منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • مراکشی Freterium 4 میلیون دلار برای توسعه نرم افزار حمل و نقل خاورمیانه خود برداشت می کند

مراکشی Freterium 4 میلیون دلار برای توسعه نرم افزار حمل و نقل خاورمیانه خود برداشت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
مراکشی Freterium 4 میلیون دلار برای توسعه نرم افزار حمل و نقل خاورمیانه خود برداشت می کند


در آفریقا و خاورمیانه، اکثر شرکت های صنعت حمل و نقل هنوز از روش های قدیمی مانند صفحات گسترده، تماس های تلفنی و ایمیل برای مدیریت محموله های خود استفاده می کنند. آنها فرآیندهای الکترونیکی اما دستی هستند که کار آنها را بسیار ناکارآمد می کند.

اگرچه کارکنان فعلی سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی مختلف (ERP) را برای دیجیتالی کردن این فرآیندها پیشگام کرده اند. شرکت ها همچنان چهار تا پنج پلتفرم نرم افزاری مختلف را برای انجام چندین کار دریافت خواهند کرد.

در حالت ایده‌آل، ذینفعان صنعت – از تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان گرفته تا خرده‌فروشان و تامین‌کنندگان لجستیک – به یک نرم‌افزار نیاز دارند که آنها را به کل اکوسیستم تحویل آنها متصل کند، بنابراین زمان و هزینه‌ها کاهش می‌یابد.

Freterium، یک شرکت استارتاپی مستقر در مراکش، یکی از این شرکت‌های ارائه‌دهنده این نرم‌افزار است و 4 میلیون دلار بذر برای مقیاس‌گذاری در سراسر کشور و مناطق اطراف جمع‌آوری کرده است.

سرمایه گذار Partech، مستقر در سانفرانسیسکو، این حلقه را رهبری کرد. CDG Invest، Y Combinator، Flexport، Swiss Founders Fund، Outlierz Ventures و چندین سرمایه گذار فرشته از ایالات متحده آمریکا، اروپا، آسیا و آفریقا شرکت کردند.

شرکت های دیگری نیز وجود دارند که با مسائل مختلف در حمل و نقل بار و فضای لجستیکی MENA به ویژه مصر سروکار دارند. برخی از آنها بازارها یا سکوهای کارگزاری هستند که حمل و نقل بار را با کامیون ها متصل می کنند، مانند Trella. سایرین مانند ShipBlu و Flextock در بخش تجارت الکترونیکی بازی می کنند و به مسافت پیموده شده آخرین مایل و نیازهای انبارداری رسیدگی می کنند. اما راه حل های SaaS برای مدیریت جریان این محموله ها با هم کار می کنند داخلی با بخش های مختلف درون شرکت مانند فروش، خدمات مشتریان، امور مالی و حسابداری و تجمیع داده ها از چندگانه سیستم های ERP بسیار اندک هستند.

و این همان چیزی است که Freterium، یک شرکت استارت آپی با حمایت YC شروع می شود در سال 2020 در تلاش برای ایجاد: یک رویکرد جامع برای رسیدگی به چالش های حیاتی صنعت حمل و نقل است.

“ما در حال ساختن هستیم سیستم عامل لجستیک که به حمل و نقل، مشتریان ما اجازه مدیریت می دهد همه محموله های داخلی آنها در یک رابط. مهدی شریف اعلمی، مدیرعامل این شرکت گفت: بنابراین ما سازمان ها، افراد و فناوری را در سراسر زنجیره ارزش لجستیک به هم متصل می کنیم.

“محصول اصلی ما نرم افزار مدیریت حمل و نقل برای حمل و نقل است که امکان همکاری بین چندین شرکت را فراهم می کند. اما همچنین، بسیار مهم اینه که هست پلت فرم-آگنوستیک. بنابراین ما نرم افزار خنثی هستیم که با همه خوب بازی می کند. از این نظر، ما در لجستیک چیزی شبیه به سوئیس هستیم.

