منو سایت

مدیر عامل Flutterwave به اتهامات مربوط به رفتار نادرست به کارکنان رسیدگی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
مدیر عامل Flutterwave به اتهامات مربوط به رفتار نادرست به کارکنان رسیدگی می کند

بر اساس ایمیلی که TechCrunch به کارمندان دریافت کرد، اولوگ بنگا آگبولا، مدیر عامل Flutterwave، برای اولین بار در این ماه ادعاهای سوء رفتار مالی و شخصی علیه او و شرکت را بررسی کرد.

او نوشت: «امروز می نویسم زیرا می خواهم بدانید که چقدر نگران تأثیر خواندن اتهامات نادرست علیه شرکت ما بر همه شما هستم.

این واقعیت که اتهامات تخلف مالی، تضاد منافع و آزار و اذیت جنسی است ثابت شده است جعلی یا قبلا گزارش شده استبررسی و رسیدگی توسط مدیریت برای من کمتر از این واقعیت است که این ادعاها ممکن است اعتماد شما را به شرکت متزلزل کرده باشد. به عنوان موسس و مدیر عامل، مسئولیت رسیدگی به هر گونه نگرانی که ممکن است داشته باشید، بر عهده من است و این برای من یک اولویت خواهد بود که به جلو بروم.

اینها اولین نظرات مدیرعامل از الف است گزارش از هفته نامه غرب آفریقاخبرنامه Substack که توسط روزنامه‌نگار دیوید هاندین نوشته شده است، چندین اتهام را علیه این استارت‌آپ و آگبولا فاش می‌کند، از کلاهبرداری و شهادت دروغ گرفته تا معاملات داخلی و آزار و اذیت جنسی.

این گزارش چند روز پس از آن منتشر شد که کلارا وانجیکو اودرو، مدیر عامل سابق Credrails و مدیر عامل فعلی، نشریه ای را در Medium و منتشر کرد. یک سری توییت در 4 آوریل، او شرکت و مدیر عامل آن، اولوگ بنگا آگبولا را متهم کرد که در گذشته او را مورد آزار و اذیت قرار داده اند.

یک هفته از این ادعاهای هفته نامه غرب آفریقا می گذرد آشکار شد. آدر یک نقطه، تصور می شد که Flutterwave به آنها روی نمی آورد به صورت عمومی Фیا بیشتر، پاسخ تاخیری یک منظره وحشتناک بود و از فرهنگ ضعیف شرکتی صحبت می کند که می تواند منجر به ریختن چای بیشتر شود..

اما سه روز پیش، TechCabal، یک نشریه متمرکز بر فناوری آفریقا، در مصاحبه ای با مدیر عامل سابق اینولووا آبویجی گفت که بیانیه ای از مدیریت Flutterwave دریافت کرده است که در آن آمده است: “پست وبلاگ مورد بحث بر اساس از بازیافت و قبلا به اتهامات و چندین مورد دیگر که نادرست هستند، پرداخته است. «ایمیل آگبولا به کارمندانش، ویژگی مشابهی دارد.

ادعاها و پاسخ آگبولا

یکی از اتهامات مدیر عامل شرکت در کارفرمای قبلی خود، بانک اکسس، در حالی که در روزهای اولیه کار بر روی فلاترویو کار می کرد، بود. بر اساس این گزارش، Agboola به کارفرمایان قبلی خود اطلاع نداده است که روی این استارتاپ کار می کند و متهم است که از موقعیت و منابع خود برای ساخت Flutterwave استفاده کرده است.

آگبولا در یک ایمیل در پاسخ گفت: «اتهامات در مورد نحوه راه اندازی شرکت نادرست است.. در خلال خلوت به شما گفتم که یک رئیس سابق به ما کمک کرد تا یکی از مشتریان شرکتی خود را ببندیم. من از آموزش و راهنمایی که در آن دریافت کردم سپاسگزارم متعدد کارفرمایانی که قبل از راه اندازی Flutterwave با آنها کار کردم

در مورد کیفرخواست تجارت داخلی، Agbula نامیده میشود یک مکانیسم سرمایه گذاری ایجاد کرده است که قیمت سهام فروخته شده تحت ارزیابی شرکت را به کارمندانی که اختیار سهام داشتند، به ویژه قبل از دور جمع آوری سرمایه نقد می کند.

اما به گفته Agboola، نه او و نه Flutterwave در معاملات داخلی شرکت نداشته اند و ذکر می کنند که کارمندان سابق سهام خود را در مقطعی به افراد خارجی فروخته اند.

