منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • “مریخ بسیار ساکت است”، اما مریخ نورد Perseverance همچنان صداهای مریخ را برای علم ضبط می کند.

“مریخ بسیار ساکت است”، اما مریخ نورد Perseverance همچنان صداهای مریخ را برای علم ضبط می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
"مریخ بسیار ساکت است"، اما مریخ نورد Perseverance همچنان صداهای مریخ را برای علم ضبط می کند.

میکروفون روی مریخ‌نورد Perseverance در تحقیقات خود صداهای جالبی را به تصویر کشیده است، اما در بیشتر موارد “سکوت عمیق” در سیاره سرخ حاکم است. در این مجموعه از صداهای اکسپدیشن، همچنان می‌توانید صدای «نفس، زمزمه، لرز» ابزارهای مریخ نورد، زمزمه هلیکوپتر Ingenuity و صدای نسیم ملایم مریخی را بشنوید.

پیش از این، هنگامی که محققان برخی از سنسورهای InSight Mars Lander را پیکربندی مجدد کردند، صدای مریخ را به طور غیرمستقیم شنیدیم، اما این ضبط بسیار متمرکزتر است. با مقایسه صدای یک عمل یا رویداد در مریخ با صدای آن در زمین، می توانید در مورد جو و سایر عوامل موثر بر آن اطلاعات کسب کنید.

سیلوستر موریس، اخترفیزیکدان از دانشگاه تولوز، نویسنده اصلی مطالعه ای که امروز در نیچر منتشر شد، گفت: «این حس جدیدی برای تحقیقاتی است که قبلاً هرگز روی مریخ از آن استفاده نکرده بودیم». همانطور که چکیده می گوید:

قبل از فرود مریخ نورد Perseverance، محیط صوتی در مریخ ناشناخته بود… مدل های نظری به دلیل فقدان داده های تجربی در فشار کم و دشواری مشخص کردن تلاطم یا تضعیف در یک محیط بسته نامشخص بودند. در اینجا، با استفاده از ضبط‌های میکروفون Perseverance، اولین مشخصه محیط صوتی مریخ و نوسانات فشار در محدوده صدا و فراتر از آن را ارائه می‌کنیم… این نتایج یک حقیقت اساسی را برای مدل‌سازی فرآیندهای آکوستیک ایجاد می‌کند، که برای تحقیق در جوهایی مانند جو بسیار مهم است. مانند مریخ و زهره

یافته ها اساساً این است که صدای مریخ به آرامی حرکت می کند و به سرعت ضعیف یا محو می شود.

سرعت صوت در سطح دریا روی زمین حدود 767 مایل در ساعت است. در مریخ 537 مایل بر ساعت اندازه‌گیری می‌شود، اگرچه با افزایش و کاهش فشار اتمسفر، با فصول تغییر می‌کند. و در حالی که صدایی با اندازه متوسط ​​مانند یک صدا پس از 200 فوت روی زمین می افتد، همان صدا قبل از اینکه شنیده نشود تنها 26 فوت حرکت می کند.

این دانش عملی خوبی از طراحی سیستم‌های کار و زندگی در مریخ است – اکنون می‌دانیم که هیچ فایده‌ای برای فریاد زدن بر سر کسی یا حتی داشتن آلارم‌های صوتی وجود ندارد.

صداهایی که میکروفون مریخ نورد دریافت می کند شامل کلیک یک لیزر تونلی، دمیدن یک فن که گرد و غبار را پاک می کند، و صدای زمزمه ثابت روتورهای Ingenuity در هنگام برخاستن – حتی اگر فاصله ای دورتر از آن بود، وجود دارد. صداهای مریخ را در مجموعه زیر بشنوید: