایش یافت.

آگراوال روز دوشنبه در توییتی نوشت: «من و هیئت مدیره بحث های زیادی در مورد پیوستن ایلان به هیئت مدیره و مستقیماً با ایلان داشتیم. “ما هیجان زده بودیم که با هم کار کنیم و خطرات را روشن کردیم. ما همچنین معتقد بودیم که داشتن ایلان به عنوان متولی شرکت، جایی که او مانند همه اعضای هیئت مدیره باید در راستای منافع شرکت و همه سهامداران ما عمل کند، بهترین راه برای پیشرفت است.»

ایلان نگفت که چرا در این شرکت سرمایه‌گذاری می‌کند، اما زمان افشای این خبر دنبال شد و از آزادی بیان و سانسور در توییتر ابراز نگرانی کرد. با این حال، تحلیلگران برنشتاین معتقدند که علاقه ماسک به توییتر تا حد زیادی شخصی است.

او به بیش از 15 میلیاردر دیگر با مالکیت رسانه‌ها، از جمله بزوس با WaPo می‌پیوندد. آنها در یادداشتی نوشتند: “ما این علاقه را به عنوان یک حواس پرتی بالقوه برای سهامداران ماسک و TSLA می دانیم، با توجه به اینکه ماسک احتمالاً در حال حاضر بیش از حد درگیر است و اشتیاق او برای سانسور / آزادی بیان زیاد است.”

در آخر هفته، ماسک همچنین پیشنهاد داد که توییتر همه کسانی را که مشترک سرویس اشتراک ماهانه 3 دلاری این شرکت، Twitter Blue هستند، بررسی کند. ماسک با تشریح ویژگی‌های توییتر آبی گفت: «و بدون تبلیغات». اگر توییتر برای بقای خود به پول تبلیغات وابسته باشد، قدرت شرکت‌ها در دیکته کردن سیاست‌ها به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.