وی نوشت: ما تمامی مراحل و مراحل قانونی از جمله اخذ تاییدیه از هیات مدیره در مواقع لزوم هنگام تایید فروش سهام را دنبال کردیم. اضافیما در حال کار هستیم نزدیک با شرکت های حقوقی خارجی ما برای رعایت تمام مقررات قابل اجرا

آگبولا با پرداختن به مسائل SEC، از حساب ارائه شده توسط مدیر عامل سابق Iyinoluwa Aboyeji به TechCabal در مورد این موضوع حمایت کرد و گفت که در سال 2017 SEC یک تحقیق داشت که Flutterwave به طور کامل از آن پیروی کرد و او از تحقیقات SEC در حال انجام در مورد فعالیت های شرکت بی خبر بود.

ابوججی در مصاحبه ای گفت که پرونده SEC به ترس از اینکه Flutterwave دارای برخی سرمایه گذاران غیرمجاز تحت قوانین ایالات متحده است مربوط می شود و اتهاماتی برای اتهامات مدیر عامل شرکت مبنی بر تجارت داخلی در مقاله هفتگی غرب آفریقا نیست.

SEC زمانی که Hundeyin، نویسنده بولتن، به حریم خصوصی نزدیک شد، تحقیقات را تایید یا رد نکرد..

این بولتن همچنین چندین ایمیل را فاش کرد که Agbula و یکی از بنیانگذاران آن، Ifeoluwa Orioke را به داشتن رابطه جنسی با چندین کارمند و آزار و اذیت برخی متهم کردند. آگبولا در این باره می نویسد;

ما داریم قبلا اتهامات آزار و اذیت جنسی کارکنان (از جمله مواردی که علیه من و توسط من انجام می شود) را بررسی می کند پاک شد) و کارکنانی را که برای اعضای تیم نامناسب بودند اخراج کرد. ما بررسی‌های مستقلی از طرف‌های ثالث داشتیم که منجر به قوانین We Hear You و گزارش بی‌نظمی‌هایی شد که امروز همه شما از آن اطلاع دارید.. ما همیشه سیاست مدارای صفر را داشته ایم [to] آزار جنسی و ما در صورت لزوم به اقدامات خود ادامه خواهیم داد. بدون استثناء.

آنچه Flutterwave و Agboola به آن نپرداخته اند

گزارش هفتگی غرب آفریقا آگبولا را متهم کرد که یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فنی ساختگی به نام گرگ را برای توزیع کردن سهام بیشتری برای خودش (اگرچه سهامدار عمده بود) در روزهای اولیه شرکت. و اگرچه Aboyeji که اولین مدیرعامل Flutterwave بود، این گفته را در مصاحبه ای تایید کرد، Agboola این کار را نکرد. بتن این را در ایمیل خود به کارکنان Flutterwave بنویسید.

مدیر عامل شرکت همچنین به ادعاهایی مبنی بر اینکه Flutterwave در حال انجام فعالیت های کلاهبرداری – با آگاهی سرمایه گذاران – علیه مشتریان خود است، پاسخی نداد.

و در نهایتهیچ اطلاعاتی در مورد پرونده های حقوقی در حال انجام کارمندان سابق کلارا وانجیکو اودرو و بانوی دیگری وجود نداشت که به گفته هفته نامه غرب آفریقا، از Flutterwave به دلیل ناکامی در ارائه گزینه های سهام خود پس از نزدیک به سه سال حضور در این شرکت در نقش ارشد، شکایت کرد.

Flutterwave در حالی پاسخ می دهد که مدیر عامل به دلیل آزار و اذیت توسط یک کارمند سابق در محل قرار می گیرد.

در اینجا پاسخ فین تک به Odero است. برای دومی، TechCrunch به دنبال اظهار نظر در مورد اتهامات، از جمله رابطه او با Banwo & Ighodalo، مشاور حقوقی سابق کارمند سابق، که با وجود نشان دادن علاقه اولیه به ایستادن در برابر اسب شاخدار، پرونده او را رد کرد.

“به عنوان یک خط مشی کلی، ما در مورد موضوعات خاصی از این نوع یا دعاوی در حال انتظار اظهار نظر نمی کنیم، حتی اگر ممکن است شامل تقلبی، بازیافت یا بازیافت شود. قبلا Flutterwave در ایمیلی به TechCrunch گفت. از سوی دیگر، B&I به درخواست TechCrunch برای اظهار نظر پاسخ نداد.

در همین حال، یک منبع به TechCrunch گفت که آگبولا از آن زمان پیشنهادی خارج از دادگاه از طریق یک واسطه به کارمند سابق ارائه کرده است. این منبع همچنین گفت که کارمند سابق این پیشنهاد را رد کرده است به طور قابل ملاحظه کمتر از ارزش فعلی 40000 سهم خود با امضای ex-مدیرعامل آبویجی در دوران مدیرعاملی خود.