علامی و مدیر ارشد اجرایی عمر الکوهنه قبلاً در زمینه مشاوره و تدارکات برای شرکت هایی مانند McKinsey، PwC، OCP Group و Strategy & (قبلا Booz & Company) در آفریقا و خاورمیانه کار کرده اند. به گفته عالمی، نرم افزار مدیریت حمل و نقل این شرکت به شرکت های فعال در صنعت حمل و نقل این امکان را می دهد که محموله ها را از بندر به کارخانه، سپس محصولات از کارخانه به انبارها، مشتریان B2B و در نهایت مشتریان نهایی

در اینجا تصویری از نحوه عملکرد نرم افزار این شرکت آورده شده است: فرض کنید با نرم افزار Freterium از یک خرده فروش لوازم الکترونیکی تلویزیون سفارش داده اید یکپارچه در وب سایت تجارت الکترونیکی خود این نرم افزار به مشتری اطلاع می دهد که چه زمانی تلویزیون را از طرف فرتریوم دریافت می کند. اما در پشت صحنه، این نرم افزار به خرده فروش کمک می کند تا بسیاری از قطعات متحرک را برای اطمینان از تحویل بررسی کند پوشیده شده است بهینه بیرون می آید. برخی از پارامترهایی که او مطالعه می کند شامل در دسترس بودن مینی بوس، بهترین مسیر برای رسیدن به مشتری و مقایسه گزینه های ارزان تر و کارآمدتر بین استفاده از پیک داخلی یا پیک شخص ثالث است.

علاوه بر بخش برنامه ریزی، نرم افزار فرتریوم با به اشتراک گذاشتن اطلاعات حمل و نقل با طرف های درگیر در معامله، به اجرا و نظارت کمک می کند. و زمانی که بسته وجود دارد تحویل داده شده استخرده فروشان می توانند فاکتورهای تامین کنندگان را کنترل کنند، کارایی و کیفیت خدمات را تجزیه و تحلیل کنند و از ناکارآمدی های سازمان خود ایده بگیرند.

به گفته مدیرعامل فرتریوم در اولین سال راه اندازی کامل خود، به بیش از 20 مشتری شرکتی پیوسته است که رشد ماهیانه 35 درصدی را نشان می دهد.. بیش از 3000 کاربر نیز از نرم افزار آن استفاده می کنند.

اگرچه اپراتورهای موجود دارای هزینه های بالای استقرار و دوره های نصب طولانی هستند که می تواند ماه ها را پوشش دهد، Freeterium ادعا می کند که خرده فروشان می توانند پلت فرم خود را در کمتر از یک هفته بدون هزینه اضافی هنگام نصب، مشتریان شرکتی پرداخت می کنند عالمی گفت: فقط از چند صد دلار به چند هزار دلار در ماه می رسد.

«به همین دلیل است نزدیک بازار حمل و نقل در آفریقا و خاورمیانه طی پنج سال گذشته، بازاری به ارزش 250 میلیارد دلار است. 85 درصد حجم پوشیده شده است سیریل کولون، شریک عمومی پارتک در مورد این سرمایه‌گذاری گفت: از طریق شراکت‌های قدیمی بین فرستنده‌ها و حامل‌ها و همچنان کار با ابزارهای دستی و ناکارآمد.

«فرتریوم رویکردی جامع برای رسیدگی به چالش‌های کلیدی پیش روی صنعت و ما ایجاد کرده است هیجان زده هستند برای حمایت از آنها در ماموریتشان برای توانمندسازی تولیدکنندگان، خرده فروشان و تیم های لجستیکی در سراسر آفریقا.”

این دایره فرتریوم را به یکی از استارت‌آپ‌های با سرمایه در اکوسیستم نوظهور مراکش تبدیل می‌کند. فقط تجارت الکترونیکی راه اندازی B2B Chari و proptech Mubawab سریعتر رشد کردند.

عالمی گفت وجوه خواهد بود استفاده شده برای سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه شرکت، استعدادهای بیشتری را استخدام کنید تا اندازه فعلی تیم خود را در 12 ماه آینده دو برابر کند، نرم افزار خود را راه اندازی کند و به مصر، عربستان سعودی و امارات گسترش دهد.

فناوری آفریقا در سال 2021 در مرکز توجه قرار گرفته است