منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • مرکوری تعدادی از حساب‌های مرتبط با استارت‌آپ‌های آفریقایی را محدود کرده است و دلیل آن را دقیقاً نگفته است

مرکوری تعدادی از حساب‌های مرتبط با استارت‌آپ‌های آفریقایی را محدود کرده است و دلیل آن را دقیقاً نگفته است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
مرکوری تعدادی از حساب‌های مرتبط با استارت‌آپ‌های آفریقایی را محدود کرده است و دلیل آن را دقیقاً نگفته است

TechCrunch دریافته است که دیروز، مرکوری، که خود را یک بانک نوپا معرفی می کند، چندین حساب مرتبط با استارت آپ های فناوری آفریقایی را محدود کرده است.

تعداد شرکت های درگیر در این محدودیت مشخص نیست. اما برخی منابع به TechCrunch گفتند که آنها از 12 تا 30 متغیر هستند – از جمله استارت‌آپ‌های با حمایت YC و استارت‌آپ‌های جدیدتر.

به گفته منابع ما، مرکوری هیچ اخطاری قبلی مبنی بر انجام این اقدام نداده است و همچنین توضیح نداده است که چرا این اقدام در اولین ایمیل خود به استارت‌آپ‌های آسیب دیده انجام شده است.

“سلام، دسترسی شما به حساب Mercury برای [company’s name] به طور موقت محدود است. اگر سؤال یا نگرانی دارید، به ما بگویید.» در اولین ایمیل ارسال شده توسط مرکوری آمده است.

پس از بازجویی های بیشتر، مرکوری که بیش از 4 میلیارد سپرده مشتری برای بیش از 40000 کسب و کار خود در بیش از 200 کشور دارد، پس از مشاهده هرگونه “فعالیت غیرمعمول” به برخی از این استارت آپ ها گفت که حساب های آنها توسط تیم انطباق آن برچسب گذاری شده و بررسی شده است. و تا زمانی که بررسی کامل نشد، نمی‌توانست جزئیات بیشتری ارائه کند.

ما تاریخ دقیقی برای زمان تکمیل آن نداریم، اما به محض اینکه به روز رسانی کنیم، ارائه خواهیم کرد. ما اولویت را به بررسی حساب شما با شریک بانکی خود می دهیم. ما برای ناراحتی که ممکن است ایجاد کند پوزش می خواهیم، ​​”ایمیل دیگری گفت.

برخی از بنیانگذاران و ذینفعان فناوری برای ابراز ناامیدی از تصمیم مرکوری برای مسدود کردن آن حساب‌ها بدون هیچ دلیل مشخصی، به توییتر مراجعه کردند. برای تعدادی از این استارت‌آپ‌ها، محدودیت مرکوری در زمانی نامناسب – پایان ماه – که باید به تعهدات اساسی مانند حقوق و مالیات انجام شود، به وجود آمد. بنیانگذاران می گویند اکنون آنها باید منتظر بمانند.

چندین بنیانگذار که ترجیح دادند نامشان فاش نشود، گفتند که حرکت مرکوری می تواند به درگیری بین روسیه و اوکراین مرتبط باشد، که باعث شده است بانک شریک این شرکت در مواجهه با مناطق “پرخطر” مانند آفریقا تجدید نظر کند. با این حال، مرکوری در ایمیلی که برای یکی از بنیان‌گذارانی که راه‌اندازی‌اش تحت تأثیر قرار گرفته بود، به این موضوع اشاره کرد که هدف بنیان‌گذار و کسب‌وکار او «احساس جدایی یا رعایت استانداردهای متفاوت» نبود.

با توجه به اینکه با توجه به فعالیت‌های مرتبط با وضعیت در توییتر، به نظر نمی‌رسد که استارت‌آپ‌های مناطق دیگر مشکل مشابهی نداشته‌اند، فکر کنیم که اینطور نیست.

یک سخنگوی در پاسخ به درخواست TechCrunch برای اظهار نظر گفت که Mercury آگاه است که یکی از بانک های پشتیبان آن حساب های تعدادی از مشتریان مرکوری را در آفریقا به حالت تعلیق در آورده است. و در حالی که بانک مطابق رویه‌های داخلی خود عمل می‌کرد، تعلیق بر برخی از مشتریانش تأثیر نامطلوب گذاشت.

وی ادامه داد: همکاری با بانک برای حل این مشکل در اسرع وقت برای ما اولویت اصلی است. ما مستقیماً مشتریان آسیب دیده را مورد خطاب قرار می دهیم و بابت وقفه ناشی از این رویداد عذرخواهی می کنیم.» در ادامه ایمیل به TechCrunch آمده است.

در همین حال، مدیرعامل عماد آخوند از طریق ایمیل با افراد آسیب دیده تماس گرفت:

سلام به همه،

من مدیر عامل مرکوری هستم. از آنجایی که بسیاری از شما مستقیماً برای من ایمیل / پیام ارسال کرده اید، تصمیم گرفتم که بهتر است مستقیماً با من تماس بگیرید.

دیروز متوجه شدیم که بانک شریک ما متوجه فعالیت غیرعادی شده است و از ما خواسته است که مجموعه بزرگی از حساب های تجاری مرتبط را ببندیم و بررسی کنیم. ما با بررسی دقیق همه این حساب ها کار می کنیم و اگر در حساب یا فعالیت شما سؤالی داشته باشیم، به صورت جداگانه با شما تماس خواهیم گرفت.

از آنجایی که این مجموعه نسبتاً بزرگی از حساب‌ها است، پردازش همه آنها مدتی طول می‌کشد، اما این بالاترین اولویت برای ما در داخل است و بیش از 10 نفر روی آن کار می‌کنند.

ما بابت این ناراحتی ناگهانی پوزش می‌خواهیم و امیدواریم که روش‌های بهتری برای جلوگیری از این اتفاق در آینده اعمال کنیم. در صورت پیشرفت، مستقیماً با شما تماس خواهیم گرفت و در صورت داشتن هرگونه سؤال بیشتر دریغ نکنید.

برای فهمیدن،

من دیوانه ام