ابویجی در مورد تعداد سهام یا ارزش فعلی آنها اظهار نظری نکرد، اما در اینجا چیزی است که او به TechCrunch گفت:

“زمانی که من مسئول Flutterwave بودم، همه کارکنان ما برای من بسیار مهم بودند پاداش گرفتند برای از خود گذشتگی باورنکردنی آنها برای کمک به ما در ساخت یک شرکت شگفت انگیز، “او گفت. من به توسعه برنامه اختیار سهام شرکت کمک کردم و با هم بنیانگذاران، کارمندان اولیه و مشاورانم که پاداش داده شود با گزینه های سهام [including *the ex-employee] اما نمی تواند به طور کامل درخواست دادن قبل از اینکه استعفا بدهم.»

چرا Flutterwave ادامه نداد؟ درخواست دادن این توافق، به خصوص او، حتی برای مدیرعامل وقت نیز نامشخص است.

“من ساخته شده پس از آن آگاه بودند که بنیانگذاران تصمیم به انجام کارهایی گرفته بودند ناهمسان و به برخی از افراد موجود در آن لیست پس از خروج من گزینه سهام داده نشد، اما نمی‌دانم چرا.

Flutterwave می‌خواهد با مدیر عامل خود که هنوز مسئول است معامله کند

مدیر عامل شرکت آگبولا در ایمیلی به کارمندان خود اقداماتی را که شرکت برای بهبود فرهنگ خود انجام خواهد داد، که در حال حاضر در چشمان عمومی آلوده به نظر می رسد، تشریح کرد.

این اقدامات شامل بهبود سیاست های منابع انسانی در حین همکاری نزدیک با موسسات حسابرسی و مشاوره، انجام نظرسنجی از کارکنان – به ویژه کارکنان – برای دریافت بازخورد از تجربیات آنها در شرکت، “آموزش فراگیر در محل کار”، افزایش منابع سلامت روان و ایجاد شفافیت بیشتر است. .

“ما تغییرات قابل توجهی در نحوه ارتباط خود ایجاد کرده ایم شفاف در سازمان غرامت، ترفیع و غیره» می نویسد مدیرعامل. اضافیهمه اعضای تیم رهبری اجرایی، ساعات کاری ماهانه را برای کارکنان در تمام سطوح برگزار خواهند کرد. زمان شنیدن فرا خواهد رسید به طور مستقیم از جانب همه شما و آنچه ما می توانیم انجام دهیم به طور مداوم بهبود.”

از یک طرف، قابل درک است که Flutterwave می‌خواهد تصویری را که تنها ماه‌ها پیش به عنوان یکی از محبوب‌ترین اکوسیستم‌های فناوری آفریقا داشت، بازگرداند. با این حال، سؤال برخی از اذهان این خواهد بود که چرا شرکت این تغییرات را در صورت نادرست بودن همه این اظهارات انجام می دهد.

صحبت از تغییر و برخلاف آنچه ذینفعان فناوری فکر می‌کردند اتفاق می‌افتد، به نظر می‌رسد آگبولا از سمت مدیرعاملی کناره‌گیری نخواهد کرد. فقط بیشتر. در ایمیل هیچ اشاره ای به این موضوع نشده بود.

به همراه تیم رهبری، آگبولا گفت که قصد دارد تا پایان سال از تمامی دفاتر Flutterwave در قاره بازدید کند تا با کارمندان یک به یک صحبت کند.

موارد زیر در انتهای ایمیل تکرار شده است:

من می دانم که این بسیار قابل قبول است! ما گفتگوهای بیشتری خواهیم داشت تا در مورد همه اینها با جزئیات بیشتر صحبت کنیم. من می خواهم از همه شما بشنوم و به همه سؤالاتی که دارید پاسخ دهم.

من با این جمله به پایان می‌برم که وقتی شرکت را در سال 2016 راه‌اندازی کردیم، ماموریت ما ساده‌سازی پرداخت برای فرصت‌های بی‌پایان برای کسب‌وکارها، مصرف‌کنندگان و به‌ویژه مشتریانمان بود. این ماموریت ما باقی می ماند، که شما همگی بخش مهمی از تحقق آن هستید.

من همیشه Flutterwave را در اولویت قرار خواهم داد. و Flutterwave همه شما هستید. همانطور که همیشه می گویم مردم ما سس مخفی فلاترویو هستند و منظورم همین است.

… از شما متشکرم که به من یادآوری کردید که به کسی که زیاد داده می شود، چیز زیادی لازم است. من انتظارات شما را از من برآورده خواهم کرد.