منو سایت

ممکن است ساعت پیکسل گوگل بالاخره در راه باشد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
ممکن است ساعت پیکسل گوگل بالاخره در راه باشد

همه چیز قدیمی دوباره نو است. شخصی یک نمونه اولیه را در یک نوار رها می کند، یک نمونه اولیه راه خود را به دست یک وبلاگ نویس باز می کند، هرج و مرج رخ می دهد. تصور اینکه دستگاه دیگری که در همان لایه امنیتی آیفون 4 قرار دارد به زودی ظاهر شود سخت است. هم ابزارها و هم روزنامه‌نگاری فنی از آن روزهای آرام تکامل یافته‌اند، اما چیزی شبیه به بیرون درز کردن یک نمایه بالا برای تخلیه به آن نوشته‌های قدیمی نیست. انگشتان

رویکرد شرکت ها به حفاظت از IP به هر قیمتی نیز در دهه های اخیر تغییر کرده است. بسیاری از شرکت ها به قدرت نشت به موقع پی برده اند. این بدان معنا نیست که هیچ یک از اخبار Pixel Watch که در هفته‌ها و ماه‌های اخیر دیده‌ایم عمدی بوده است – تصور اینکه هر یک از ما در مورد اپراتور آینده Google صحبت کنیم، اگر برخی از اطلاعات راه خود را به صورت آنلاین پیدا نکرده باشند، سخت است.

این نشت در آخر هفته در رستوران چند روز پس از ظاهر شدن آنلاین اپلیکیشن علامت تجاری Pixel Watch منتشر شد. به نظر می رسد زمان بندی همه چیز به اعلام آینده یک دستگاه پوشیدنی با انتظار متوسط ​​اشاره دارد. با توجه به اینکه I/O تا دو هفته دیگر در Shoreline Amphitheatre راه اندازی می شود، منطقی به نظر می رسد که نتیجه گیری کنیم – حداقل – در اواسط ماه مه تلاش خواهیم کرد. گوگل واقعاً باید در اینجا حس ایجاد کند.

تاریخچه دستگاه های مچ دست گوگل – به طور خلاصه – لکه هایی است. 7.5 سال از انتشار Android Wear توسط این شرکت می گذرد. این محصول با شرکای سخت افزاری زیادی عرضه شد – شرکت هایی مانند موتورولا، سامسونگ، ال جی و اچ تی سی. راستش را بخواهید، این تصویر بسیار خوبی از اکوسیستم اندروید است، و مناسب است که دو نفر از این چهار گوشی یا ساختن گوشی را متوقف کرده باشند، یا حداقل نزدیک شوند.

سامسونگ خیلی سریع از Android Wear کنار رفت – در عوض ترجیح داد تا سلیقه منحصر به فرد خود را از Tizen توسعه دهد. موتورولا اخیراً برای آخرین دستگاه خود به سیستم عامل موتو واچ روی آورده است، یک RTOS سبک وزن (سیستم عامل بلادرنگ) مشابه آنچه وان پلاس در ساعت های خود استفاده می کند.

سیستم عامل پوشیدنی گوگل برای چندین سال به رکود ادامه داد زیرا اپل – و تا حدی سامسونگ – بر دسته ساعت های هوشمند تسلط یافتند. با این حال، در سال 2018 یک تغییر نام تجاری دریافت کرد. Wear OS یک فرصت شروع رایگان بود. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: «ما فقط سطح آنچه را که با ابزارهای پوشیدنی امکان پذیر است را خراش می دهیم و کار هیجان انگیزتری در پیش داریم.

این تغییر منجر به تغییر بزرگی در سهم بازار نشد – اگرچه تعدادی از حرکات اخیر به حرکت سوزن کمک کرده است. قابل توجه ترین چیز تا کنون اتحاد مجدد با سامسونگ است. “سیستم عامل Wear جدید سامسونگ” نشان می دهد که شرکت ها در تلاش برای مقابله با اپل، با گلکسی واچ 4 شروع به همکاری می کنند. برای سامسونگ، این به معنای دسترسی به برنامه های Play است. پشتیبانی شخص ثالث مدت هاست که مانع بزرگی برای صنعت بوده است. برای گوگل، این به این معنی است که سیستم عامل خود را به طور ناگهانی در دستگاه های بسیار بیشتری قرار می دهند.

سامسونگ کار بزرگی انجام داد، بسیار متشکرم، بدون کمک گوگل. البته به زودی از اپل واچ پیشی نمی گیرد، اما این شرکت همچنان دستگاه های زیادی را می فروشد. من گمان می‌کنم که این بار بر دوش Google بود تا شرکت سخت‌افزاری را متقاعد کند که هنوز همه‌چیز در سیستم عامل Wear OS است. چیزی که نمی توانید انکار کنید این است که غول نرم افزاری بیش از حد آماده است تا راه خود را به بالای اینجا برساند. اگر فراموش کنید که گوگل فناوری ساعت هوشمند فسیلی را در اوایل سال 2019 خریداری کرد، بخشیده خواهید شد.

