مرسدس لایت اسپید تعجب می کند که چرا متاورس اغراق آمیز نیست

مرسدس لایت اسپید تعجب می کند که چرا متاورس اغراق آمیز نیست

در پادکست Chain Reaction این هفته، ما به موضوعی پرداختیم که تمایل به برانگیختن احساسات قوی، حتی از کسانی که خارج از فضای رمزنگاری هستند – متاورس (Metaverse) است. مرسدس بنت، سرمایه‌گذار در Lightspeed Venture Partners، که بر سرمایه‌گذاری مصرف‌کننده در ارزهای دیجیتال تمرکز دارد، به ما پیوسته است تا این اصطلاح شارژ را باز کند و توضیح دهد که چرا پتانسیل آن را می‌بیند.

بنت به TechCrunch گفت: «این مانند یک کیسه بوکس است. “اگر به پتانسیل های او فکر می کنید و اینکه چرا دیوانه ای مانند من در مورد آن هیجان زده است، به این دلیل است که کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید. [in the metaverse] کاری که در دنیای واقعی نمی توانستید انجام دهید.»

برای مثال، احتمال حضور در رویدادی با ده ها هزار شرکت کننده دیگر از سراسر جهان در متاورس، بنت را هیجان زده می کند. اما حتی بیشتر از سرگرمی، بنت به پتانسیل متاورس برای تأثیرگذاری از طریق آموزش مشتاق است. او مثال فرضی دانش‌آموزان مدارس دولتی را به اشتراک گذاشت که می‌توانند از بهترین مربیان جهان در یک متاورس مشابه فیلم Ready Player One بیاموزند – اگرچه بدون عناصر ضد اتوپیایی، رتبه‌بندی می‌شود. چشم انداز Bent با برخی از سرمایه گذاری های مصرف کننده غیر رمزنگاری آن در Lightspeed ترکیب شده است، مانند یک پلت فرم یادگیری زنده برای گروه های کوچک Outschool.

اما متاورژن واقعاً چه شکلی خواهد بود؟ وقتی از بنت، که زمانی برای شرکت فناوری واقعیت مجازی آپلود کار می‌کرد، پرسیدیم، او گفت که فکر می‌کند متاورس باید به فناوری واقعیت مجازی، به‌ویژه صفحه نمایش روی سر، مرتبط باشد.

او از آن زمان دریافته است که آنچه فراجهان ارائه می دهد کمتر به نحوه دسترسی فیزیکی مصرف کنندگان به آن مربوط می شود و بیشتر به حس اجتماعی که او می تواند آن را پرورش دهد مربوط می شود.

“من فکر می کنم آنچه این دوره – 2021 و 2022 در اصطلاح فراجهان – نشان داده است این است که هدفون نیست، مهم نیست از چه وسیله فیزیکی استفاده می کنید، بلکه در مورد احساس است. [a] با هم بودن و حضور جمعی، “او افزود.

در حالی که خود فناوری واقعیت مجازی ده‌ها سال است که وجود داشته است، بنت می‌گوید که متاورس به عنوان یک مفهوم در سال گذشته قدرت بیشتری پیدا کرد، زیرا یک چیز را ارائه می‌دهد که بازی‌های VR کلاسیک مانند Second Life نیستند – توانایی تبدیل ارز به ارز فیات. او گفت که کریپتوکارنسی این تغییر را ممکن کرد.

بدیهی است که ارز در بازی وجود داشت و بدیهی است که کالاهای مجازی وجود داشت که قبلاً می‌توانستید آنها را بخرید، اما این فرصت که بتوانید آنها را به یک فیات منتقل کنید و سپس از آن در دنیای واقعی برای پرداخت قبض اجاره خود استفاده کنید، چیزی کاملاً متفاوت است. . بنت گفت: ما قبلاً چنین توده ای نداشتیم.

او ادامه داد: این پیشرفت فناوری، همراه با آغاز همه‌گیری، که به مردم امکان می‌داد زمان بیشتری را به صورت آنلاین بگذرانند، به متاورژن زندگی جدیدی بخشید.

شکاکان بر این باورند که متاورس سر و صدای زیادی به خود می گیرد و توسط فناوری قابل توجه یا درک مصرف کننده پشتیبانی نمی شود. بنت گفت که در تجربه‌اش، می‌توان در مراحل اولیه نسبت به همه محصولات مصرفی تردید داشت.

«این مناطق هیجان‌انگیز واقعاً نامشخص به نظر می‌رسند. منظورم این است که آنها کشش ندارند، آنها فقط یک ایده هستند. بنت می‌گوید: آنها اغلب از بنیان‌گذاری‌هایی هستند که لزوماً دارای بزرگ‌ترین شجره نامه نیستند، بنابراین باید ایمان خود را جهش کنید. ماموریت بنت به عنوان یک سرمایه‌گذار، حمایت از «شرکت‌های مصرف‌کننده اولیه که قفل ایجاد ثروت را برای افراد و مناطق محروم باز می‌کنند» است، طبق وب‌سایت آن، پایان‌نامه‌ای که می‌تواند به توضیح اینکه در کجا بخشی از این باور را می‌یابد.

بنت به‌عنوان یک سرمایه‌گذار مصرف‌کننده در مراحل اولیه، این ایده را رد می‌کند که هنوز خیلی زود است برای شرکت‌های مصرف‌گرای ارزگرا که هنوز تجربه کاربری خود را اصلاح نکرده‌اند، سرمایه‌گذاری کنیم.

“شرکت های زیادی وجود ندارد [in web3] که من می گویم هنوز به چیزی رسیده است که من آن را مخاطب انبوه می نامم. ما متامسک را داریم که بسیار دور است، اما من فکر می‌کنم همه این شرکت‌ها آماده هستند تا از نظر استفاده کنند [whether] یک نفر دیگر می تواند بیاید و آنها را جایگزین کند، “بنت گفت. فکر می‌کنم در مدت کوتاهی شاهد تاسیس واتس‌اپ، AOL و گوگل بعدی باشیم.

شرط بندی بزرگ روی بلاک چین میلیاردر

در Chain Reaction، Spotify، یا پلتفرم پادکست جایگزین خود اپل مشترک شوید تا هر هفته با ما همراه باشید.