استیسی بور معاون وقت Wear OS گفت: «دستگاه‌های قابل حملی که برای سلامتی، سادگی، سفارشی‌سازی و کمک‌رسانی طراحی شده‌اند، با ارائه اطلاعات و بینش‌هایی که سریعاً به مصرف‌کنندگان نیاز دارند، در یک نگاه، پتانسیل بهبود زندگی را دارند.» “افزودن فناوری و تیم Fossil Group به گوگل تعهد ما را به صنعت پوشیدنی با فعال کردن مجموعه متنوعی از ساعت‌های هوشمند و حفظ نیازهای روزافزون کاربرانی که در جستجوی زندگی و موبایل هستند، نشان می‌دهد.”

اکنون متوجه شدم که این پست خاص را با این جمله شروع کردم: «شایعات مربوط به یک ساعت پیکسل سالهاست که وجود دارد.» این به اندازه کافی به خوبی نشان می دهد که چه مدت در مورد این موضوع لعنتی صحبت کرده ایم.

این معامله خاص به زودی تحت الشعاع خرید 2.1 میلیارد دلاری Google Fitbit قرار گرفت. با وجود برخی نگرانی‌های منطقی در مورد اینکه شریک جدید Fitbit با حجم وسیعی از داده‌هایی که این دستگاه‌ها جمع‌آوری می‌کنند، چه خواهد کرد، این معامله بررسی‌های نظارتی را پشت سر گذاشته است.

ریک اوسترلو، معاون وقت گوگل، گفت: “این معامله همیشه در مورد دستگاه ها بوده است، نه داده ها، و ما از همان ابتدا روشن بودیم که از حریم خصوصی کاربران Fitbit محافظت می کنیم.” ما با تنظیم‌کننده‌های جهانی روی رویکردی کار کرده‌ایم که از انتظارات حریم خصوصی مصرف‌کننده محافظت می‌کند، از جمله یک سری تعهدات الزام‌آور که تأیید می‌کند داده‌های سلامت و رفاه Fitbit برای تبلیغات Google استفاده نخواهد شد و از سایر داده‌های تبلیغات Google جدا می‌شود.»

اکنون این توردوکن تکنولوژیکی حتی عمیق تر می شود. فسیل Misfit را در سال 2015 به مبلغ 260 میلیون دلار خریداری کرد. فیت بیت که در تلاش برای توسعه ساعت های هوشمند است، دارایی های Pebble را به قیمت 20.3 میلیون دلار در سال آینده خریداری کرد. صادقانه بگویم، این یک معامله بود و در واقع منجر به یک ساعت هوشمند عالی با Versa شد. با این حال، در پایان، به نظر می رسد که خیلی کم بوده است، زیرا فیت بیت تصمیم گرفت به گوگل بفروشد.

البته، در اینجا ما مواد لازم برای چیزی استثنایی را داریم. با توجه به سرعت دستیابی به Fitbit، دشوار است که دقیقاً بدانیم چه تعداد از فناوری های آن می تواند آن را به نسل اول پیکسل واچ تبدیل کند. با این حال، قابل درک است که تمرکز قوی بر سلامت این شرکت تابعه نقش اصلی را در دستگاه‌های پوشیدنی گوگل در آینده ایفا خواهد کرد. این شرکت هنوز در حال توسعه برخی چیزهای مهم است، از جمله یک آشکارساز جدید همیشه روشن A-Fib.

همه اینها با هم جمع می شوند زیرا Google سخت افزار خود را در صفحه اول به روز می کند. بخش پیکسل پس از سال‌ها فروش متوسط، تحت بازسازی/تجدید ساختار قرار گرفت. این پیکسل 6 واقعا عالی را به ما داد. نکته اینجاست که تلفن های پیکسل همیشه خوب بوده اند، حتی اگر فروش آنها منعکس کننده آن نباشد. گوگل دقیقاً در اینجا از صفر شروع نمی کند (بدون احتساب تمام کارهای انجام شده توسط Timex و Fitbit و غیره)، اما ما در واقع در مورد یک دسته جدید برای این شرکت صحبت می کنیم، بنابراین ارزش آن را دارد که انتظارات خود را بر این اساس پایین بیاوریم.

بنابراین ما با یک نمونه اولیه در یک نوار باقی مانده ایم. گرد است، با پشتی شیشه ای و تاجی که شبیه به ساعت اپل است. این دستگاه نوار مخصوص به خود و یک جفت دکمه در اطراف لبه ها دارد. احتمالاً این یک نمونه اولیه است، اما همه اینها با شایعات قبلی و داستان بارمنی است که محصول را برای مشتری نگه داشته است که ظاهراً هرگز برای آن چیزی برنگشته است.

با فرض اینکه ما حدود دو هفته و نیم فرصت داریم تا اعلام کنیم، این به ما زمان کافی می دهد تا در مورد اینکه آیا Pixel Watch خیلی کوچک و/یا خیلی دیر شده است فکر کنیم. گوگل در حال حاضر با خرید Fitbit سهم قابل توجهی از سهم بازار پوشیدنی ها را خریداری کرده است، اما یک بار دیگر وارد بازار بالغ و شلوغ شده است – چیزی که با چند نسل اول تلفن های پیکسل برای حفظ آن تلاش کرد.